کد خبر : 89101
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲:۴۳

آشنایی با ۱۰ زن ایرانی حاضر در المپیک ۲۰۲۰

آشنایی با ۱۰ زن ایرانی حاضر در المپیک ۲۰۲۰

در المپیک توکیو شاهد حضور بیشترین تعداد زنان ایران در ادوار مختلف این بازی‌ها خواهیم بود که اکثر آنها اولین حضور خود را تجربه می‌کنند. به گزارش ایسنا، ۱۰ زن ورزشکار ایرانی موفق شده‌اند سهمیه المپیک توکیو را به دست بیاورند  و کمتر از ۲۰ روز دیگر در این میدان بزرگ حضور پیدا می‌کنند. این

آشنایی با ۱۰ زن ایرانی حاضر در المپیک ۲۰۲۰

در المپیک توکیو شاهد حضور بیشترین تعداد زنان ایران در ادوار مختلف این بازی‌ها خواهیم بود که اکثر آنها اولین حضور خود را تجربه می‌کنند.

به گزارش ایسنا، ۱۰ زن ورزشکار ایرانی موفق شده‌اند سهمیه المپیک توکیو را به دست بیاورند  و کمتر از ۲۰ روز دیگر در این میدان بزرگ حضور پیدا می‌کنند. این تعداد بیشترین حضور زنان ایران در ادوار مختلف بازی‌های المپیک است.

نجمه خدمتی، آرمینا صادقیان، فاطمه کرم‌زاده، هانیه رستمیان در تیراندازی، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار در کاراته، نازنین ملایی در قایقرانی، ناهید کیانی در تکواندو، فرزانه فصیحی در دوومیدانی و ثریا آقایی در بدمینتون  نماینده‌های ورزش زنان ایران در توکیو هستند که در این گزارش سعی داریم با آنها بیشتر آشنا شویم.

نجمه خدمتی 

متولد ۲۰ خرداد ۱۳۷۵ از شهرستان بیرجند که ۲۵ سال دارد و دومین المپیک خود را در رشته تیراندازی تجربه می‌کند. او در فینال تفنگ بادی جام جهانی چین، پنجم شد و اولین سهمیه زنان ایران در توکیو را به دست آورد.

خدمتی در المپیک ریو در خط آتش تفنگ بادی ۱۰ متر و تفنگ سه وضعیت قرار گرفت که در بخش اول یازدهم شد و به فینال نرسید اما در مقدماتی سه وضعیت ششم شد و در نهایت با قرار گرفتن در جایگاه هشتم به کار خود پایان داد.

این ورزشکار مدال‌های مختلفی را هم در کارنامه دارد که  از جمله مهمترین آنها می‌توان به طلا و نقره بازی‌های آسیایی، دانشجویان جهان، بازی‌های کشورهای اسلامی، قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا، نقره قهرمانی جوانان جهان و برنز قهرمانی آسیا اشاره کرد.

آرمینا صادقیان

متولد دوم بهمن ۱۳۸۰ از ایلام، تیرانداز ۱۹ ساله که دو سال قبل در جام جهانی تیراندازی ریو و در ماده تفنگ بادی سهمیه المپیک را کسب کرد. او با چهارمی به کار خود در جام جهانی ریو پایان داد تا اولین حضور خود در المپیک را تجربه کند.

صادقیان از جوان‌ترین اعضای کاروان ایران در توکیو است که کم‌سن ترین عضو کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جارکارتا نیز بود. از جمله افتخارات این ورزشکار می‌توان به مدال طلای تیمی تفنگ بادی در جام جهانی کرواسی اشاره کرد.

هانیه رستمیان

متولد ۲۰ شهریور ۱۳۷۷ از تهران که در آستانه ۲۳ سالگی قرار دارد در مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا دوحه و در ماده تپانچه بادی ۱۰ متر سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را به دست بیاورد تا سومین زن تیرانداز ایران در توکیو باشد.

این ورزشکار که کارنامه خوبی در تیراندازی را برای خود دست و پا کرده است، اولین حضور در المپیک را تجربه می‌کند.

رستمیان دو سال بعد از اینکه تیراندازی را آغاز کرد اولین مدال آسیایی خود را به دست آورد و رکورددار نوجوانان جهان و نوجوانان وجوانان ایران در این ماده است. او با کسب برنز قهرمانی جهان هند، اولین مدال تاریخ زنان ایران در تپانچه را هم کسب کرد و تاریخ ساز شد.

فاطمه کرم‌زاده

متولد ۵ آذر ۱۳۷۷ از خرمشهر است که در مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا دوحه قطر در آبان ۱۳۹۸ سهمیه المپیک توکیو را در تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر زنان برای ایران به ارمغان آورد تا اولین حضور خود را در این بازی‌ها تجربه کند.

کرم‌زاده نقره قهرمانی آسیا را در تفنگ سه وضعیت تیمی و برنز تفنگ بادی تیمی را در کارنامه دارد. او همچنین در قهرمانی جوانان آسیا به سه مدال طلا و یک نقره دست پیدا کرده است.

حمیده عباسعلی 

متولد ۲۳ اسفند ۱۳۶۸، از شهر ری که همزمان با اولین حضور کاراته در المپیک، اولین حضور خود در بازی‌های توکیو را در  ۳۱ سالگی تجربه می‌کند. او در رنکینگ وزن مثبت ۶۱ کیلوگرم المپیک و رنکینگ وزن مثبت ۶۸ کیلوگرم WKF دوم است.

عباسعلی یکی از پرافتخارترین ورزشکاران کاراته محسوب می‌شود و مدال‌های رنگارنگی را برای ایران به ارمغان آورده است. از جمله این مدال‌ها می‌توان به نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۴ و برنز ۲۰۱۶، طلای بازی‌های آسیایی اینچئون و برنز جاکارتا، ۸ طلا، یک نقره و دو برنز در دو بخش انفرادی و کومیته تیمی قهرمانی آسیا اشاره کرد.

سارا بهمنیار

متولد ۱۳۷۸ از آستانه اشرفیه استان گیلان که اولین حضور خود در المپیک را تجربه می‌کند. بهمنیار در رنکینگ وزن منهای ۵۵ کیلوگرم المپیک کاراته ششم و در رنکینگ وزن منهای ۵۰ کیلوگرم WKF  سوم است.

این کاراته‌کا مدال برنز جوانان جهان ۲۰۱۵، نقره امیدهای جهان ۲۰۱۷، برنز بزرگسالان جهان ۲۰۱۸ و چندین مدال رنگارنگ دیگر در مسابقات و رده‌های سنی مختلف در کارنامه دارد.
او نیز اولین حضور خود را در المپیک توکیو تجربه می‌کند.

ناهید کیانی 
متولد دهم مرداد ۱۳۷۷  از اصفهان است که اولین حضور خود در المپیک توکیو را تجربه می‌کند. این تکواندوکار با پیروزی در نیمه‌نهایی رقابت‌های گزینشی المپیک در آسیا این سهیمه را به دست آورد.
کیانی که تکواندو را از هشت سالگی شروع کرد، مدال برنز بازی‌های آسیایی جاکارتا، مدال نقره قهرمانی آسیا و همچنین چندین مدال رنگارنگ دیگر در مسابقات بین‌المللی در کارنامه دارد.

فرزانه فصیحی

متولد ۱۳ دی ۱۳۷۱ از  اصفهان است که با پیگیری کمیته ملی المپیک و از طریق اعطای سهمیه یونیورسالیتی راهی بازی‌های توکیو شد. ماده تخصصی فصیحی دوی ۶۰ متر است که در قهرمانی داخل سالن آسیا ۲۰۱۶، مدال نقره تیمی دوی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی را کسب کرد و مدال برنز دوی ۶۰ متر داخل سالن قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ را هم در کارنامه دارد. این دونده  موفق شد سهمیه دوی ۶۰ متر قهرمانی داخل سالن جهان را هم کسب کند.

فصیحی که اولین حضور خود را در المپیک تجربه می‌کند، در مرحله اول رقابت‌های باشگاهی سال ۹۸ رکورد باشگاهی ماده ۱۰۰ متر را با ۱۱.۶۸ ثانیه به نام خود ثبت کرد اما هنوز موفق نشده رکورد ملی این ماده را که مریم طوسی با زمان ۱۱.۴۵ ثانیه در سال ۱۳۹۳ به ثبت رسانده، بشکند.

نازنین ملایی

متولد هشتم بهمن ۱۳۷۰ از بندانزلی است. این قایقران ۲۹ ساله به همراه بهمن نصیری در مسابقات  روئینگ انتخابی المپیک دوم شدند و سهمیه گرفتند اما طبق قوانین فدراسیون جهانی چون رنگ مدال آنها طلا نبود فقط یک نفر می‌توانست به المپیک برود. قرار بود فدراسیون تصمیم بگیرد که کدام یک از این ورزشکاران اعزام شوند اما نصیری انصراف داد و ملایی انتخاب شد.

این ورزشکار اولین حضور خود در المپیک را تجربه می‌کند و از جمله مدال‌هایش می‌توان به طلای قهرمانی آسیا و نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا اشاره کرد.

ثریا آقایی

متولد هشتم بهمن ۱۳۷۴ از تهران است. این بدمینتون باز در المپیک ریو تلاش کرد که سهمیه بگیرد اما مصدوم شد و ادامه مسابقات و کسب سهمیه را از دست داد. برای المپیک توکیو هم دوباره مصدوم شد اما انصراف ورزشکار هلند و اینکه مصر بجای انفرادی، بخش دوبل و میکس را انتخاب کرد، آقایی توانست به عنوان نفر دوم لیست رزرو به المپیک برسد.

این ورزشکار اولین المپیک خود را تجربه می‌کند. نکته قابل توجه این است که او اولین زن بدمینتون باز ایرانی حاضر در المپیک است.

آقایی مدال مسابقات بین‌المللی مختلفی را در کارنامه دارد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز