کد خبر : 90403
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۹

برگزاری مراسم بدرقه کاروان ایران به المپیک/ ۲۸ ورزشکار راهی توکیو شدند

برگزاری مراسم بدرقه کاروان ایران به المپیک/ ۲۸ ورزشکار راهی توکیو شدند

مراسم بدرقه نخستین گروه ورزشکاران المپیکی ایران به المپیک توکیو آغاز شد. به گزارش ایسنا، مراسم بدرقه اولین گروه ورزشکاران اعزامی  ایران به المپیک توکیو در جایگاه CIP فرودگاه امام خمینی آغاز شد. رسانه هایی زیادی در مراسم حضور داشتند که همین مسئله باعث می شد هنگام گرفتن گفتگوها تجمع زیادی بدون رعایت فاصله اجتماعی

برگزاری مراسم بدرقه کاروان ایران به المپیک/ ۲۸ ورزشکار راهی توکیو شدند

مراسم بدرقه نخستین گروه ورزشکاران المپیکی ایران به المپیک توکیو آغاز شد.

به گزارش ایسنا، مراسم بدرقه اولین گروه ورزشکاران اعزامی  ایران به المپیک توکیو در جایگاه CIP فرودگاه امام خمینی آغاز شد.
رسانه هایی زیادی در مراسم حضور داشتند که همین مسئله باعث می شد هنگام گرفتن گفتگوها تجمع زیادی بدون رعایت فاصله اجتماعی ایجاد شود.
مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش  از مسئولان حاضر در این مراسم هستند.
صمد نیکخواه بهرامی پرچمدار کاروان ایران اولین ورزشکاری بود که به داخل سالن آمد و  پس از  او تکواندوکاران به همراه کادر فنی خود وارد شدند. ورزشکارانی که امشب راهی توکیو می‌شوند به ترتیب در حال وارد شدن به جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی هستند.
مراسم با پخش کلیپی از نمایندگان ایران در المپیک توکیو آغاز شد.

در ادامه مراسم حمیده عباسعلی ملی پوش کاراته و علی پاکئامن ملی پوش شمشیربازی سوگندنامه ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک را قرائت کردند.

صالحی امیری: مجموعه ورزش تصمیم گرفتیم از حاشیه دور باشیم

رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در ابتدای مراسم بیان کرد: برادر عزیزم آقای سلطانی فر گزارش مشروح از کار را می دهد. همه فدراسیون ها، ورزشکاران و کادرفنی زحمت زیادی کشیدند تا کاروان امشب به سمت توکیو پرواز کند و کام ملت را در بازی ها شیرین کنند. ما در این دوره چهارساله تصمیم گرفتیم با وزارت ورزش و فدراسیون ها و کمیته ملی پارالمپیک وقت برای حاشیه نگذاریم و تمام تمرکز ما روی متن باشد چون مردم ما توقع حاشیه ندارند.

او ادامه داد: این کاروان محصول تلاش های چند ساله است. بیش از یک صد نفر این کاروان را پشتیبانی می کنند.

وی افزود: برای کسب سهمیه تلاش های بسیاری انجام شده است. قهرمانی که اکنون در کاروان حرکت می‌کند، بیش از ۱۰۰ نفر او را پشتیبانی می‌کنند. من از این تربیون از تمام استان‌ها و مسئولان استانی تشکر می‌کنم که ورزشکاران را حمایت کردند.

صالحی امیری به حمایت‌های دولت اشاره و بیان کرد: دولت و سازمان برنامه و بودجه حداکثر حمایت مالی را انجام دادند که ما از این طریق مشوق های لازم را ایجاد کردیم‌.

او افزود:  این کاروان کاروان امید ملت و شعار آن “همه برای ایران” است. ایران متعلق به همه ایرانیان است و همه فداکاری می‌کنند. نام کاروان را “ستارگان ایران زمین” نامیدیم چون قهرمانان ما به مثابه ستارگانی هستند که در آسمان ایران می‌درخشند. کاروان ما تصمیم گرفته در مرداد کام ملت را شیرین کند.  در کنار آن چندین برنامه اختصاصی فرهنگی در توکیو داریم.

عبادی‌پور: شب و روز خواب و آرزوی المپیک را داشتیم

همچنین میلاد عبادی پور ملی پوش والیبال در سخنانی اظهار کرد: به دلیل اینکه المپیک هرچهار سال یک بار برگزار می شود ورزشکاران برای نمایش توانایی های خود به میدان می آیند. باید بگویم که جلوی همه تیم ها طوری ظاهر می شویم که انگار قهرمان جهان هستند و از قبل با ذهنیت برد پا به میدان نمی گذاریم. به المپیک خواهیم رفت تا بهترین عملکرد خود را داشته باشیم.

عبادی‌پور در مورد قول دادن به‌ مردم ایران برای کسب نتیجه گفت: مطمئنا کار سختی داریم. اگر اجازه بدهید قول ندهم چون اگر یک درصد اتفاق بدی رخ دهد شرمنده‌ مردم‌ می‌شویم. از بازی‌ها نمی‌ترسیم و تنها از این‌ موضوع ترس داریم که شرمنده مردم نشویم. قول نمی‌دهم، اما مطمئن باشید همه توان خود را به کار خواهیم ‌گرفت.

او گفت: همه ورزشکاران منتظر المپیک بودند تا خودی نشان دهند. شب و روز خواب و آرزوی المپیک را داشتیم که بتوانیم قدرت ایران را نشان دهیم. هدف ما این است که در مسابقات المپیک نشان دهیم که ایران و ایرانی جزو بهترین های دنیا است.

به گزارش ایسنا، پس از سخنان میلادی عبادی پور مراسم اجرای زنده موسیقی برگزار و در ادامه هم کلیپی از حرم امام رضا (ع)و  مدال‌هایی که ورزشکاران به آستان مقدس حرم رضوی اهدا کرده‌بودند، پخش شد.

تیرانداز المپیکی ایران: یک تیر کافی است تا از مدال المپیک دور شویم

جواد فروغی  در مراسم بدرقه کاولین گروه از کاروان ایران گفت:  نمی‌توان در بسیاری رشته‌ها قول مدال داد، چون حتی در فینال هم مشخص نیست چه اتفاقی می افتد. با توجه به نیازها و مشکلاتی که داشتیم  زمانی طولانی را سپری کردیم تا به اینجا برسیم. همه خرسندیم که در این آوردگاه بزرگ حضور داریم و امیدوارم بهترین ها را برای ملت ایران رقم بزنیم‌ .

او در مورد مسابقاتی که در سال ۱۴۰۰ شرکت کرد، گفت:  در چند میدان مهم شرکت کردیم، یکی  جام جهانی هند بود و از  آنجایی که برخی از رقبای ما هندی هستند و در خاک کشورشان برای ما شاخ و شانه می‌کشیدند توانستیم آنها را شکست دهیم. خیلی ناراحت بودند و حتی طلای میکس  آنها را خوشحال نکرد چون طلای انفرادی را از دست داده بودند.

او افزود: دومین میدان قهرمانی اروپا بود که امتیازت خوبی را به ثبت رساندیم اما چون مهمان  بودیم نتوانستیم به فینال برسیم.  در ادامه هم به جام جهانی کرواسی رفتیم. علیرغم  اینکه میدانی سخت تر از هند بود، توانستیم مدال طلا را به دست بیاوریم.

او در مورد  توقعی که برای مدال‌آوری از تیراندازان می‌رود، گفت: این نتایج باعث شد تیراندازی را در کنار سایر رشته های خوب و امیدوار کننده قرار بدهند. توقعی که ایجاد شده منطقی است اما باید بین عقل و احساس انتخاب کنیم. احساس می‌گوید بهترین ها را کسب کنیم. الان تقابل بین دو دیدگاه داریم؛ مردم انتظار مدال دارند اما در خیلی از رشته ها با قاطعیت نمی‌توان گفت برنده خواهیم بود، حتی اگر به فینال برسیم نمی‌دانیم چه نتایجی ثبت می‌شود. یک تیر کافی است که از روند مدال آوری دور شویم.

فروغی که از کادر درمانی ایران است در پیامی به مردم گفت: در ورزش و بهداشت همیشه دست کم گرفتن رقیب باعث ضربه می‌شود. این ویروس از شاخه ای قدیمی است که نوع جدید آن اذیت می‌کند. اگر پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده را  را رعایت کنیم به نظر من کافی است.

به گزارش ایسنا، در ادامه مراسم دو کلیپ پیاپی یکی با عنوان “همه برای ایران” که شعار کاروان ایران در المپیک توکیو است و دیگری موزیک ویدئویی در مورد ایران و با محوریت افتخارآفرینی ورزشکاران پخش شد.

سلطانی فر: ورزشکاران ما می‌روند تا نتیجه ای در شان ملت ایران بگیرند

مسعود سلطانی‌فر، در این مراسم گزارشی از فعالیت‌های انجام گرفته برای المپیک ارائه داد و گفت: کاروانی که  گروه اولش اکنون در حال اعزام است، جزو نخبه ترین و زبده ترین ورزشکاران کشور و جهان هستند. در این دوره نزدیک به ۱۱ هزار ورزشکار از کشورهای مختلف حضور پیدا می‌کنند. المپیک بر خلاف رویدادهای دیگر اینگونه نیست که هر کس اراده کند مجوز بگیرد بلکه آوردگاه نخبه ترین ورزشکاران جهان است و مسابقات کسب سهمیه آن بین دو تا سه سال قبل از هر دوره آغاز می‌شود.

او افزود: ورزشکاران ما مسیر پرمشقت و سختی را طی کردند تا سهمیه گرفتند. در برخی رشته ها در  ۱۰، ۱۲ رویداد شرکت کردند تا رکوردهای لازم را به ثبت رساندند. بارها گفته ام در رشته های مختلف چه انفرادی و چه تیمی ورزشکاران و کشورهای زیادی داریم که شرکت می‌کنند اما ورزشکاران ما جزو ۱۲ نفر برتر دنیا یا در یکی دو مورد جزو ۳۲ نفر برتر هستند. مسیر سختی را طی کره اند که سهمیه را بگیرند.

سلطانی فر بیان کرد: شاید نزدیک ۱۸۰ کشور در فدراسیون جهانی والیبال حضور دارند، اما فقط ۱۲ تیم برتر به المپیک می‌روند. بسکتبال هم همینگونه است. در شمشیربازی ما به عنوان یکی از هشت تیم برتر می‌رویم.

وزیر ورزش افزود: در تمام اردوهایی که در چند هفته اخیر حضور پیدا کرده‌ایم، گفته‌ایم همین که ورزشکاران موفق به کسب سهمیه شده اند بخشی از مسیر قهرمانی را طی کرده‌اند. امیدوارم با عزم و اراده، دعای مردم، تدارک و هماهنگی بین مدیران ورزشی، ورزشکاران ما می‌روند تا نتیجه ای در شان ملت ایران بگیرند.

عابدینی: امیدوارم دوم و ششم مرداد پرچم ایران را در توکیو به اهتزاز دربیاوریم

مجتبی عابدینی، کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ایران هم یکی دیگر از کسانی بود که در این مراسم صحبت کرد و گفت: در المپیک ریو مقام چهارم را کسب کردم  اما مردم همه من را طلایی دیدند. جا دارد از آقای صالحی امیری  و سلطانی فر تشکر کنم که ایستادند و گفتند مدال برنز را برای من حساب کنند. این دوره در دو بخش تیمی و انفرادی کار می‌کنیم و دو شانس داریم. امیدوارم دوم و ششم مرداد پرچم ایران را در توکیو به اهتزاز دربیاوریم.

او در پاسخ به این سوال که آیا موفق به شکست ایتالیا می‌شوید؟ گفت: باید این تیم را بزنیم. ما هر جا در جام جهانی مدال گرفته‌ایم قبلش ایتالیا را برده ایم. این تیم می‌داند ایران قوی است و ترس دارد.

او در مورد قول مدال آوری در المپیک بیان کرد: قول مدال را هیچکدام از ورزشکاران نمی‌دهند اما تمام تلاش، آرزو و خواسته‌مان مدال است و قطعا مدال می‌گیریم. خوشبختانه نسبت به دوره قبل شرایط بهتری دارم و این تعویق یک ساله، فرصت ریکاوری برای ما بود. امیدوارم مدال کسب کنیم.

عابدینی در پایان گفت: از تمام مردم ایران می‌خواهم برای کاروان ایران دعا کنند که دست پر برگردیم و مزد زحمات را بدهیم.

در پایان مراسم، ورزشکاران لباس های رسمی خود را با لباس ورزشی تعویض کردند و سپس با بدرقه وزیر و رییس کمیته ملی المپیک از زیر قرآن رد شدند تا عازم بازی های المپیک ۲۰۲۰ شوند.

اعزام ۲۸ ورزشکار به توکیو

در پایان این مراسم که در فرودگاه امام خمینی برگزار شد، ۲۸ ورزشکار راهی توکیو شدند تا به عنوان گروه اول از کاروان ۶۶ نفره ورزشکاران ایرانی به سمت ژاپن پرواز کنند.

این گروه با پرواز ساعت ۲۳ و ۳۵ دقیقه ابتدا به دوحه می‌رود و سپس از آن‌جا به سمت توکیو پرواز می‌کند.

رقابت نمایندگان ایران از اول مرداد با قایقرانی (رویینگ) و تیرکمان آغاز می‌شود.

* اسامی ورزشکارانی که امشب راهی ژاپن شدند، به شرح زیر است:

* قایقرانی: نازنین ملایی (رویینگ)
* تیروکمان: میلاد وزیری
* تنیس روی میز: نیما عالمیان
* شمشیربازی: مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی

* تکواندو: میرهاشم حسینی، آرمین هادی‌پور و ناهید کیانی

* تیراندازی: مهیار صداقت، نجمه خدمتی، فاطمه کرم‌زاده، هانیه رستمیان، جواد فروغی و آرمینا صادقیان

* تیم ملی والیبال: سعید معروف، جواد کریمی، سیدمحمد موسوی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، امیر غفور، صابر کاظمی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، مرتضی شریفی، مهدی مرندی و آرمان صالحی

*اسامی رشته‌هایی که یک‌شنبه شب اعزام می‌شوند:

* دوچرخه سواری: سعید صفرزاده

* بدمینتون: ثریا آقایی

* بوکس: دانیال شه بخش و شاهین موسوی

* تیم ملی بسکتبال: صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، محمد حسن زاده، بهنام یخچالی، آرون گرامی‌پور، مایک رستم پور، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، محمد سینا واحدی، پویان جلال‌پور، سعید داورپناه ،نوید رضایی فر

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز