کد خبر : 94978
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۳:۳۷

دبیر: بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین المللی به مشکل می‌خوریم

دبیر: بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین المللی به مشکل می‌خوریم

سیزدهمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون کشتی، صبح امروز (دوشنبه) با حضور اعضاء برگزار شد. به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون کشتی، در این جلسه که با حضور محمدرضا طالقانی، سهراب کیهانی، سید عبدالرضا موسوی عضو هیئت رئیسه و مسئولان فدراسیون کشتی از جمله علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس و ابراهیم مهربان

دبیر: بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین المللی به مشکل می‌خوریم

سیزدهمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون کشتی، صبح امروز (دوشنبه) با حضور اعضاء برگزار شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون کشتی، در این جلسه که با حضور محمدرضا طالقانی، سهراب کیهانی، سید عبدالرضا موسوی عضو هیئت رئیسه و مسئولان فدراسیون کشتی از جمله علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس و ابراهیم مهربان سرپرست دبیری برگزار شد، موضوعات مختلفی از جمله هزینه های ارزی برای اعزام تیم ها به مسابقات مختلف، تسویه بدهی های فدراسیون، مجوز پرداخت پاداش به کشتی گیران، تهیه تشک کشتی برای هیئت ها و … مورد بحث و بررسی و تأیید قرار گرفت.

در ابتدای جلسه علیرضا دبیر گزارشی از رقابت های جهانی نروژ به اعضاء داد و گفت: در مسابقات جهانی نروژ اتفاقات خوبی برای تیم ما رقم خورد اما مهمتر از این اتفاقات حفظ کردن این افتخارات در آینده است.

وی ادامه داد: حضور دکتر کیهانی که با هزینه شخصی به نروژ آمده بود، در کنار تیم بسیار به ما کمک کرد چراکه وی در روند درمان آسیب دیدگی ها و به خصوص فیکس کردن پای حسن یزدانی بسیار زحمت کشید.

دبیر گفت: محمد بنا و پژمان درستکار در نروژ نشان دادند که مدیر هستتند و عملکرد بسیار خوبی داشتند.

وی در مورد اعزام تیم ایران به آمریکا گفت: به صورت کلی می گویم اگر کشتی گیران ما با نفرات برتر دنیا مبارزه کنند این به نفع ما است به خصوص اگر در مسابقات بین المللی باشد چراکه باختن در مسابقات بین المللی باعث می شود که کشتی گیران به نقاط ضعف و قوت خود و حریفانشان پی ببرند و در مسابقات اصلی این موضوع رمز پیروزی آن ها خواهد شد.

رئیس فدارسیون کشتی تصریح کرد: چند وقتی است که اساسنامه جدید فدراسیون ها از طریق وزارت ورزش ابلاغ شده اما فدراسیون کشتی در دوره قبلی یک اساسنامه جدا و مورد تأیید اتحادیه جهانی را مصوب کرد و اگر بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین المللی حتما به مشکل خواهیم خورد.

وی ادامه داد: آیین نامه ارائه شده از سوی وزارت ورزش عملا رئیس فدراسیون را هیچ کاره کرده و در واقع دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می بندد.

وی ادامه داد: از اعضای محترم هیئت رئیسه می خواهم که اگر پیشنهادی برای حفظ این قهرمانان دارند که بتوانیم آن ها را در مسیر اصلی هدایت کنیم از ما دریغ نکنند.

رئیس فدراسیون کشتی یکی از اصلی ترین دغدغه های خود را موضوع بودجه کشتی و مالیات خواند و گفت: نزدیک به 9 میلیارد پاداش کشتی گیران بوده که تقریبا باید 900 میلیون آن را بعنوان مالیات بپردازیم، بهرحال فدراسیون که نمی‌تواند از جوایز قهرمانان کم کند و این مالیات بر گردن فدراسیون می ماند و ما این مالیات را از کدام منبع باید تأمین کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که وجود دارد اینکه ما تا سال 97 مفاصا حساب گرفتیم اما برای سال 98 نزدیک به دو نیم میلیارد تومان مالیات برای ما حساب کرده اند و این مالیات در حالی برای ما محاسبه شده که بودجه بسیار کمی می گیریم و باید از آن بودجه کم این مبلغ بسیار زیاد را نیز بعنوان مالیات پرداخت کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: کشتی هزینه های بسیار بالایی دارد و ما فقط برای مسابقات نروژ نزدیک به 110 هزار یورو هزینه ثبت نام و هتل دادیم، وزارت ورزش و جوانان باید بودجه کشتی را بدهد، در غیر این صورت ما برای اجرای ادامه برنامه های خود حتما با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی افزود: موضوع دیگر اینکه ما امسال بالای یک میلیارد به هیئت های استانی خود کمک کردیم و اگر وزارت ورزش بودجه ما را بدهد می توانیم بیشتر به آن ها کمک کنیم و در امر تجهیز باشگاه ها و اهدای تشک کشتی به سراسر کشور بهتر عمل کنیم.

دبیر در پایان خاطرنشان کرد: از اینکه شما بعنوان اعضای محترم هیئت رئیسه در کنار فدراسیون هستید افتخار می کنیم و هر ایده ای برای آینده بهتر کشتی و یا فراهم کردن امکانات برای ملی پوشان دارید به ما ارائه دهید.

محمدرضا طالقانی در این نشست گفت: سال 1348 و به واسطه ی ابوطالب طالبی وارد کشتی شدم و کار را از باشگاه سعدیان شروع کردم، 52 سال است که در کشتی هستم ولی هیچ دخالتی در کشتی نکردم، بعنوان عضو هیئت رئیسه هر کمکی باشد می کنم و اگر هر حرفی هم می زنم حرف دل کشتی و به خیر و صلاح آن است.

وی ادامه داد: هیچ زمانی در این 52 سال گذشته به اندازه این چند ماه کشتی اثرگذار نبوده، چراکه قبلا 6 فدراسیون ورزشی داشتیم اما الان 52 فدراسیون داریم و موجی که کشتی در بین مردم راه انداخت بسیار اثرگذار بود.

طالقانی تصریح کرد: قبل از المپیک هم در جلسه با کشتی گیران گفتم که شما موفق می شوید چرا که در المپیک باخت بس شدید و کشتی گیران و مربیان مشکلات و ضعف های خود را فهمیدند.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی اظهار داشت: حفظ و نگهداری این افتخارات سخت تر از بدست آوردن آن است و باید از این قهرمانان مواظبت کنیم. اگر من از ورزش فراری شدم به خاطر بحث بودجه و جوابگو بودن برای آن بود، چراکه دست و پای رئیس فدراسیون در این زمینه بسته است. رئیس فدراسیون نباید دغدغه مالی داشته باشد و باید تمام فکر و ذهنش برای انجام کارهای بزرگتر و بین المللی باشد و ما در فاصله ی بسیار کمی بازی های آسیایی را در پیش داریم و از الان باید به فکر موفقیت در آن باشیم.

طالقانی گفت: یک موضوعی که باید بگویم در مورد حسن یزدانی است، برخی از اسم حسن یزدانی به نفع خود سوء استفاده می کنند و این به ضرر کشتی می شود. حسن یزدانی برای کشتی است و باید برای کشتی حفظ شود. من به سایر کشتی گیران گفته ام که پشت اتاق یزدانی بروید و درس استقامت و قهرمانی را از او یاد بگیرید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعضی اوقات ورزش در دنیا باعث حرکت های بزرگی شده و قدرت و نفوذ ورزشکاران و قهرمانان در میان مردم بسیار بالاست و کشتی این پتانسیل را در کشور ما دارد.

سیدعبدالرضا موسوی نیز در این جلسه گفت: افتخار می کنم که در جمع کشتی گیران هستم، باید یک برآورد هزینه کلی شود که کشتی در سال به چقدر پول نیاز دارد تا ما بعنوان هیئت رئیسه به دنبال راهکار تأمین منابع آن باشیم.

وی ادامه داد: کشتی کشور با این همه افتخارات نباید محتاج پول باشد بلکه باید درآمدزا باشد و فدراسیون می تواند از راه های مختلف این کار را انجام دهد و این پتانسیل موجود است، چراکه کشتی علاقمندان زیادی در بین مردم دارد.

موسوی تأکید کرد: ما بعنوان هیئت رئیسه اینجا هستیم تا اثرات مثبت در کشتی بگذاریم و باری را از دوش رئیس فدراسیون برداریم.

دکتر کیهانی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه باید موارد قانونی رعایت شود و وقت جسله نیز محدود است بهتر است دستور جلسه چند روز قبل برای اعضاء ارسال شود و پس از بررسی در ابتدای جلسه مورد تأیید قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: باید در این جلسات در مورد موضوعات کلان وقت گذاشته شود تا با ارائه راهکارهای مناسب، بتوانیم کشتی کشور را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز