کد خبر : 98985
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱:۴۷

اعطای سهمیه جبرانی بنزین به دارندگان کارت سوخت در آذر ماه

اعطای سهمیه جبرانی بنزین به دارندگان کارت سوخت در آذر ماه

هیات دولت در جلسه صبح روز چهارشنبه که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، با اعطای سهمیه جبرانی بنزین به دارندگان کارت سوخت برای جبران هزینه وارده در دوره عدم دسترسی به سامانه هوشمند سوخت موافقت کردند. به گزارش ایسنا، در جلسه امروز هیات دولت به منظور جبران هزینه وارده به دارندگان

اعطای سهمیه جبرانی بنزین به دارندگان کارت سوخت در آذر ماه

هیات دولت در جلسه صبح روز چهارشنبه که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، با اعطای سهمیه جبرانی بنزین به دارندگان کارت سوخت برای جبران هزینه وارده در دوره عدم دسترسی به سامانه هوشمند سوخت موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، در جلسه امروز هیات دولت به منظور جبران هزینه وارده به دارندگان کارت سوخت بنزین در دوره عدم دسترسی به بنزین سهمیه ای به دلیل بروز اشکال در سامانه هوشمند سوخت، هیات وزیران وزارت نفت را موظف کرد از طریق شرکت تابعه ذیربط، سهمیه جبرانی بنزین با قیمت هر لیتر ۱۵ هزار ریال را به سهمیه ماهانه خودروها در آذر ماه ۱۴۰۰ صرفاً برای یک بار اضافه کند.
بر این اساس، سهمیه جبرانی برای انواع خودروها با کاربری های مختلف به شرح زیر است:
۱۰ لیتر بنزین برای خودروهای سواری شخصی و مدل بالا، سواری و مدل بالا جانبازان و معلولین، مسافربر شخصی، آموزشگاه های رانندگی، آژانس و دستگاه های عمومی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف (دوگانه سوز و LPG) و کامیون (دوگانه سوز و LPG)
۵ لیتر برای موتورسیکلت
۲۰ لیتر بنزین برای خودروهای سواری عمومی (دوگانه سوز و LPG)، تاکسی و تاکسی ون (دوگانه سوز و LPG)، خطی بین شهری (دوگانه سوز و LPG)، وانت پرمصرف و کامیون (بنزین سوز)
۳۰ لیتر بنزین برای خوردوهای سواری عمومی (بنزین سوز)، تاکسی (بنزین سوز)، خطی بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، دوگانه سوز و LPG)
۴۰ لیتر بنزین برای اتوبوس، تاکسی ون (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز)

رأی اعتماد هیات وزیران به استاندار پیشنهادی وزارت کشور

همچنین در این جلسه، اعضای دولت  پس از بررسی برنامه ها و سوابق اسماعیل زارعی کوشا، وی را به عنوان استاندار کردستان تعیین کردند.

زارعی کوشا متولد ۱۳۵۷ در شهرستان قروه و کارشناس ارشد و دانشجوی دکتری در رشته فقه و مبانی حقوق و کارشناس حسابداری است. وی پیش از این مسئولیت هایی همچون مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل روابط عمومی و تبلیغات مجمع تشخیص مصلحت نظام، فرماندار و قائم مقام شهرداری کلانشهر قم، فرماندار شهرستان نهاوند، قائم مقام صدا و سیمای مرکز خوزستان و همدان و مدیر طرح و نظارت مرکز موسیقی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشته است.

اختصاص اعتبار به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان
هیات وزیران همچنین، با توجه به خطرپذیری بالای کشور در برابر مخاطره زلزله و اهمیت رصد و پایش مطلوب تر گسل ها و زمین لرزه های رخداده در مناطق مختلف کشور و به منظور ‌آگاهی، آمادگی و اطلاع رسانی سریع و به موقع زلزله، با اختصاص مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران (به ترتیب مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به منظور حفظ، نگهداری، ارائه خدمات شبانه‌روزی و سایر هزینه های مرکز لرزه‌نگاری کشوری، شبکه ها، پایگاه ها و ایستگاه های لرزه نگاری سطح کشور و مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای برای تقویت و بروزرسانی تجهیزات موجود، توسعه و تجهیز ایستگاه ها و رصدخانه های جدید و نیز تعمیرات ابنیه و تجهیزات شبکه ها، پایگاه ها و ایستگاه های لرزه نگاری سراسر کشور) موافقت کرد.
با تصویب هیات وزیران همچنین مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (به ترتیب مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای و مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه‌ای) بابت تسویه تنخواه به منظور پیشگیری، بازسازی تاسیسات زیربنایی و روبنایی و پرداخت خسارت به آسیب‌دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه استان خوزستان اختصاص یافت.
دولت همچنین مؤسسه و سازمان یاد شده را موظف کرد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام کار و بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نمایند.
در ادامه جلسه امروز هیات دولت، تعداد دیگری از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی بررسی و به تصویب هیات وزیران رسید.

انتقال اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای مؤسسه علمی کاربردی صنعت آب و برق به پژوهشگاه نیرو
با توجه به انحلال مؤسسه علمی کاربردی صنعت آب و برق و انتقال کارکنان، مجتمع ها و واحدهای استانی آن به پژوهشگاه نیرو، هیات وزیران با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر انتقال اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای این مؤسسه به پژوهشگاه مذکور موافقت کرد.

آیین نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده ها اصلاح شد
دولت به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی درخصوص ماده (۱۵) آیین نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده ها که پیش از این نیز مورد بازبینی قرار گرفته بود، با اصلاح آن موافقت کرد.
به موجب این اصلاحیه، چنانچه مؤسسه اعتباری از پرداخت حق‌عضویت‌ خود ظرف سه ماه پس از مهلت های مقرر امتناع ورزد، موضوع جهت اعمال اقدامات انتظامی موضوع ماده (۴۴) قانون پولی و بانکی کشور از جمله سلب صلاحیت مدیران و ممنوعیت عملیات سپرده گیری مؤسسه اعتباری به هیأت انتظامی بانک ها ارجاع می شود.

ایران و رومانی در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی با یکدیگر همکاری می کنند
هیات وزیران با توجه به نقش ویژه کشور رومانی به عنوان یکی از مهم ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات دامی در سطح اتحادیه اروپا و رابطه تجاری خوب این کشور با کشورهای خاورمیانه، با صدور مجوز به وزارت جهاد کشاورزی برای مذاکره، پاراف و امضای موافقتنامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و رومانی موافقت کرد.

صدور مجوز موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و کشورهای پاکستان و عمان
هیات وزیران در ادامه، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد با هماهنگی معاونت حقوقی رئیس جمهور و وزارت امور خارجه، نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت های جمهوری اسلامی پاکستان و سلطنت عمان اقدام نماید.

اصلاح مصوبه مربوط به اعطای تسهیلات در قالب طرح بهسازی مسکن روستایی
هیات وزیران به منظور ایجاد وحدت رویه و هماهنگی بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درخصوص پرداخت تسهیلات در قالب طرح بهسازی مسکن روستایی و شناسایی متقاضیان واجد شرایط، با اصلاح مصوبه مربوط موافقت کرد.
به موجب اصلاح مصوبه فوق، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف است براساس طرح جامع مسکن (مصوب وزارت راه و شهرسازی) با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور،‌ سهم استانی تسهیلات را تعیین و بر اساس سهمیه ابلاغ شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به توزیع سهمیه بانک های عامل به تفکیک استان، شناسایی متقاضیان واجد شرایط از طریق وزارت راه و شهرسازی، معرفی آنان جهت دریافت تسهیلات و نظارت بر ساخت و ساز در چهارچوب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اقدام کند.

انتقال مبالغ جرایم تأخیر در تأدیه اوراق مشارکت فروش رفته شرکت های «مهندسی آب و فاضلاب کشور» و «توسعه آب و نیروی ایران» به حساب بدهی دولت
دولت در راستای تکلیف خود نسبت به وزارت نیرو و متعاقباً شرکت های «توسعه آب و نیروی ایران» و «مهندسی آب و فاضلاب کشور» مبنی بر انتشار اوراق مشارکت در سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ به منظور اجرای پروژه های بخش های آب و کشاورزی و منابع طبیعی، با انتقال مبالغ جرایم تأخیر در تأدیه (پس از سررسید) اوراق مشارکت فروش رفته شرکت های یاد شده در سال های مذکور به حساب بدهی دولت موافقت کرد.

اصلاح مصارف اعتبارات مربوط به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران
هیات وزیران به منظور تسهیل در اجرای «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران» و با توجه به اینکه بسیاری از فعالیت های سازمان انرژی اتمی ایران در اجرای این قانون از جنس فعالیت های عمرانی است، مصوب کرد اعتبارات پیش بینی شده مربوط به اقدامات این سازمان در اجرای قانون یاد شده، به صورت ۵۰ درصد هزینه ای و ۵۰ درصد دیگر نیز به صورت تملک دارایی های سرمایه ای در قالب موافقتنامه های متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور با رعایت توضیحات مندرج در ردیف مربوطه به مصرف برسد.

تمدید مجوز ورود و ترخیص خودروهای کشنده بوژی فوق سنگین تا پایان سال ۱۴۰۰
با توجه به نیاز ضروری حمل و نقل سنگین کشور به خودروهای بوژی کش و محدودیت های ایجاد شده در این خصوص در راستای تحریم های بین المللی و همچنین زمانبر شدن اخذ مجوزهای لازم از جمله سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران، هیات وزیران با تمدید مجوز ورود و ترخیص خودروهای یاد شده تا پایان سال ۱۴۰۰ موافقت کرد.

آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران اصلاح شد
هیات وزیران در راستای سیاست های دولت مبنی بر توانمندسازی و حمایت از شرکت های پیمانکار و ایجاد ظرفیت های شغلی جدید به خصوص در پیمانکاران بخش خصوصی و کمک به ماندگاری آنها در شرایط سخت اقتصادی و بیماری فراگیر کرونا و نیز بهره مندی مناسب از تجارب کاری شرکت های پیمانکاری قدیمی، با اصلاح برخی از مواد «آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران» موافقت کرد.
به موجب این اصلاحیه، منظور از کارکنان، اعضاء هیأت مدیره، مدیر عامل و پرسنل امتیازآور شرکت می باشند که لازم است جهت امتیازآوری، دارای حداقل ۳۶ ماه سابقه کار مرتبط در ۶ سال گذشته منتهی به درخواست صلاحیت، مستند به بیمه و یا روزنامه رسمی در فعالیت‌های مرتبط باشند. در خصوص کارکنان امتیازآور، لازم است حداقل سه ماه از سابقه کار مفید و مرتبط آنها منتهی به زمان تشخیص صلاحیت در شرکت متقاضی باشد.
برای شرکت‌هایی که برای اولین بار درخواست تشخیص صلاحیت دارند و بالاترین پایه درخواستی آنها پایه ۵ است، امتیاز کارکنان آنها، صرفاً از طریق مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره کسب می‌شود.
در مورد شرکت هایی که امتیاز تجمعی تجربه کاری آنها در ۱۵ سال گذشته احراز نشود و سابقه قدمت شرکت بیش از ۱۵ سال است، مشروط به اینکه هیات مدیره و سهامداران آن تغییر پیدا نکرده باشد، به ازای هر سال مازاد بر ۱۵ سال در ۳۰ سال گذشته، ضریب افزایشی ۰/۰۴ به امتیاز کار تجربی اضافه می شود. حداکثر ضریب افزایشی متعلقه ناشی از این تبصره در سرجمع امتیاز، ۰/۵ و فقط در یک رشته موثر خواهد بود.
همچنین در سال هایی که ضریب ۲‏/۱ مندرج در رابطه ۴ با ضریب متوسط افزایش وزنی متناسب نباشد (بیش از ۱۰ درصد تفاوت داشته باشد)، میانگین ضرایب تعدیل ابلاغ شده مربوط به آن سال کارشاخص در سال هایی که قرارداد در آن جاری بوده، جایگزین ضریب Pk گردد.
گردش مالی، توان مالی جاری و توان مالی بلندمدت به میلیون ریال بر اساس یکی از اظهارنامه‌های مالیاتی چهارسال منتهی به زمان تشخیص صلاحیت شرکت که بالاترین امتیاز مالی بروزآوری شده را کسب نماید، ملاک عمل می باشد.

اصلاح آیین نامه تعیین تعرفه خدمات کنسولی
با توجه به سپری شدن بیش از چهار سال از اجرای مصوبه دولت در خصوص «آیین نامه تعیین تعرفه خدمات کنسولی» و ضرورت بازنگری در تعرفه ها و الحاق تعرفه های جدید بر اساس ارایه خدمات و نرخ تورم سالانه در جداول تعرفه ریالی و ارزی، هیات وزیران با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اصلاح آیین نامه مذکور موافقت کرد.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز