کد خبر : 100847
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲

فرمانده سپاه البرز: مگر می‌شود بسیج در برابر کسی که برای نیاز واقعی اعتراض می‌کند بایستد؟

فرمانده سپاه البرز: مگر می‌شود بسیج در برابر کسی که برای نیاز واقعی اعتراض می‌کند بایستد؟

ایسنا/البرز فرمانده سپاه البرز گفت:  آیا می‌توانید یک کار بسیج را بگویید که برای مردم نباشد حتی ورود سخت بسیج. مثلاً در آبان و در اغتشاشات. مگر می‌شود بسیج بیاید جلوی مردم مظلوم و کسی که برای نیاز واقعی خود اعتراض می‌کند بایستد؟ چرا راه را گم می‌کنیم کسانی که مسبب این وضعیت بوده‌اند را محاکمه

فرمانده سپاه البرز: مگر می‌شود بسیج در برابر کسی که برای نیاز واقعی اعتراض می‌کند بایستد؟

ایسنا/البرز فرمانده سپاه البرز گفت:  آیا می‌توانید یک کار بسیج را بگویید که برای مردم نباشد حتی ورود سخت بسیج. مثلاً در آبان و در اغتشاشات. مگر می‌شود بسیج بیاید جلوی مردم مظلوم و کسی که برای نیاز واقعی خود اعتراض می‌کند بایستد؟ چرا راه را گم می‌کنیم کسانی که مسبب این وضعیت بوده‌اند را محاکمه نمی‌کنیم بعد بسیج که امنیت برقرار کرده را مورد هجمه قرار می‌دهند.

به گزارش ایسنا، سردار علیرضا حیدرنیا در نشست خبری که روز پنجشنبه ۲۷ آبان به مناسبت هفته بسیج در ستاد فرماندهی سپاه استان البرز برگزار شد، گفت: بیش از ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و هر روز که از عمر پر برکت این انقلاب می‌گذرد به تدابیر و فرمایشات امام عظیم الشأن بیشتر پی می‌بریم.

حیدرنیا افزود: ادامه و بقای هر انقلاب از به وقوع پیوستن آن به مراتب سخت‌تر است؛ انقلاب عزیز ما که در سال ۵۷ به پیروزی رسید برای باقی ماندن در اهداف عالیه خود نیاز به هدایت، حمایت و مراقبت داشت بر همین اساس در کمتر از یکسال که از پیروزی انقلاب گذشت امام(ره) فرمان تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی را صادر فرمودند. بسیجی که به حق یادگار ماندگار امام عزیز ما است.

وی با بیان اینکه زمانی که بسیج تشکیل شد همه این احساس را داشتند که برای دفاع سخت، مقابله با گروهک‌ها، ترورها، شرکت در دفاع مقدس و… است، گفت: بعد از جنگ و هشت سال جنگ با همه جبهه استکبار همه ما ایمان آوردیم که امام عزیز ما بسیج را برای همه عرصه‌ها به وجود آورد و تبدیل به یک شجره طیبه‌ای شد و امروز به معجزه بوده بسیج ایمان آوردیم. بسیج به درخت تناوری تبدیل شده که برای گذر از همه تهدیدها سینه خود را سپر کرده و خادم و پاره تن مردم عزیز ما است.

فرمانده سپاه البرز ادامه داد: بسیجی به عنوان یکی از بی نظیرترین تشکل‌های مردمی در دنیا است و هر جا که احساس کند برای انقلاب، مردم و حکومت مشکلی پیش بیاید عاشقانه، خالصانه، مخلصانه و با روحیه جهادی وارد می‌شود.

حیدرنیا افزود: بسیج امروز به بزرگترین نهاد امیدبخش برای همه آزادی خواهان جهان به خصوص جبهه مقاومت تبدیل شده است امروز همه کشورهای اسلامی با تأسی از بسیج ما برای خود بسیجی مردمی برای مقابله با استکبار راه اندازی کرده‌اند. بسیج نماد آگاهی یک ملت است و به دلیل اینکه نیرویی مردمی است و وابسته به هیچ گروه و طبقه‌ای نیست و در طول عمر با برکت خود با اراده راستین در راه درست گام برداشته است.

فرمانده سپاه البرز با بیان اینکه همه فعالیت‌های بسیج برای خدمت به مردم است، گفت: بسیج خادم همه مردم است و به این افتخار می‌کند بسیج به خادمی خود برای مردم افتخار می‌کند و هر جا احساس کرد سختی برای مردم ایجاد شده با بصیرت واقتدار و مخلصانه وارد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز بسیج یک فرهنگ شده و در آن بن بستی وجود ندارد، گفت: امروز بسیج یک تفکر، اندیشه و یک فرهنگ متعالی است و ریشه در اعتقادات و باورهای اسلامی ما دارد.

حیدرنیا گفت: در چله و گام دوم انقلاب همه روندهای جاری نشان می‌دهد که ما در فضای نزدیک‌تر به دشمن با محیطی پیچیده‌تر و ابعاد گسترده مواجه هستیم و بسیج خود را برای این آماده می‌کند چون یکی از نقاط برجسته و نقطه قوت بسیج انعطاف سازمانی برای مقابله با هر اتفاقی است.

وی با بیان اینکه مردان و زنان بسیجی عملگرا هستند و در میدان عمل خود را ثابت می‌کنند، اظهار کرد: امروز بسیج خود را برای نقش آفرینی در گام دوم انقلاب مهیا کرده است.

حیدرنیا در ادامه به برنامه‌های سپاه امام حسن مجتبی(ع) در هفته بسیج اشاره و اعلام کرد: امسال بسیج در البرز با شعار محوری «بسیج پاره تن مردم است» بیش از ۴۴۰۰ برنامه در ۴۲ عنوان تدارک دیده است. البته لازم به ذکر است که فعالیت‌های بسیج فقط منحصر به هفته بسیج نیست و  در طول سال استمرار دارد و هفته بسیج نمادی برای نشان دادن این فعالیت‌ها است.

وی افزود: روز شنبه ۲۹ آبان اولین روز هفته بسیج به نام بسیج اقتصاد مقاومتی نام گرفته است در این ورز در استان رزمایش استانی اقتدار جهادگران بسیجی را خواهیم داشت که طی آن ۹۰ گروه جهادی با بیش از ۱۳۵۰ بسیجی جهادگر همزمان به محلات کم برخوردار و حاشیه نشین اعزام خواهند شد. نواختن زنگ بسیج در مدارس منتخب و سامانه شاد و تقدیر از فعالان طرح شهید سلیمانی هم در این روز انجام خواهد شد.

حیدرنیا ادامه داد: در روز یکشنبه ۳۰ آبان هم که به نام روز بسیج علم و پژوهش ضمن ادامه فعالیت‌های جهادی با افتتاح ۲۶ پروژه محرومیت زدایی و اهدای ۱۰ هزار بسته معیشتی و لوازم التحریر؛ جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری، افتتاح مرکز رشد شهید طهرانی مقدم ، افتتاخ خانه نخبگان و تجلیل از ۵۰ نخبه علمی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه روز سوم هفته بسیج به نام بسیج عدالت و مبارزه با فساد  نامگذاری شده است، گفت: در این روز اعزام ۴۲ گروه جهادی و تیم‌های تخصصی بسیج جامعه پزشکی برای ویزیت رایگان به مناطق محروم را خواهیم داشت. همچنین برگزاری نشست زن و تفکر بسیجی هم توسط بسیج جامعه زنان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بسیج در قالب طرحی با نام کلینیک سیار عارضه یابی از اول امسال تا امروز بیش از ۱۱۰۰ واحد تولیدی را عارضه یابی و برای آنان تسهیلگری انجام داده و  بسیاری از مشکلات اینها که در خط مقدم تولید هستند را حل کرده است.

حیدرنیا افزود: در روز دوشنبه ۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با بیش از یک میلیارد تومان که برخی از آنان با بدهی کمتر از ۲۰ میلیون تومان در زندان هستند آزاد خواهند شد.

روز سه شنبه به نام بسیج عزت ملی و مرزبندی با دشمن نامگذاری شده است، گفت: رزمایش سراسری ثامن ۱۶ به صورت مجازی با موضوع ترویج فرهنگ بسیجی و قریب به ۵۰۰ برنامه سه شنبه های مهدوی با موضوع نقش مادران در تربیت فرزندان مهدی‌یار از جمله برنامه‌های این روز است.

وی در ادامه تصریح کرد: روز چهارشنبه به نام بسیج استقلال و آزادی نامگذاری شده است که در این روز برنامه ملی در سطح کشور با حضور گردان‌های بسیج با بیش از ۵۰۰ هزار نفر و در البرز با حضور بیش از ۱۰ هزار بسیجی به صورت مجازی با حضور فرماندهی کل قوا برگزار می‌شود.

حیدرنیا گفت: در روز پنجشنبه با عنوان بسیج سبک زندگی اجتماع حماسی خادمین راهیان نور را خواهیم داشت و  ۹ گلزار شهدا  با حضور ۳۰۰ خادم غبارروبی خواهد شد. در این روز افتتاح مرکز مشاوره تلفنی سنگ صبور با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و

آغاز فراخوان جشنواره رسانه‌ای ابوذر را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: روز جمعه به نام بسیج معنویت و اخلاق نامگذاری شده که در این روز دعای پر فیض در امامزادگان استان، همایش پیاده روی خانوادگی و مسابقات ورزشی و تجلیل از شهدای بسیجی را داریم. فرماندهان سپاه در شهرستان‌ها هم پیش از خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی خواهند کرد.

کسانی که باعث و بانی وضعیت آبان بودند منتقد شده بودند

فرمانده سپاه البرز در بخش پایانی این نشست خبری گفت: به اذعان همه متفکران و تحلیلگران الان جهان در حال تبدیل شدن به صحنه منازعات و نبرد ذهن‌ها و ایده‌ها است و جبهه استکار هجمه‌ای را با آماج عملیات ادراکی علیه نسل ما شروع کرده که در نوک پیکان این حملات سپاه و بسیج قرار دارد.

وی گفت: چرا انقدر سپاه و بسیج را می‌زنند؟ حتما یک جایی بسیج کاری می‌کند که علیه آنها است. اگرچه در جنگ نرم و فضای مجازی کارهای زیادی کرده‌ایم ولی از دشمن عقب هستیم و این بر ذهن و ادراک و فکر نسل ما تاثیر گذاشته است. اما واقعیت چیز دیگری است نمونه آن روزهای اولی که کرونا آمده بود ترس زیادی وجود داشت همان زمان در اوج وحشتی که پدر از پسر و پسر از پدر فرار می‌کرد بچه‌های بسیجی می‌رفتند افراد فوت کرده بر اثر کرونا را دفن می‌کردند.

حیدرنیا با بیان اینکه دشمن هجمه سنگیمی علیه ما دارد و ما خوب مقابله نکرده‌ایم، افزود: در جبهه فرهنگی کار سخت است، در جنگ نرم هر کسی سلیقه‌ای عمل می‌کند و دشمن هم از اینکه جبهه واحد نیستیم استفاده کرده و رخنه می‌کند و ضربه می زند.

وی ادامه داد:  آیا می‌توانید یک کار بسیج را بگویید که برای مردم نباشد حتی ورود سخت بسیج. مثلاً در آبان و در اغتشاشات. مگر می‌شود بسیج بیاید جلوی مردم مظلوم و کسی که برای نیاز واقعی خود اعتراض می‌کند بایستد؟ چرا راه را گم می‌کنیم کسانی که مسبب این وضعیت بوده‌اند را محاکمه نمی‌کنیم بعد بسیج که امنیت برقرار کرده را مورد هجمه قرار می‌دهند.

فرمانده سپاه البرز گفت: در آبان این تعدادی که جان باخته داشتیم چه کسانی بودند؟ اینها معلول هستند-که عده‌ای مسبب آن بودند- علت نیست ولی دشمن متمرکز می‌شود.

وی افزود: امنیت در هر جامعه‌ای باید برقرار شود مگر آمریکا مقابله نمی‌کند؟  فرانسه که مهد دموکراسی است با جنبش جلیقه زردها چطور برخورد کرد؟ روسیه و چین آنها که به شدت این تقابل را انجام می‌دهند ولی آیا اجازه می‌دهند کسی رسانه‌ای کند؟

این مسئول ادامه داد: دشمن وظیفه خود را خوب انجام می‌دهد و تفرق می اندازد. بسیج دارد کار خود را انجام می‌دهد طرح شهید سلیمانی، واکسیناسیون، مواسات و.. این همه کار انجام می‌شود ولی ما خوب این اقدامات را رسانه‌ای نکرده‌ایم.

وی گفت: اگر امروز همه مشکلات اقتصادی جامعه حل شود دیگر کسی با بسیج مشکل دارد؟ آیا این مشکلات توسط بسیج ایجاد شده است؟ بسیج که دارد کمک می‌کند این مشکلات حل شود. کسانی که باعث و بانی وضع موجود شده بودند منتقد بودند و آدرس اشتباه می‌دهند.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز