کد خبر : 103976
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰:۱۶

آخرین وضعیت شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزک

آخرین وضعیت شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزک

رییس کمیته پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار بهزیستی استان تهران از اختصاص کمک‌های ویژه به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا به آسایشگاه خیریه سالمندان و معلولان کهریزک خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر امین شاهرخی در خصوص فعالیت‌های کمیته پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر بهزیستی استان تهران گفت: به دلیل گستره و تنوع جامعه هدف

آخرین وضعیت شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزک

رییس کمیته پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار بهزیستی استان تهران از اختصاص کمک‌های ویژه به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا به آسایشگاه خیریه سالمندان و معلولان کهریزک خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر امین شاهرخی در خصوص فعالیت‌های کمیته پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر بهزیستی استان تهران گفت: به دلیل گستره و تنوع جامعه هدف تحت پوشش و به تبع آن وجود مراکز متعدد نگهداری سازمان بهزیستی و اهمیت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در خصوص بیماری ها بویژه بیماری‌های واگیر کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیر استان در عالی‌ترین سطح استانی تحت نظارت و بر اساس سیاست‌ها و برنامه‌های کمیته کشوری بیماری‌های واگیر فعال است و بطور مستمر امور مربوط به بیماری‌های مربوطه را رصد می‌کند.

وی ادامه داد: با انتشار خبر  شیوع بیماری کرونا در کشور چین و پیش از ورود به ایران این کمیته با توجه به وجود تجارب قبلی درباره بیماری هایی همچون آنفولانزا که در مراکز تحت پوشش بهزیستی اتفاق افتاده بود از بهمن ماه سال ۹۸ جلسات متعددی را برگزار و پیش بینی های لازم را با هماهنگی و نظارت کمیته کشوری اتخاذ کرد.

شاهرخی با اشاره به جامعه متنوع و بزرگ تحت حمایت سازمان بهزیستی و گروه های سنی مختلف از نوزادی تا سالمندی گفت: مراکز دولتی تحت پوشش و غیر دولتی دارای مجوز از سازمان بهزیستی از گروه های متنوع و حساسی مانند سالمندان، کودکان، افراد دارای معلولیت و معتادان که معمولا دارای مشکلات و بیماری های زمینه ای جسمی هستند نگهداری می کنند  و ضروری است به هریک از گروه ها توجه و تدابیر ویژه مربوط به خود اتخاذ شود که به همین دلیل دستور العمل های ویژه ای برای هر یک از گروه ها توسط کمیته مذکور تدوین و به مراکز ابلاغ شد.

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر بهزیستی استان تهران از برگزاری جلسات و اقدامات متعدد کمیته های کشوری و استانی پیشگیری از بیماری های واگیردار بهزیستی خبر داد و گفت: در یکی از اولین اقدامات سازمان بهزیستی کشور در اوایل اسفندماه اعتباری خاص تحت عنوان کمک هزینه تهیه مواد و وسایل بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس با سرانه ۳۰ هزار تومان برای هر فرد مقیم در مراکز اختصاص و بصورت متمرکز و الکترونیک مستقیما به حساب مراکز واریز کرد و در همین راستا در هفته اول سال جدید با نظر مساعد رییس سازمان بهزیستی کشور مبلغ پنج میلیون ریال به ازای هر فرد مقیم در مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان و معلولین به حساب مراکز واریز شد.

وی گفت: با مساعدت بنیاد مستضعفان بالغ بر سه هزار و پانصد نفر معلول ضایعه نخاعی و بسترگرای تحت پوشش استان تهران از کمک هزینه تامین وسایل بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کروناویروس به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان بهره مند شده اند که این مبلغ هم مستقیما به حساب خود این افراد واریز شد.

شاهرخی در مورد نظارت بر مراکز مختلف بهزیستی جهت رعایت بخشنامه ها و دستورالعمل ها گفت: تیم های متعددی در سطوح مختلف کار نظارت و بازرسی از مراکز را بر عهده دارند و نحوه فعالیت و عمل به دستورالعمل ها را بررسی می کنند که این تلاش ها موجب شد شاهد کمترین آسیب در مراکز باشیم.

وی از آگاهی بخشی و توزیع اقلام بهداشتی به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا در میان کودکان کار و خیابان و افراد معتاد گفت و تشریح کرد: با مذاکرات اولیه با بنیاد مستضعفان و پیگیری های  صورت گرفته مبلغ پنج میلیارد تومان از سوی بنیاد برای حمایت از کودکان کار و خیابان در کشور بویژه استان تهران اختصاص یافت که در استان تهران اورژانس اجتماعی و گروه های مردم نهاد با حضور در محل های تجمع کودکان کار و خیابان، بسته های بهداشتی شامل بروشور، ماسک، مواد ضد عفونی کننده و دستکش را روزانه بین کودکان توزیع می کنند و آگاهی بخشی لازم در خصوص بیماری کرونا بین کودکان و خانواده های آنان صورت می گیرد.

رییس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر بهزیستی استان تهران با تشکر از تلاش های گروه های فعال در حوزه معتادان گفت: تیم های سیار کاهش آسیب معتادان و گروه های مردم نهاد با حضور در پاتوق های معتادان، اقلام بهداشتی و پیشگیرانه را بین معتادان توزیع می کنند.

شاهرخی همچنین در مورد حمایت از مراکز نگهداری از معتادان گفت:  سازمان بهزیستی از آغاز شیوع کرونا تاکنون مبلغ پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در دو مرحله به هر مرکز درمان اعتیاد و کاهش آسیب برای تهیه و توزیع اقلام پیشگیرانه اختصاص داده است.

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر دار بهزیستی استان تهران از افزایش ظرفیت و ساعات کاری مرکز مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ به منظور کاهش اضطراب ناشی از این بیماری در عموم مردم خبر داد و گفت:  همزمان با افزایش ظرفیت خطوط مرکز مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ از ۴۰ خط به ۸۰ خط، ساعات کاری مرکز نیز از ساعت ۸ صبح  تا ساعت ۲۴ با توجه به نیاز بیشتر مردم و افرادی که دچار اضطراب و مشکلات ناشی از این بیماری نیازمند مشاوره روانشناختی شده اند افزایش یافته است.

شاهرخی همچنین از تعطیلی مهدهای کودک و مراکز توانبخشی روزانه سراسر استان با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا استان تهران از اول اسفندماه سال ۱۳۹۸ تا اطلاع بعدی خبر داد.

وی با بیان اینکه ۹۰۰ مهد کودک، ۲۰۰ مرکز درمان معتادان، ۱۹۰ مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه روزی معلولان و ۷۶ مرکز نگهداری کودک و نوجوان در تهران فعالیت می کنند افزود: مراکز بزرگی چون اخوان با دارابودن یک هزار و ۵۰۰ نفر مقیم و شفق با یک هزار مددجو در حوزه درمان معتادان خیابانی و آسایشگاه خیریه کهریزک با یک هزار و ۴۰۰ معلول و سالمند در استان فعالیت می کنند که به منظور کنترل شیوع بیماری در مراکز، پذیرش های جدید و ملاقات های عمومی مگر در موارد خاص متوقف شد.

شاهرخی در خصوص اقدامات حمایتی صورت گرفته در رابطه با آسایشگاه خیریه کهریزک توسط بهزیستی استان تهران به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا گفت: سازمان بهزیستی در طی چند مرحله و تحت عناوین مختلف حمایت های خود را جهت افزایش سطح بهداشتی و به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا انجام داده است که از جمله این اقدامات، می توان به پرداخت مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان علاوه بر یارانه ماهیانه مرکز برای تهیه اقلام و وسایل بهداشتی و پیشگیرانه اشاره کرد.

رییس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر دار بهزیستی استان تهران ضمن تشکر از همراهی و مساعدت بنیاد مستضعفان گفت: به دلیل شرایط خاص و ابتلاء چند نفر از کارکنان و مددجویان این مرکز، در مرحله بعد به درخواست ریاست سازمان بهزیستی کشور مبلغ سه میلیارد تومان دیگر از سوی بنیاد مستضعفان به حساب این مرکز اختصاص یافت.

وی به تخصیص همه اقلام اختصاص یافته به استان تهران از کمک های صندوق بین المللی جمعیت سازمان ملل شامل ماسک، مواد ضد عفونی کننده و دستکش به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان به مرکز کهریزک اشاره کرد و افزود: طی جلساتی که با همکاران وزارت بهداشت به عنوان متولی درمان برگزار شد مصوب شد با توجه به حضور سالمندان و جمعیتی که نسبت به جمعیت عمومی آسیب پذیرتر اند، از طرف وزارت بهداشت تیمی شامل ۵ نفرجهت تشخیص سریعتر بیماری کرونا و تسهیل در امر اعزام بیماران مبتلا در این مرکز مستقر شوند.

شاهرخی افزود: به علت ابتلا تعدادی از کارکنان مرکز کهریزک به بیماری کرونا، از طرف جمعیت هلال احمر قول مساعد برای تامین نیروی انسانی جهت کمک در بخش های خدماتی و کمک بهیاری داده شد که تا کنون ۸ نفر از طرف جمعیت هلال احمر به این مرکز معرفی شده اند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز