کد خبر : 146200
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۲

/ خبرهای از تئاتر /

/ خبرهای از تئاتر /

برگزاری مراسم پایانی جشنواره تئاتر کوتاه کیش، خبری از یک نمایشنامه خوانی و جشنواره تئاتر مهر کاشان و.. از جمله خبرهای تئاتر است. مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش شامگاه گذشته در تالار همایش های جزیرهٔ زیبای کیش با داوری و اهدای جوایز برگزار شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی، مراسم

برگزاری مراسم پایانی جشنواره تئاتر کوتاه کیش، خبری از یک نمایشنامه خوانی و جشنواره تئاتر مهر کاشان و.. از جمله خبرهای تئاتر است.

مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش شامگاه گذشته در تالار همایش های جزیرهٔ زیبای کیش با داوری و اهدای جوایز برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی، مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش شامگاه گذشته در تالار همایش های جزیره  کیش با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی سازمان مناطقه آزاد کیش با بزگداشت سامان خلیلیان کارگردان تئاتر و مدیر بخش خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی ومهتاب تبریزی”هنرمند کیش وند” برگزار شد.
در این مراسم جایزهٔ بخش طرح و ایده مکتوب که توسط بازخوان های این بخش انتخاب شد به مهدی ملکی اهدا شد.
عباس نجاری دبیر جشنواره در ابتدای مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر کوتاه کیش، گفت: در مدت زمان کمی که در اختیار داشتیم،‌ با تلاش شبانه روزی هیأت انتخاب14 اثر برگزیده شدند و برای اجرا در کیش از این نمایش ها دعوت کردیم و متاسفانه بخش کافه ای به دلیل کووید19 به صورت نمایش فیلم برگزار شد.مفتخرم به حضور استادان عزیزی که دعوت ما رابرای داوری پذیرفتند، سعید اسدی، آرش دادگر  و نادر فلاح
نجاری در این مراسم با قدردانی از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش،مدیر هنری و مسئولان معاونت فرهنگی سازمان به سبب رویکرد هنری و فرهنگی موجود و حمایت از برگزاری این گونه جشنواره ها گفت امیدواریم که تلاش هایمان برای گسترش،حمایت و تقویت جایگاه تئاتر کوتاه در جزیره کیش به مسیری روشن برسد.
در ادامه مراسم برگزیدگان این جشنواره به شرح ذیل اعلام شدند:
گروه داوران سومین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش پس از تماشای نمایش های دو بخش تئاتر ساحلی و کافه‌ ای آرای خود را به ترتیب زیر اعلام کرد:
بخش ساحلی
ایده اجرا:
الف) گروه داوران برای توجه به اساطیر ایرانی در ایده پردازی با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از نمایش تیشتر و اپوش تقدیر به عمل می‌آورد
ب) گروه داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از ایده ی اجرایی چیدمان / اجرای نیزار تقدیر به عمل می آورد.
موسیقی:
با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران از آقای امیرحسین بلغند برای موسیقی نمایش دلیران ساحل تقدیر به عمل می‌آورد. طراحی فضا:
الف) با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران برای بهره گیری از عناصر اجرایی چون لباس و محیط از طراحی فضای نمایش تیشتر و اپوش تقدیر به عمل می‌آورد.
ب) گروه داوران با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای استفاده خلاقانه از محیط و عناصر اجرا نمایش پرومتئوس را شایسته دریافت تندیس جشنواره می‌داند.
اجراگران:
الف) با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران از گروه اجراگران نمایش اهانت به من نامعلوم تقدیر به عمل می‌آورد خانم ها و آقایان ساناز روشنی،سنا میرجعفری،افشین حسنلو و شایان فیروزی
ب) گروه داوران با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی گروه اجرا گران نمایش پرومتئوس را شایسته دریافت تندیس جشنواره می‌داند.خانم آنا زارع و آقای علی حسینی
بازیگران:
الف) گروه داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی خود را برای بازی در نمایش دلیران ساحل به خانم فروزان حسینی تقدیم می‌کند.
ب) لوح تقدیر و جایزه نقدی برای بازی در نمایش در نمایش وقتی کلاغ‌ها آواز می خوانند تعلق می گیرد به آقای شایان سلطانی
ج) گروه داوران دیپلم افتخار و جایزه نقدی و تندیس جشنواره را برای بازی در نمایش وقتی کلاغ‌ها آواز میخوانند اهدا می کند به آقای سعید سلطانی کارگردانی:
الف) لوح تقدیر و جایزه نقدی برای کارگردانی نمایش دلیران ساحل تعلق می‌گیرد به آقای مهدی روزبهانی
ب) برگزیده : دیپلم افتخار و جایزه نقدی و تندیس جشنواره اهداء می‌شود به آقای شاهین سلطانی کارگردان نمایش وقتی کلاغ‌ها آواز می خوانند.

جوایزبخش نمایش های کافه ای: گروه داوران پس از تماشای فیلم نمایش های ارسالی در این بخش اگرچه آرزومنده این بود که گروه‌های اجرایی فرصت اجرای زنده و شرکت حضوری در جشنواره را می یافتند این امید را هم داشت که آثار با کیفیت بهتری از حیث ارزش های هنری و خلاقیت را مشاهده کند، بنابراین با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از خانم فائزه یوسفی برای نمایش فائزه و رادمهر کشانی و خانم منیره السادات حسینی برای نمایش بن بستی که نیمه فرعی بود تقدیر به عمل می‌آورد.

 

 

 

۵۰+۱ عنوان نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی مهتاب عسکری که به رشادتهای سردار آسمانی شهید سلیمانی و ۵۰ نفر از هم رزمانش می پردازد.

 

به گزارش مشاور رسانه ای گروه هنری هایان، اجرا خوانی این اثر یکشنبه ۱۷ اسفند در سالن ماه حوزه هنری ساعت ۱۸ برگزار می گردد.
کارگردان درباره این نمایش نوشته است: روزگاری نام مالک اشتر که به گوشم می‌رسید هیمنه و شکوه مردانگی اش سراسر وجودم را مشحون از غرور می‌کرد. و چه سرافرازانه به این شخصیت سترگ می بالیدم. آنقدر بزرگ و بی بدیل که در باورم نمی گنجید  دیگری، آن هم از سرزمین خودم ، در کنار خودم،  با پنجاه یل بی ادعا  از همین بچه‌های خاکی کوچه پس کوچه های خودمان به قلب سیاه دشمن بزند و بتاراند و فراری دهد و اشک شوق و امید  را بر گونه های مردمان تحت ستم جاری نماید .
عواملی که این اجراخوانی را همراهی میکنند عبارتند از:
دستیار کارگردان:حمیده دهقان نیری
مدیر تولید و مشاور رسانه ای: محمدحسین عبداللهی
بازیگران:
علیرضا حنیفی، رضا حماطی، سامان قلیچ خانی، مهدی پیرزمان، حمیده دهقان نیری
میلاد باختری، فاطمه رحمان دخت
نیلوفر شاه محمدی، وحید فیروزی نژاد، روزبه جهانی، محمدحسین میرسلطانی، معصومه کبیری ارانی
ماهک خدادادی، سعید عباسی
جلال حسنی، بهنام اشرفی کیا
و با حضور افتخاری سیروس کهوری نژاد
بازیگران کودک:
نرگس اله وکیلی، فرشته بداغ آبادی، علی آذری و فاطمه نائینی
نور و صدا:حسین علی پور
طراح لباس و طراح پوستر: حمیده دهقان نیری
گریمور: مهرناز حق شناس
در خلاصه این اثر آمده است:
زمانی که اربیل تحت محاصره کامل داعش قرار میگیرد بارزانی فرمانده ی کردهای کردستان عراق در حال تسلیم شدن بود که به فکر این میفتد که با ایران یک تماس بگیرد  با سردار سلیمانی که صحبت میکند سردار به او میگوید تو فقط تا فردا صبح مقاومت کن تا من خودم را برسانم.  بارزانی بازهم میگوید احتمال دارد ما سقوط کنیم . میگوید بالاخره سعی کن یک شب شهر را نگه داری، بارزانی شهر اربیل را یک شب نگه میدارد صبح سردار سلیمانی با پنجاه نفر از نیروهای خودش به فرودگاه اربیل میرسد و تا ظهر داعشی ها را تارومار می کند و اربیل را از دست داعش نجات میدهد و…

 

قدردانی «ایوب خان» از هنرمند پیشکسوت عرصه گرافیک در تئاتر شهر

 

گروه اجرایی نمایش «ایوب خان» به نویسندگی و کارگردانی امیردژاکام در روزهای پایانی اجرای این تئاتر از مقام هنری یک هنرمند پیشکسوت عرصه گرافیک قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، گروه اجرایی نمایش «ایوب خان» که این روزها در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است، جمعه شب پانزدهم اسفند ماه در حضور تماشاگران از مقام هنری انوشیروان میرزایی از هنرمندان پیشکسوت عرصه گرافیک که طی سالهای گذشته در اداره کل هنرهای نمایشی امور مربوط به چاپ و کارشناسی پوستر وبروشور آثار به صحنه رفته در تالار نمایشی را به عهده دارد، قدردانی کرد.

امیردژاکام در پایان اجرای نمایش ضمن قدردانی از تماشاگران برای حضور در تالار چهارسو جهت تماشای نمایش گفت: مدتی است که در گروه تئاتر «ماهان» تصمیم داشتیم تا در زمان مناسبت از جناب انوشیروان میرزایی هنرمند پیشکسوت عرصه گرافیک که سال های زیادی در اداره کل هنرهای نمایشی همراه با گروه های نمایشی در امور مربوط به نظارت چاپ و موارد مرتبط با پوستر و بروشور تئاتر فعالیت می کند، قدردانی داشته باشیم. اما به دلیل ماجرای کرونا و کمبود وقت، فرصتی پیش نیامد اما امروز بسیار خوشحالم که بالاخره توانستیم به سهم خود قدردان زحمات این هنرمند باشیم که اگرچه به دلیل حضور در شهرستان همراهمان نیست اما قطعا چنین نکوداشتی برآمده از دل می تواند قدردان گوشه ای از زحمات و تلاش های وی باشد.

وی افزود: انوشیروان میرزایی از جمله هنرمندانی است که طی سالهای اخیر همواره به بنده و بسیاری از گروه های نمایشی کمک های زیادی در حوزه پوستر و بروشور انجام می داد و من همیشه گوشه ذهنم این نکته وجود داشت که روزی بتوانم محبت های او را با یک قدردانی در حدتوانم جبران کنم. شرایطی که امشب و در روزهای پایانی اجرای نمایش «ایوب خان» در تالار چهارسو اتفاق افتاد و باعث شد تا بار دیگر به او بگوییم دوستش داریم و برایش آرزوی سلامت و موفقیت داریم.

نمایش «ایوب خان» به نویسندگی و کارگردانی امیردژاکام هر روز ساعت 18:30 در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است.

 

آثار راه یافته به شانزدهمین جشنواره تئاتر مهر کاشان 20 اسفند اعلام می‌شود/ آغاز برنامه های جنبی

رئیس ستاد برگزاری شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان ازاعلام نتایج آثار پذیرفته شده در بخش‌های صحنه‌ای، کودک و نوجوان و بخش نمایشنامه نویسی تا 20 اسفند ماه خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر، محمدحسین واحدیان رئیس ستاد برگزاری شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با اشاره به برگزاری جشنواره امسال در شرایط بحران کرونا، درباره تاخیر در اعلام اسامی آثار برگزیده در این دوره از جشنواره گفت: 10 اسفند ماه زمان اعلام آثار راه یافته به جشنواره بود اما به دلیل حجم بالای آثار رسیده، مقرر شد هیات انتخاب تا 20 اسفند ماه بعد از بررسی، اسامی آثار پذیرفته شده در این دوره از جشنواره را اعلام کنند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با بیان اینکه در مجموع 444 اثر به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان رسیده است، افزود: این تعداد اثر، شامل ۲۰۰ اثر در بخش صحنه‌ای ،۴۰ اثر در بخش کودک و نوجوان و در بخش نمایشنامه‌نویسی هم بیش از ۲۰۴ اثر است.

شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به دبیری خیام وقار کاشانی با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اجرای برنامه‌های جنبی از 16 اسفند ماه سال‌ جاری در کاشان آغاز و برنامه‌های اصلی و مراسم اختتامیه آن فروردین ماه سال 1400 برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز