کد خبر : 145732
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸

زمانی: رفتار متقابلی با تیم ما نشد/ آیا با این شرایط واترپلو زنده می ماند؟

زمانی: رفتار متقابلی با تیم ما نشد/ آیا با این شرایط واترپلو زنده می ماند؟

سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی مدعی است که در جریان لیگ برتر اتفاقات و ابهاماتی برای این تیم پیش آمده که سبب شده است این تیم پرستاره به مقام قهرمانی نرسد. احمد زمانی در گفت و گو با ایسنا در خصوص سطح لیگ برتر واترپلو گفت: سطح کیفی این رقابت ها پایین بود، چون یک

زمانی: رفتار متقابلی با تیم ما نشد/ آیا با این شرایط واترپلو زنده می ماند؟

سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی مدعی است که در جریان لیگ برتر اتفاقات و ابهاماتی برای این تیم پیش آمده که سبب شده است این تیم پرستاره به مقام قهرمانی نرسد.

احمد زمانی در گفت و گو با ایسنا در خصوص سطح لیگ برتر واترپلو گفت: سطح کیفی این رقابت ها پایین بود، چون یک سال استخرها تعطیل بود، بازیکنان تمرین نداشتند و ملی‌پوشان با حداقل تمرینات ورودی در مسابقات شرکت کردند. بازیکنان شهرستانی هم چون استخر فعال نداشتند بدون تمرین در مسابقات حاضر شدند. لیگ  با حضور ۵ تیم برگزار شد و اکثر ملی پوشان در تیم دانشگاه آزاد و رعد پدافند بودند. تیم ما از ۱۳ بازیکن تقریبا ۷ یا ۸ ملی پوش اصلی را به خدمت گرفته بود یعنی به جز ۳ یا ۴ بازیکن شاخص تیم ملی، سایر ملی پوشان در تیم ما بودند. ما با این وجود مدعی عنوان قهرمانی بودیم و از شروع مسابقات همه کارشناسان پیش بینی می کردند که ما قهرمان باشیم.

سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی گفت: بعد از اعلام آمادگی در لیگ، ۲۶ بهمن جلسه هماهنگی بود که در آن جلسه قرار بود هماهنگی لیگ صورت بگیرد. شرایط خاصی در آن جلسه اعلام شد، از جمله این که همه تیم ها باید قبل از مسابقه در قرنطینه باشند و تست PCR بدهند. اگر تست ها منفی می شد تیم ها می توانستند در مسابقه شرکت کنند. همچنین در حالی که اعلام شد مسابقات در کمتر از یک هفته انجام خواهد شد اما قبل از مسابقات هم برنامه دستخوش تغییر شد و زمان استراحت تیم ها حذف شد.

وی به اشتباهات داوری در بازی دوم تیمش اشاره کرد و مدعی شد: تیم ما در بازی اول ۲۰ بر یک تیم مقاومت را شکست داد که بعد از آن بازی پرگل، احساس کردیم نگاه بخشی از جامعه واترپلو و تیم های شرکت کننده نسبت به تیمی که تاکنون هم روی سکو نرفته تغییر کرد. ما هر چند در بازی بعدیمان مقابل نوفلاح با ۴ گل اختلاف شکست خوردیم اما این بازی مشکلات داوری داشت. ما که سررشته نداریم، اما چند تن از کارشناسان که بازی را دیده بودند اذعان کردند که چند اشتباه فاحش داوری در بازی وجود داشته است. متاسفانه آن داور هم تنها همان بازی را قضاوت کرد و با توجه به مسائلی که پیش آمد دیگر در هیچ بازی حتی در سالن حضور نداشت. داور دوم هم محل مسابقه را ترک کرد و  دیگر هیچ بازی را قضاوت نکرد. این ها همه برای ما جای سوال است که هیچ کسی پاسخی برای این مسائل به ما نداد.

زمانی در ادامه به مورد تایید قرار نگرفتن نتیجه تست های PCR تیم رعد اشاره کرد و گفت: تنها شانس ما برای رسیدن به فینال نتیجه بازی با دانشگاه آزاد بود. قرار بود این بازی چهارشنبه انجام شود و بایستی شب قبل باز هم تست می دادیم و با جواب تست به محل مسابقه می رفتیم. ما تست را شبانه انجام دادیم و به محل مسابقه بردیم. در حالی که بازیکنان تیم ما و تیم دانشگاه در داخل آب برای انجام مسابقه حاضر بودند به ما اعلام شد که تست ها معتبر نیست. ما فایل PDF تست ها را ارائه دادیم. قبل از شروع بازی به ما اعلام شد تست ها مورد تایید نیست. مهر و امضا کردیم فرستادیم، اما گفتند باید فکس شود. فکس کردیم گفتند باز هم مورد تایید نیست. به هر حال در زمان مسابقه این آزمایش مورد تایید فدراسیون قرار نگرفت. در این شرایط بازیکنان دانشگاه آزاد محل مسابقه را ترک کردند ولی بازیکنان ما داخل آب بودند. کمیته برگزاری هم اعلام کرد که این بازی فعلا انجام نمی شود و حتی در سایت فدراسیون از تعویق مسابقه خبر دادند.

وی گفت: ما هم در حال پیگیری بودیم که از آزمایشگاه اعلام کردند که تست ها در سامانه سیب ثبت شده است اما متاسفانه فدراسیون به این سامانه دسترسی نداشت. ما از این سامانه حتی فیلم گرفتیم و فرستادم اما قبول واقع نشد. ما در حال رایزنی بودیم که فدراسیون از ما خواست تیم مقابل را راضی کنیم تا با ما بازی کند. مگر در ورزش حرفه ای مسئولان تیم باید حریف را راضی کنند، فدراسیون باید بخواهد تیم ها بازی کنند اگر هم در محل مسابقه حاضر نشوند بازی ۵ بر صفر به سود حریف اعلام شود.  در حین همین پیگیری ها نتیجه بازی ۵ بر صفر به سود دانشگاه اعلام شد. با این خبر عملا تیم پرستاره و پر مهره رعد فرصت حضور در بازی فینال را از دست داد. البته جواب آزمایش ساعت ۵ یا ۶ بعدازظهر از سامانه ارسال شد و مورد تایید هم بود اما کاری برای ما نشد. ما تیم پرقدرتی بودیم و این نتیجه ۵ بر صفر برای ما خیلی بد تمام شد.

سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی گفت: با همه این اتفاقات ما قرار گذاشتیم در بازی بعدی مقابل نفت امیدیه همه چیز را جبران و خودی نشان دهیم. ما تیم را آماده کردیم و به بازیکنان انگیزه دادیم. بازی ساعت ۲ بعدازظهر بود و من حتی ساعت ۱۱ جواب تست ها را به استخر بردم که نگفتند مشکلی دارد اما یک ساعت و نیم قبل از بازی اعلام کردند که تست ها فاقد اعتبار است. متاسفانه بازی بعدی جلوی نفت امیدیه هم ۵ بر صفر اعلام شد. آن آزمایشگاه تاییدیه وزارت بهداشتش را برای فدراسیون فرستاد، آنجا وابسته به علوم پزشکی و مرجع تایید سایر آزمایشگاه ها است اما مورد قبول واقع نشد.

وی مدعی شد: نکات جالب تر این است که در همان روز که ما مقابل دانشگاه آزاد بازی داشتیم و آزمایش ما مورد تایید قرار نگرفت تیم نوفلاح در همان روز در همان آزمایشگاه آزمایش داده بود اما آن ها بلافاصله بعد از ما بازی کردند. گویا فدراسیون هماهنگی انجام داده و از آن تیم تست رپید گرفته بودند. ما هم از آزمایشگاه خواستیم که از ما هم تست سریع بگیرند اما به ما گفتند فدراسیون برای آن تیم هماهنگ کرده و این تست مورد تایید هیچ فردی هم نیست و بهتر است تست PCR انجام شود. من حتی مدرک هم دارم که یکی از اعضای فدراسیون این هماهنگی را برای تیم نوفلاح انجام داده و این تیم با تست رپید مسابقه داد و به فینال رسید.

زمانی گفت: من به تست تیم نوفلاح و تیم مقاومت اعتراض کردم چون آنها هم تست هایشان معتبر نبود اما مسئول مسابقات گفت که ارتباطی به من ندارد و بازی ها انجام شد. اما فردای آن روز که دانشگاه آزاد باید مقابل مقاومت بازی می کرد تست تیم مقاومت مورد تایید قرار نگرفت و دانشگاه ۵ بر صفر برنده اعلام شد. با این اتفاقات تیم دانشگاه آزاد با ۲ بازی انجام نشده به فینال رسید و تیمی مثل تیم ما با ان همه مهره به دلیل نتیجه تست که در سامانه هم ثبت بود به دیدار رده بندی رسید. تیم ما کلا سه بازی در لیگ انجام داد و در این سه بازی نزدیک ۴۰ گل به تیمهای مقابل زد اما با این وجود سوم شد.

سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی گفت: اصلا تست های ما نامعتبر اما چرا همان کاری که برای تیم نوفلاح انجام شد برای ما نکردند؟ برای آن بازی حریف را معطل نگه داشتند تا از تیم نوفلاح تست سریع انجام شود اما برای ما نکردند. قرار بود آزمایشگاه های مورد تایید را قبل از مسابقات به ما اعلام کنند اما قبل از مسابقات به تیم ما چیزی اعلام نشد. حتی در پایان مسابقات هنگام اهدای کاپ و مدال در حالی که باید اول تیم سوم را به روی سکو می خواندند اما تیمهای دوم و اول روی سکو رفتند و بعد تیم ما را اعلام کردند. متاسفانه بازیکنان ما هم محل را ترک کردند و کادر فنی برای گرفتن جام رفتند.

وی گفت: تیم ما وابسته به ارتش است و براساس منطق و اسناد صحبت می کنیم. مسئله اینجاست که رفتار متقابلی با تیم ما نسبت به سایر تیم ها نشد. یک تیم می تواند نسبت به اشکال آزمایش تیم ما اظهارنظر کند و محل مسابقه را ترک کند اما همین اعتراض از سوی ما نشنیده گرفته می شود. آزمایش تیم ما مشکل داشت ما را ۵ بر صفر بازنده کردند اما برای تیم دیگر هماهنگ می کنند تا بازی کند. آیا آزمایش سایر تیم ها را استعلام گرفتند یا از قبل به آنها گفته بوند که به کدام آزمایشگاه بروند، پس چرا به تیم ما اعلام نشده بود؟ قرار بود با تست PCR همه در لیگ شرکت کنند اما چرا از بسیاری حتی داوران تست رپید گرفته شد؟ همه این ها جای سوال دارد.

وی در پایان گفت: در جلسه هماهنگی رییس فدراسیون خواست تا این مسابقات برای کمک به واترپلو و ملی پوشان انجام شود تا این رشته زنده بماند. اما به کدام یک از اهداف مد نظر رسیدند؟ مسابقاتی که در کمتر از ۵ روز انجام شد و اینهمه اتفاق برای بازیکنان ملی و باشگاه هایی که با هزار امید و آرزو آنها را جذب کرده بودند رخ داد. به نظر من هیچ هدفی انجام نشد. فدراسیون بنا بر همکاری گذاشت اما چه همکاری با باشگاه ها انجام شد؟ با بازیکنان ملی که از یکسال پیش در اردوی تیم ملی برای انتخابی المپیک بودند و با سومی آسیا شانس حضور در المپیک را بالا می دانستند و نشد چه همکاری شد؟ آن بازیکنان می خواستند در این مسابقات خود را نشان دهند و انگیزه بگیرند اما سوم شدند. آنها اگر براساس توانایی ها سوم می شدند خیلی بهتر بود تا با دو بازی انجام نشده در این جایگاه قرار بگیرند. این اتفاقات  باشگاهی که سرمایه گذاری کرده را دلسرد می کند. لیگ پارسال با ۸ تیم بود اما امسال لیگ ۵ تیمی شد. با این شرایط آیا واترپلو زنده خواهد ماند؟

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز