کد خبر : 153895
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷

جهاددانشگاهی بازوی کمکی وزارتخانه‌ها باشد/توافق سیاسی نخبگان از راه‌های توسعه اقتصادی است

جهاددانشگاهی بازوی کمکی وزارتخانه‌ها باشد/توافق سیاسی نخبگان از راه‌های توسعه اقتصادی است

رییس جهاددانشگاهی در آیین افتتاحیه «مرکز مدیریت اورژانس کسب‌وکار کشور» در دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به اینکه یکی از راه‌های توسعه اقتصادی توافق سیاسی نخبگان در کشور است گفت: در حقیقت ثبات سیاسی و مدیریتی در کشور از معیارهای اصلی این توسعه است. به گزارش ایسنا، آیین افتتاحیه «مرکز مدیریت اورژانس کسب‌وکار کشور» با

جهاددانشگاهی بازوی کمکی وزارتخانه‌ها باشد/توافق سیاسی نخبگان از راه‌های توسعه اقتصادی است

رییس جهاددانشگاهی در آیین افتتاحیه «مرکز مدیریت اورژانس کسب‌وکار کشور» در دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به اینکه یکی از راه‌های توسعه اقتصادی توافق سیاسی نخبگان در کشور است گفت: در حقیقت ثبات سیاسی و مدیریتی در کشور از معیارهای اصلی این توسعه است.

به گزارش ایسنا، آیین افتتاحیه «مرکز مدیریت اورژانس کسب‌وکار کشور» با حضور، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر سید سعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو، ریس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، دکتر عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و دیگر معاونین و مدیران دو مجموعه روز سه‌شنبه 12 اسفندماه سال جاری در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

توافق سیاسی نخبگان یکی از راه‌های توسعه اقتصادی در کشور است

رییس جهاددانشگاهی در این مراسم درباره اهمیت توسعه و پیشرفت اقتصادی گفت: اکنون زمان آن رسیده است که کشور و دولت تصمیم بگیرد که آیا توسعه و پیشرفت اقتصادی مساله نخست کشور است یا خیر؟ اگر این موضوع ارجحیت دارد باید سایر امور اقتصادی و تصمیمات سیاسی را همسو و مطابق با این توسعه، کنیم؛ بنابراین یکی از راه‌های توسعه اقتصادی توافق سیاسی نخبگان در کشور است. در حقیقت ثبات سیاسی و مدیریتی در کشور از معیارهای اصلی این توسعه است.

وی بابیان اینکه مدیران سیاسی در هر وزارتخانه باید کمتر شوند و چیزی که باید افزایش پیدا کند ثبات مدیران اجرایی است ادامه داد: همچنین محور قرار گرفتن توسعه علم و فناوری از دیگر مواردی است که باید برای رسیدن به توسعه اقتصادی به آن توجه ویژه کرد.

دکتر طیبی با تأکید بر این امر که نباید اجازه ورود بازارهای خارجی را به فضای اشتغال کشور دهیم، تشریح کرد: رقابت با رقبا در بازارهای جهانی مهم‌ترین رویکردی است که می‌تواند ما را به توسعه و پیشرفت اقتصادی برساند. امروزه یک شرکت دانش‌بنیان برای اثبات خود در فضای اشتغال کشورش نیازمند سه تا دوازده سال زمان است و این شکاف باعث می‌شود بازارهای خارجی در کشور جان بگیرند و فضا را برای اشتغال داخلی محدودتر کنند.

به گفته دکتر طیبی، دانشگاه علم و فرهنگ دانشگاهی کارآفرین است و امیدواریم با نگاهی همه‌جانبه بتوانیم از این معضلات رهایی یابیم.

جهاددانشگاهی می‌تواند بازوی کمکی خوبی برای وزارتخانه‌ها باشد

در ادامه این نشست، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کسب‌وکارها را مانند بدن انسان دانست و گفت: در کوران مباحث مربوط به نقش دولت در کسب‌وکارها همواره به این مشکل برمی‌خوردیم که به‌نوعی بر سر بالین بیماری هستیم که دیگر علایم حیاتی ندارد و باید مراحل تدفین آن را محیا کنیم. این عاقبت اغلب کسب‌وکارها در کشور ماست. در بسیاری موارد این افسوس به وجود می‌آید که اگر کمی زودتر به داد این کسب‌وکارها رسیدگی می‌شد از بین نمی‌رفتند.

شریعتمداری ادامه داد: واحدهای تولیدی هم درست مانند موجودات زنده هستند؛ اگر عمر فعالیت آن‌ها تمام‌شده باشد باید درنهایت با انجام تغییراتی در بدنه، خود را بازیابند در غیر این صورت محکوم به از بین رفتن هستند.

وی بابیان اینکه همواره یکی از نواقص کار این است که دیر با معضلات کسب‌وکارها آشنا می‌شویم افزود: بنابراین مجموعه کسب‌وکارها نیازمند تنوعی از چاره‌جویی‌ها هستند و کسی که به فعالیت مشغول است باید بداند که همیشه جایی برای رسیدگی به آن وجود دارد. به اعتقاد من باید هماهنگی بیشتری با دانشگاه علم و فرهنگ و این مرکز نوپا داشته باشیم. مهم‌ترین عنصر نگه‌دارنده کسب‌وکارها علاوه تأمین منابع مالی این است که مؤثر واقع شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید روند فعالیت یک کسب‌وکار موفق به‌گونه‌ای باشد که از سوی جامعه مصرف‌کنندگان ارزش دریافت کنند؛ اما تا آن زمان ما باید مانند یک نهال از مراکز این‌چنینی حمایت کنیم تا درنهایت به بار بنشیند. گفتنی است، در این رابطه امروز ما از نهال اولیه مرکز پایش نظارت سیاست‌های فعال بازار کار حمایت می‌کنیم که این مرکز سیاست‌های اشتغال‌زایی در کشور را رصد و پایش می‌کند. در اصل سیاست‌گذاری‌های حوزه اشتغال فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی ادامه داد: جهاددانشگاهی یک شجره طیبه‌ای است که اگر بخواهیم تنها از فعالیت‌های انجام‌شده از سوی این نهاد بنویسیم، کتاب قطوری خواهد شد. ما تلاش کردیم از این ظرفیت حداکثر استفاده را کنیم خوشبختانه جهاددانشگاهی در اغلب فضای علمی کشور حضور دارند و این می‌تواند بازوی کمکی خوبی برای مجموعه وزارتخانه‌ها باشد.

پنج سال نخست فعالیت هر کسب‌وکاری حمایت دولت را می‌خواهد

رییس دانشگاه علم و فرهنگ نیز در ابتدای این نشست با اشاره به نقش جهاددانشگاهی در فضای اشتغال کشور گفت: مفتخر هستیم که جهاددانشگاهی بر اساس نیازهای شغلی کشور به پیشبرد پروژه‌های خود پرداخته که هدف آن استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود در کشور بوده است.

دکتر هاشمی تاکید کرد: همچنین با توجه به اینکه همواره یکی از دغدغه‌هایی که دولت‌مردان در فضای اشتغال کشور داشته‌اند حفظ و نگه داشت کسب‌وکارها بوده، شاید نیاز است که نهادی به‌عنوان واسط میان دولت و مردم وجود داشته باشد تا وظیفه حمایت از کسب‌وکارها را بر عهده بگیرد؛ خوشبختانه جهاددانشگاهی در بخشی از فعالیت‌های خود با محوریت دانشگاه علم و فرهنگ این نقش را به‌خوبی ایفا کرده است.

وی افزود: مهم است که پنج سال نخست فعالیت هر کسب‌وکاری حمایت‌های ویژه‌ای از سوی دولت صورت گیرد که این حمایت باید مدل پلکانی داشته باشد؛ یعنی باید طی مراحلی رو به کاهش رود ازاین‌رو می‌توان خدمات خوبی به کسب‌وکارها برای حفظ ایجاد اشتغال داد.

در تلاش برای همکاری با جهاددانشگاهی هستیم

در بخش دیگری از این مراسم عیسی منصوری درباره شکاف میان سیاست‌گذاری‌ها تا فازهای اجرایی در حوزه اشتغال گفت: تشخیص ما این است که فاصله‌ای واضح میان حوزه سیاست‌گذاری و حوزه اجرایی منجر به نتیجه وجود دارد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: اکنون برای پر کردن این شکاف نیازمند نهادهایی هستیم که بتوانند نقش پلت فرمی ایجاد کنند با این رویکرد و با تاکیدی که وزارت کار دارد برای نهادینه کردن دستاوردها یکی از حوزه‌هایی که همواره جا می‌ماند تثبیت و حفاظت از کسب‌وکار است. گفتنی است، مرکز اورژانس کسب‌وکار در گام نخست هدفش این است که کسب‌وکارها نگرانی بابت بقای خود نداشته باشند.

وی گفت: خوشبختانه در حوزه مشاغل خرد و خانگی همکاری نزدیکی با بنیاد کسب‌وکار داشتیم که به اعتقاد من یکی از معدود اتفاقاتی است که به‌شدت برای کشور موجب باقیات خواهد بود. با توجه ظرفیت خوبی که جهاددانشگاهی دارد در تلاش هستیم همکاری‌های استانداردی درزمینهٔ ایجاد فضای شغلی انجام دهیم.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، در این مراسم برنامه اورژانس کسب‌وکار کشور که حاصل همکاری معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی است در محل بنیاد توسعه کسب‌وکار دانشگاه علم و فرهنگ رونمایی و مانور آن به اجرا گذاشته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز