کد خبر : 153816
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۱

در مرحله پساسیل هم سیل مهربانی ادامه یابد/نرخ بالای بیکاری جوانان زیبنده نظام نیست

در مرحله پساسیل هم سیل مهربانی ادامه یابد/نرخ بالای بیکاری جوانان زیبنده نظام نیست

ایسنا/تهران ائمه سراسر کشور در آخرین جمعه فروردین‌ماه 1398 با تبریک اعیاد شعبانیه و نیمه شعبان،به مشکلات مردم در مناطق سیل‌زده اشاره کرده و رفع سریع‌تر آن را خواستار شدند. آنها هم‌چنین به مسایل اقتصادی اشاره کرده و بهترین راه نجات کشور را اجرای اقتصاد مقاومتی دانستند. ضمن آن که یادآوری کردند که باید پول هایی

در مرحله پساسیل هم سیل مهربانی ادامه یابد/نرخ بالای بیکاری جوانان زیبنده نظام نیست

ایسنا/تهران ائمه سراسر کشور در آخرین جمعه فروردین‌ماه 1398 با تبریک اعیاد شعبانیه و نیمه شعبان،به مشکلات مردم در مناطق سیل‌زده اشاره کرده و رفع سریع‌تر آن را خواستار شدند. آنها هم‌چنین به مسایل اقتصادی اشاره کرده و بهترین راه نجات کشور را اجرای اقتصاد مقاومتی دانستند. ضمن آن که یادآوری کردند که باید پول هایی که در دست مردم وجود دارد وارد جامعه شود در غیر این صورت شعار “رونق تولید”عملیاتی نخواهد شد.

امام جمعه بجنورد: اقتصاد مقاومتی، تنها راه نجات اقتصاد مریض ایران است

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه با اشاره به این‌که نقدینگی، بلای جان اقتصاد ایران شده است، اضافه کرد: باید پول هایی که در دست مردم وجود دارد وارد جامعه شود در غیر این صورت شعار سال که رونق تولید است عملیاتی نخواهد شد.

یعقوبی عنوان کرد: چشم مردم نباید به دست دولت باشد و برای اینکه مردم به دولت وابسته نباشند باید مسئولان تلاش کنند راه های انجام کارهای تولیدی آسان شود.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه سختی کارهای اداری، موجب بی انگیزگی در مردم شده است، اظهار کرد: برخی مواقع یک شخص برای دریافت موافقت نامه اداری باید مدت زمان زیادی را پیگیر باشد و این مسئله موجب بی انگیزگی در مردم می شود و باید این موضوع به طور جدی مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

به گفته وی در آخرت بزرگترین حسرت را افرادی می خورند که مالی بدست آوردند و در راه خدا هزینه نکرده اند و پشیمان خواهند بود از اینکه چرا پول های خود را ذخیره کرده اند و موجب سختی معیشت خلق خدا شده اند.

امام جمعه بجنورد گفت: با استفاده درست از دارایی خود می‌توانیم تقوا ذخیره کنیم که تنها چیزی که در آن دنیا ما را از آتش جهنم نجات می‌دهد همین تقواست.

امام جمعه بجنورد با بیان این‌که به علت حوادث اخیر در کشور، وقت نشد که به طور جدی به شعار سال پرداخته شود، اظهار کرد: در تمام محافل علمی، هنری، اقتصادی و… باید رونق تولید جدی گرفته شود و راهکارهای تحقق شعارسال بررسی شود.

به گفته وی، اگر رونق تولید در کشور جدی گرفته شود، می‌توان خسارت‌های سیل را جبران کرد و از طرفی مشکلات معیشتی تمام مردم حل می‌شود.

یعقوبی تاکید کرد: ملت باید پای کار باشند و گرفتاری های پیش آمده را جدی بگیرند و حمایت های خود را از مناطق سیل زده ادامه دهند.

امام جمعه موقت ورامین:کسانی که ریگی را در آسمان دستگیر کردند، با نفوذی‌ها مبارزه کنند

به گزارش خبرنگار ایسنا ، حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ورامین ضمن تبریک سال روز میلاد یگانه منجی عالم بشریت گفت: باید ولایتمداری و انتظار خود را در این ایام بیش از پیش به نمایش بگذاریم و با برگزاری مراسم و محافل جشن، نصب پرچم و چراغانی محله‌ها ارادت خود را به حضرت ولی عصر (عج) نشان دهیم.

امام جمعه موقت ورامین سپس به خدمات و تلاش‌های ارزشمند سربازان گمنام امام زمان (عج) در مجموعه اطلاعات در آستانه میلاد این امام اشاره کرد و افزود: اگر زحمات و پیگیری‌های مجدانه این عزیزان نبود، مشخص نبود، چه بر سر انقلاب و نظام می‌آمد.

خطیب جمعه ورامین ادامه داد: توطئه‌های ۴۰ ساله سلطنت طلب‌ها، منافقین، فتنه گران، منحرفان، مدعیان دروغین، باندهای قاچاق و فساد و امثال آنها در سایه همکاری این سربازان گمنام امام زمان (عج) با مجموعه اطلاعاتی نظام در سپاه و دیگر مراکز خنثی شد، که اگر این طور نبود، قطعاً با مشکلات جدی مواجه می‌شدیم.

وی با بیان این که امروز دشمنی‌ها با نظام اسلامی شدیدتر از گذشته است، گفت: قطعاً نظام اطلاعاتی مقتدر کشور این توطئه‌ها را نیز خنثی خواهد کرد.

محمودی سپس با بیان این که امروز نظام اسلامی با خطر جدی نفوذ و رخنه‌های فرهنگی و سیاسی مواجه است، افزود: ما یقین داریم، دستگاه اطلاعاتی مقتدری که عبدالمالک ریگی را در آسمان و هواپیما دستگیر می‌کند و آسایش را از دستگاه‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل سلب کرده به راحتی می‌تواند، با این نفوذی‌ها مبارزه کند.

وی ابراز عقیده کرد، زیبنده نیست، در بدنه دولت افراد ناصالح برخی امور را در دست داشته باشند و یا از تریبون مجلس حرف‌های آمریکا و اسرائیل پسند زده شود و یا تمام همت برخی افراد نام‌گذاری برخی خیابان‌های تهران به نام آدم‌های مشکوک باشد، ما از دستگاه اطلاعاتی کشور انتظار داریم، بدون رودربایستی در برابر افراد منحرف، نفوذی و یا وابسته بایستد.

امام جمعه موقت ورامین تاکید کرد: هیچ مقامی در کشور حق تحت فشار قراردادن دستگاه اطلاعاتی را ندارد، در انتخابات‌ها و نیز سپردن پست‌ها و مدیریت‌ها و تصمیم گیری ها باید بر اساس قانون و به خاطر رضای خدا پاسدار ارزش‌های امام (ره) و شهدا بود.

وی سپس به برخی مسائل ورامین اشاره کرد و گفت: برخی اشرار و آدم‌های فاسد درصدد وارد کردن خدشه به چهره ورامین هستند، برخی مسائل علنی فساد، قتل‌های مسلحانه و باندهای حرفه‌ای خلاف، آسایش را از مردم سلب می‌کنند، که می‌بایست تمام دستگاه‌های مسئول اطلاعات، نیروی انتظامی، دستگاه قضائی و… این موارد را پیگیری مجدانه و آنها را در نطفه خفه کنند.

خطیب جمعه ورامین سپس ۲۹ فروردین و روز ارتش جمهوری اسلامی را نیز گرامی داشت و گفت: ارتش مقتدر و باعظمت و فداکار جمهوری اسلامی در طول دوران انقلاب اسلامی از جنگ تحمیلی گرفته تا امروز و در صحنه امدادرسانی به سیل زدگان حماسه‌آفرینی کرده است.

امام جمعه بوشهر:در فضایی پر از معنویت و اخلاق به مسائل محتوایی فرهنگ مهدوی پرداخته شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ضمن تبریک میلاد حضرت مهدی (عج) گفت: در هر زمانی توجه به این نکته بسیار مهم است که انسان باید اول امام خود را بشناسد و سپس بداند که امام زمانش از او چه می خواهد و مطابق دستورات و هدایت های امام زمانش زندگی کند.

به گزارش ایسنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های این هفته نمازجمعه بوشهر عنوان کرد: از تمامی مراکز فرهنگی تقاضا دارم در رابطه با ساحت مقدس امام زمان (عج)، برنامه های خوب فرهنگی داشته باشند و در فضایی پر از معنویت و اخلاق، و حق به مسائل محتوایی فرهنگ مهدوی پرداخته شود.

وی ضمن تقدیر از سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای امنیتی بیان کرد: این نیروهای امنیتی ما بودند که بدون هیچ نام و نشان و تبلیغی در برابر نیروهای جهان استکبار قرار گرفته و آنها را شکست دادند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با آرزوی حفظ اقتدار نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی تصریح کرد: در فضای امنیتی تمام کشورهای متخاصم برنامه های ویژه ای برای زمینگیر کردن انقلاب ما داشتند و یکی از فعالیت های مهم آنها ایجاد ناامنی در درون و مرزهای ایران بود و الحمدلله با هدایت های امام راحل و مقام معظم رهبری و تلاش نیروهای امنیتی، ما توانسته ایم در این شرایط بحرانی جهان که هدف اصلی تمام گروه های تروریستی منطقه ایران است یک امنیت فوق العاده در کشور ایجاد نماییم.

وی با اشاره به توطئه های تروریست های اقتصادی، خاطرنشان کرد: افرادی که به دنبال احتکار و ضربه زدن در حوزه های مختلف فرهنگ، اجتماع، سیاست و… بودند تحرکات زیادی انجام دادند اما این عزیزان با دقت و هشیاری توانسته اند تمام این توطئه ها را مدیریت و کنترل کرده و نگذارند امنیت این مملکت دچار آسیب شود.

صفایی بوشهری ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه و ارتش بیان کرد: سپاه و ارتش مایه افتخار و اقتدار نظام جمهوری ما هستند و الحمدلله این عزیزان مردمی ترین و محبوب ترین نیروی مسلح جهان هستند.

وی ادامه داد: اکنون و در جریان سیل می بینید که سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، نیروهای مسلح، و ارتش چگونه آمده اند و با تمام وجود به مردم خدمت می کنند که شاید وظیفه شان هم چیز دیگری باشد اما با تمام امکانات خود به صحنه آمده اند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یادآور شد: در سفر و بازدید اخیر از مناطق سیل زده خوزستان دیدم که ارتش چه خدماتی ارائه می دهد، دیدم که سپاه و بسیج در کنار مسئولان عزیز دیگری که متولی این امور هستند -مثل ستاد بحران- چه حماسه ای می آفریدند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به سیل خوزستان اظهار داشت: از مردم عزیز استان بوشهر که حماسه ای از کمک رسانی به مناطق سیل زده رقم زدند قدردانی می کنم.

وی خاطرنشان کرد: نکته قابل توجهی که مسئولان استان خوزستان تاکید داشتند، اقلامی که به این مناطق ارسال می شود مطابق نیاز آنها باشد و کالاهای ارسالی مدیریت شود، لذا در استان بوشهر نیاز به تشکیل یک ستاد به ریاست ستاد بحران استان می باشد تا نیازهای مردم سیل زده را سنجیده و اعلام کند تا مردم نیز به قدر وسع خود کمک کنند.

امام جمعه شیراز: تجلیل از سعدی باید متناسب با جایگاه او باشد

امام جمعه شیراز با بیان این‌که، وقتی در زمین حکومت خدا ایجاد شد، خوف به آرامش و امنیت تبدیل می شود، تاکید کرد که در حکومت اسلامی، رضایت خدا و خلق خدا یکی می شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز جمعه 30 فروردین شیراز، لازمه حکومت اسلامی و الهی را ترویج و گسترش اخلاص در شئون مختلف جامعه دانست و گفت: در قضیه سیل این مردم اخلاص خود را نشان دادند، آنجا که اگر نیازی نداشتند، کمکی دریافت نکردند تا کمکها به نیازمندان برسد.

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه آیات قرآن کریم، مراتب اخلاص را به ما تعلیم داده است، جامعه را به سمت اصلاح ارزیابی و تاکید کرد که صحنه های خلق شده در ایام سیل توسط مردم، نشان از حرکت جامعه به سمت معنویت دارد.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به سفری که به اهواز انجام داده بود، ضمن اشاره به قدردانی مردم خوزستان از مردم فارس به واسطه کمکها و همراهی ها، خاطرنشان کرد که جلوه های معنویت در مردم کم نیست، ما مدیران باید بیشتر تلاش کرده و اخلاص را مداوم تمرین کنیم.

آیت الله دژکام، انجام کار برای خدا و رضای خدا را نمودی از اخلاص افراد برشمرد و تاکید کرد که اگر به دنبال کسب معنویت هستیم نباید بگوییم این کار را من انجام دادم.

امام جمعه شیراز در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به مناسبت های پیش رو و ضمن تبریک میلاد با سعادت مهدی آل محمد(ص)، در پیش بودن روز سربازان گمنام امام زمان را یادآور شد.

امام جمعه شیراز در ادامه با اشاره به در پیش بودن اول اردیبهشت و روز بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی، تاکید کرد که بزرگداشت سعدی باید متناسب با جایگاه این شخصیت بزرگ و تاثیرگذار باشد.

دژکام گفت: تاثیر سعدی در ادبیات فارسی، بی نظیر و سبک نثر فارسی پیرو سعدی است، امروز ما اثر نیک سعدی را در ادبیات فارسی را به خوبی می شناسیم.

او طرز سخن سعدی را تربیت کننده دانست و گفت: سعدی مدیران، پادشاهان، وزرا و مردم را موعظه می کند و در موعظه هم توانمند است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز دانشگاه های ما متوجه این جهت هستند که سعدی در پیشبرد اخلاق در جامعه موفق بوده است، بر لزوم توجه به چگونگی استفاده از روشهای سعدی را با اهمیت دانست و گفت: نباید بعضی مسائل را تنزل داد؛ ما امروز با یک شخصیتی مواجه ایم که در طول هشت قرن اثر گذار بوده است بنابراین باید تجلیل ما متناسب با شخصیت او باشد.

آیت الله دژکام با تصریح اینکه تجلیل از شخصیتی نظیر سعدی به حتم باید انجام شود، گفت: سعدی در مدرسه جامع دمشق منبر می رفته و آوازه کلام او تا مغولستان هم گسترده بوده است، کسی با این جایگاه باید متناسب با شانش تجلیل شود.

امام جمعه شیراز رفتار مردم این شهر در مواجهه با سیل و آسیب دیدگان از سیل را تاثیری از سعدی برشمرد و گفت: اینکه در زمان سیل در شیراز مردم به جای گران کردن کالا و خدمات، آن را رایگان کردند، تاثیر همان موعظه بلند سعدی یعنی؛ بنی آدم اعضای یک پیکرند…، بوده است.

دژکام ادامه داد: روح تربیت شده در شیراز و مکتب سعدی نمی تواند بپذیرد که کسی در شهرش باشد و با ناراحتی و نگرانی بسر ببرد حال آنکه خودش در آرامش قرار دارد؛ این را باید قدردان بود.

امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه حرکت خوبی از کسانیکه بزرگداشت سعدی را برعهده دارند شاهد بودیم، گفت: برنامه ریزان گفته اند که چون بخشی از آسیب سیل متوجه شهرک سعدی بوده، بنابراین مدعوین مراسم یادروز سعدی را به میان آسیب دیدگان و مردم این منطقه برده و با حضور آنان بار دیگر از مردم دلجویی کنند.

دژکام چنین اقدامی را ستود و بر لزوم توجه به اینگونه روحیات و اقدامات تاکید و با اشاره به در پیش بودن روز بزرگداشت شیخ بهایی، اضافه کرد: نقش شیخ بهایی به عنوان یک روحانی فقیه و عالم در اینکه زندگی مردم را سامان داده باید بررسی شود.

وی با بیان اینکه شیخ بهایی در معماری ایران و شیراز تاثیرگذار بوده است، لزوم تبیین ابعاد این موضوع از ناحیه فن مهندسی و اخلاق مهندسی را وظیفه معماران و مهندسان مرتبط دانست.

امام جمعه شیراز یکی از مناسبت های پیش رو را روز و هفته کارگر اعلام و اضافه کرد: کارگران پایه تولید محسوب می شوند و باید تقدیر و تجلیل شوند، بیکاری این عزیزان را که به واسطه بعضی مسائل رخ داده در کارگاه ها مشاهده می کنیم را باید مدیریت کرد.

آیت الله دژکام با تصریح اینکه وقتی کارگری بیکار نباشد و قادر به دنبال کردن معیشت خود و خانواده باشد، برکت را به کار و زندگی سرمایه گذار و متمکن خواهد برد، گفت: برخی از متمکنین یک مجموعه تولیدی را به زمین می زنند، از هزار کارگر جمعیت را به صد نفر کاهش می دهند، تا جای دیگری سرمایه گذاری و کسب درآمد کنند.

دژکام در بخشی از خطبه های نماز جمعه شیراز، با ابلاغ پیام تشکر نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز به مردم فارس، گفت: آنها تاکید داشتند که فارس وقتی به داد ما رسید که بیشتر از همیشه محتاج بودیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه هم اینک 400 تا 500 نفر از اداره ها و سازمان های مختلف در منطقه خوزستان حضور دارند، گفت: این غیر از شمار فراوان جوانانی است که از نقاط مختلف فارس به آن مناطق رفته اند.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به حضور موکب های اربعین از نقاط مختلف فارس در خوزستان، گفت: هم اینکه روزانه 22 هزار نفر از طرف این موکبها اطعام می شوند.

امام جمعه مشهد: سیل مهربانی ادامه یابد

امام جمعه مشهد با اشاره مشکلات مردم در پی وقوع سیل در کشور، گفت: مردم و مسئولان باید توجه کنند که سیلِ مهربانی و محبتی که به راه افتاده است مانند سیلِ آب پس از مدتی تمام نشود؛ این سیل مهربانی و خدمت باید حتماً ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد با تبریک نیمه شعبان و سال‌روز میلاد امام زمان(عج) و ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور در اجتماع عظیم منتظران ظهور، اظهار کرد: اگر تمام برنامه‌هایی که در قضیه سیل اتفاق افتاد را جمع‌آوری کنیم و به رخ مردم دنیا بکشیم، در روی کره زمین هیچ ملت و مردمی این نقشه‌ها، برنامه‌ها و منظره‌ها را حتی در میان اجداد و نیاکان و تاریخ ملت خود سراغ ندارند که ما خوش‌بختانه در این سیل با چشم خودمان دیدیم.

وی افزود: طلبه، یعنی سرباز امام زمان(ع) و در جریان این سیل 6 هزار طلبه‌ی جوان در گل‌ولای بودند و به مردم کمک می‌کردند. در برخی قدم‌هایی که در نجات انسان‌های آسیب‌دیده و تمیز کردن خانه‌ها برداشته شد، جوانان کارهایی کردند که در خانه و خانواده خود نمی‌کنند. این، نمایش تشکیل جامعه اسلامی است و جامعه اسلامی یعنی این و شما با چشم خودتان این منظره‌ها را دید، اما قضیه سیل عمیق‌تر از این حرف‌هاست و تمام نشده است. نباید این‌گونه باشد که حادثه‌ای اتفاق بیفتد و ما راه بیفتیم و یک سیل مهربانی و سیل خدمت پشت سیل بیاید و بعد همان‌گونه که آب‌های سیل تمام می‌شود؛ آب‌های مهربانی و خدمت هم تمام شوند.

علم‌الهدی با اشاره به بازدید خود از مناطق سیل‌زده خراسان رضوی، گفت: خانواده‌هایی هستند که فقط لباس‌های تنشان مانده و هیچ چیز ندارند. این‌ها خانه و زندگی، اسباب و لوازم، فرش و اساس، لباس و پوشاک می‌خواهند. همه سرمایه‌هایشان از بین رفته و صفر شده است. آیا زندگی این افراد باید این‌گونه بماند؟ فرد میان‌سالی که تمام سرمایه یک عمر زندگی او یک کامیون بوده و از بین رفته است، همان عمر دیگر از سر نیست و این فرد از کجا برای خود زندگی و سرمایه درست کند؟

وی یادآور شد: مردم و مسئولان باید توجه کنند که سیل مهربانی و محبتی که به راه افتاده است مانند سیل آب پس از مدتی تمام نشود. این سیل مهربانی و خدمت باید حتماً ادامه داشته باشد. مخصوصاً مسئولان باید با عمق بیش‌تری به آن برسند، چراکه هنگامی بررسی می‌شود خیلی راه‌ها و امکاناتی بود که مردم ما به این بلاها دچار نشوند و اگر قبلاً برنامه‌ها اجرا می‌شد این مشکلات به سر ما نمی‌آمد، اما در عین حال هم‌اکنون حادثه آمده و مردم آسیب دیدند و باید پیگیری کنیم.

امام جمعه مشهد گفت: سیل مسئله همه است و همه باید به کمک مردم برسند و تا امروز هم همه رسیده‌اند،  یعنی آنچه که ما در این عرصه‌ها نگاه می‌کنیم حضور جوانان خدمت‌گذار و نیروهای مردمی که هیچ مسئولیت و تکلیفی نداشتند بیش‌تر از افرادی است مکلف بودند و مسئولیت داشتند و این باید حتماً ادامه پیدا کند.

امام جمعه زنجان: وظیفه کنونی، شناخت دوست و دشمن از هم است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان، امنیت را مرهون تلاش نیروهای نظامی و انتظامی خواند و گفت: در این میان نقش سربازان گمنام که در سکوت فعالیت می‌کنند، بسیار مؤثر است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان  با اشاره به چشم بیدار خوانده شدن سربازان گمنام، تاکید کرد: این افراد بسیاری از توطئه‌های دشمنان را در سکوت خنثی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بنا به گفته‌های مقام معظم رهبری، هم‌اکنون در میدان جنگ قرار داریم، تصریح کرد: وظیفه کنونی ما شناخت دشمنان و دوستان و اطلاع از نقشه دشمنان و عدم غفلت از دشمنان است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به در پیش بودن سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بیان کرد: این نیروها همواره در صف نخست خدمت قرار دارند و همین موضوع موجب خشم آمریکا از این نیروها شده تا این گروه همیشه خادم مردم، توسط دشمنان در لیست تروریست‌ها قرار   گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، در ادامه به افزایش کیفیت و وجود رابطه منطقی بین کالا و قیمت‌ها اشاره کرد و افزود: باید نظارت‌ها بر بازار نیز ادامه داشته و افزایش یابد.

امام جمعه خرم آباد: دستگاه امنیتی مظهر اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه خرم‎آباد با تبریک سالروز ولادت حضرت ولی‌عصر (عج)، نیمه شعبان را روز امید و عبادت عنوان کرد و فرهنگ انتظار را زمینه‌ساز مبارزات جهانی برای عدالت و امید به زندگی در جهان خواند و ادامه داد: فرهنگ انتظار، فرهنگ عبادت و امید بوده و انسان‌ساز و تربیت‌کننده است.

وی افزود: از برکات شب و روز نیمه شعبان محروم نشویم، مخصوصاً احیای شب نیمه شعبان، نیمه شعبان را همانند شب قدر به امید فرج امام زمان (عج) احیا و شب زنده داری کنیم.

میرعمادی در ادامه با تبریک روز سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: نیروهای جان بر کف وزارت اطلاعات و مجاهدت‌های خاموش آنان برای برقراری امنیت و عدالت در جامعه است و دستگاه امنیتی ما مظهر اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و اشراف اطلاعاتی نیروهای ما در دنیا زبانزد است که دستگیری ریگی یک نمونه آن است و ده‌ها نمونه این‌چنینی وجود دارد که به دلایل امنیتی بازگو نمی‌شود.

امام جمعه خرم‎‌آباد با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان چشمان بینای انقلاب اسلامی و حافظان امنیت در کشور هستند و اقداماتی که در زمینه امنیت کشور رخ می‌دهد بخش مهمی از آن مرهون تلاش شبانه‌روزی نیروهای جان بر کف وزارت اطلاعات است.

میرعمادی گفت: خدمات وزارت اطلاعات در حوزه امنیت و مبارزه با قاچاق و موادمخدر و ضربه زدن به باندهای فساد و معاندین نظام بسیار برجسته است و جای تقدیر و تشکر دارد.

امام جمعه یزد: مردم دولت را برای حمایت از سیل زدگان یاری کنند

امام جمعه یزد با بیان این‌که برای ساماندهی مناطق سیل‌زده بیش از 30 هزار میلیارد دلار اعتبار لازم است، گفت: اقشار مختلف باید با مشارکت جدی و مستمر دولت را در تأمین اعتبار لازم برای حمایت از سیل‌زدگان حمایت کنند.

به گزارش ایسنا ،آیت الله«محمدرضا ناصری‌یزدی» در خطبه‌های این هفته 30 فروردین ماه نماز جمعه یزد با بیان این‌که روشنگری و زمینه سازی برای ظهور امام زمان(ع) از جمله مهمترین رسالت مومنان است، اظهار کرد: تمام مذاهب به وجود امام زمان اعتقاد داشته و منتظر ظهور منجی هستند.

ناصری یزدی در ادامه با اشاره به سیلاب اخیر که استان های مختلف کشور را درگیر کرده است، تأکید کرد: مردم و مسئولان باید تا آخر در کنار مردم سیل زده بوده و کمک‌های خود به این مناطق را ادامه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد کمک کردن به دولت برای حمایت از سیل زدگان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ملت باید همگی زیر بار ساماندهی مناطق سیل زده رفته و بار این مهم را بر دوش دولت کمتر کنند.

امام جمعه یزد با بیان این‌که حدود 30 هزار میلیارد دلار برای ساماندهی مناطق سیل زده کشور اعتبار نیاز است، افزود: مشارکت به موقع خیرین، کسبه و تجار نقش مهمی در تأمین اعتبار لازم برای سیل زدگان ایفا می‌کند.

امام جمعه تبریز: اگر عمرالبشیر به هشدارهای رهبری توجه می‌کرد امروز به این سرنوشت دچار نمی‌شد

امام جمعه تبریز با بیان این‌که “نیمه شعبان” عید امید و تلاش است، اظهار کرد: مخاطبان بیانیه گام دوم همان مقدمه‌سازان ظهور هستند و جوانان در سطح اول زمینه سازان ظهور قرار دارند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید محمد علی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، با اشاره به نقش عربستان سعودی در جریان کودتای ساختگی سودان، اظهار کرد: چند سال پیش عمر البشیر برای شرکت در اجلاس “عدم تعهد” به ایران آمده و به دیدار مقام معظم رهبری رفته بود که در جریان این دیدار رهبری به وی هشدار داده بودند که درقبال طراحی‌های بدخواهان ملت‌های اسلام باید مراقب و هوشیار باشند و در تحلیل اوضاع دچار اشتباه نشوند. اگر عمرالبشیر به این هشدارها توجه می‌کرد امروز به این سرنوشت دچار نمی‌شد.

وی با بیان این‌که برکناری عمرالبشیر، رییس جمهوری سودان باعث شده تا بسیاری، کوتای نظامی را یک کودتای ساختگی بدانند، گفت: با کودتای نظامی در سودان گامی پیش‌دستانه برداشته شده است، چرا که احتمال می‌رود با پیشرفت و موفقیت مخالفت‌های واقعی با البشیر برای ایجاد تحول اساسی در ‌سودان، نقش این کشور در یمن هم عوض شود که تهدیدی برای ائتلاف سعودی‌ها به شمار می‌رود.

آل‌هاشم افزود: هدف بعدی از کودتای نظامی در سودان، پایان دادن به نقش قطر در سودان از طریق اعمال تسلط “عبدالفتاح البرهان” مهره سعودی‌ها و اماراتی‌ها در سودان است؛ این امر با توجه به رقابت شدید عربستان، امارات و قطر کاملا قابل فهم است.

وی بیان کرد: هدف دیگر از تغییر در سودان، تسهیل ارائه کمک‌های مالی عربستان و امارات به سودان با کنار زدن البشیر بوده که تحت تحریم‌های بین المللی است، تا با آرام گرفتن جو عمومی در سودان، زمینه توسعه حضور نظامی سودان در یمن را فراهم آورند.

امام جمعه ارومیه: ۱۰۰هزار تن سیب دپو شده در آذربایجان غربی تعیین تکلیف شود

امام جمعه ارومیه توصیه کرد: دولت و ستاد تنظیم بازار برای صادرات سیب و هم‌چنین عرضه آن با قیمت مناسب برای خرید مردم داخل استان اقدامات اساسی انجام دهند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در آیین نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: باتوجه به دپو ۱۰۰هزار تن سیب استان آذربایجان غربی، دولت و ستاد تنظیم بازار برای صادرات سیب و هم‌چنین عرضه آن با قیمت مناسب برای خرید مردم داخل استان اقدامات اساسی انجام دهند.چرا که به دلیل گرانی سیب ، مردم داخل استان توانایی خرید سیب را ندارند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که ایمان،تقوا و تدین دربین نیروهای مسلح کشور نهادینه شده و اتحاد وانسجام بین ارتش و سپاه ایران در دنیا کم نظیر است، تصریح کرد: ارتش از پیروزی انقلاب تا به امروز ثابت کرده که یک نیروی متعهد بوده و در مسیر منویات رهبری تلاش کرده و آماده جان نثاری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بااشاره به نیمه شعبان ضمن تبریک این روز تاکید کرد: روز نیمه شعبان به نام سربازان گمنام نام گذاری شده است ، کسانی که بدون نام و نشان، آرام ومنسجم برای امنیت مردم تلاش می کنند.

امام جمعه ارومیه مسئله عفاف وحجاب را از احکام الهی و یکی از مسائل مهم دانست وگفت: برخی غرب زده‌ها به جای این‌که به فکر فراهم کردن زمینه ازدواج آسان و نهادینه کردن حیا و عفت و جلوگیری از طلاق،اعتیاد و حل مشکلات معیشتی مردم باشند در پی زیر پا گذاشتن حکم الهی بوده و بدنبال حجاب اختیاری هستند.

امام جمعه اردبیل: تکیه بر توانمندی‌های داخلی دشمنان ما را به شدت عصبانی کرده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب بر رونق تولید، اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی‌های داخلی دشمنان غدار و قسم خورده ما را مأیوس و به شدت عصبانی کرده است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با تسلیت شهادت دو تن از جهادگران اردبیل در مناطق سیل‌زده لرستان اظهار کرد: استان اردبیل از حیث اعتقادی و عاطفی جزو استان‌های استثنایی ایران است به طوری که این استان در تمام حوادث کشور، غمگساری ویژه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در حادثه سیل اخیر، این استان از لحاظ مساعدت مالی و ارسال نیازمندی‌ها و ارسال نیرو، بسیار عالی ظاهر شد و حتی در این خصوص قربانی نیز داد که روز گذشته دو نفر از عزیزان ما از بنیاد مسکن در منطقه پلدختر در حین انجام وظیفه جان خود را فدای راحتی اهالی آن خطه کردند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز با بیان این‌که تجار و صادرات و واردات کنندگان قلق کار و دور زدن تحریم را خوب یاد گرفته‌اند، تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری سال جدید سال فرصت‌هاست نه تهدیدها و این را دشمن، سهل و شعار حساب کرده بود ولی در اول سال جدید قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه با یک حرکت حماسی فوق العاده، خون به دل آمریکا کرد.

وی گفت: استعداد جوانان ما و حجم نیروهای متخصص در ایران فوق‌العاده ‌است و اگر زمینه برای اینها فراهم شود برای قلب آمریکا، داغی فراموش نشدنی حک می‌شود.

امام جمعه اصفهان: دشمنان ایران خود تروریست هستند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: از مردم اصفهان تشکر می کنم که با توجه به حوادث سیل اخیر در مکان های متعدد به یاری همنوعان خود شتافتند و لازم به ذکر است در این هم یاری، بیش از ۵۰۰ نفر از طلبه های اصفهان در مناطق سیل‌زده حضور داشتند که بیشتر از هر استان دیگر در کشور بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اصفهان با تبریک ولادت حضرت ولی عصر (عج) و همچنین تبریک روز جهانی مستضعفین و سربازان گمنام امام زمان، اظهار کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) به همراه همه نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در تأمین امنیت کشور بسیار موثر بوده اند.

آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: باید قدر این نیروها را بدانیم و دعا کنیم خداوند آنان را در پناه ولی عصر همیشه محفوظ بدارد.

امام جمعه اصفهان در خصوص اقدام بی شرمانه آمریکا در خصوص سپاه پاسداران، تأکید کرد: اگر آمریکاییان سپاهیان را تروریست می خوانند بدین معنی نیست که با نیروهای مسلح دیگر اعم از ارتش و نیروی انتظامی خوب هستند، بلکه چشم دیدن هیچ کدام از نیروهای مسلح و مردم ایران را ندارند و لذا نیروهای عزیز سپاه به سبب اینکه در منطقه فعالیت های گوناگونی داشته و دارند، آمریکا آنان را تروریست خطاب کرده است.

طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه عراق چه کمک هایی در خصوص حوادث سیل اخیر به ایران کرده است، گفت: عراقی ها به سبب شکرگزاری از کمک های ایران و نابود کردن داعش در این کشور، میلیاردها تومان به ایران و سیل زدگان ایران کمک کردند و آمریکا و دشمنان ایران از این امر بسیار ناراحت هستند، چرا که آنها می‌خواهند ملت ایران نباشد، اما ما به کوری چشم آنان سر زنده هستیم و ایستادگی خواهیم کرد.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر آمریکا در خصوص تروریست خواندن سپاه، تاکید کرد: این سخنان به نفع ملت ایران شد و بسیاری از مردم و مسئولان به ارزش سپاه پی بردند و خدا را صدها بار شکر می‌کنیم که به رهبر عزیزمان توفیق داد انقلاب اسلامی را تا به اینجا برساند و باید گفت دشمنان ایران، خود تروریست هستند، چرا که در منطقه و به خصوص در یمن با حمایت از عربستان سعودی، موجب کشته شدن هزاران کودک یمنی شدند.

امام جمعه ایلام: امنیت پایدار زمینه‌ پیشرفت در همه‌ عرصه‌هاست

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان ایلام با تبریک هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: امنیت پایدار زمینه‌ی پیشرفت در همه‌ی عرصه‌هاست که توسط این عزیزان تامین شده است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین«الله‌نور کریمی‌تبار» با تبریک نیمه‌ی شعبان و روز جهانی مستضعفان ، اظهار کرد: این سنت خداوند است که روزی مستضعفین عالم در هر منطقه‌ای بر استکبار پیروزی پیدا می‌کنند که انقلاب اسلامی از مصادیق آن است و مصداق کامل این پیروزی هم در زمان ظهور منجی عالم بشریت تحقق پیدا خواهد کرد.

وی گفت:اینکه ما به عنوان شیعه‌ی اهل بیت عصمت و طهارت که آزادانه می‌توانیم بگوییم ما شیعه‌ی جعفری هستیم، اما این شرایط برای ما تکلیف‌ساز است و رفتار و گفتار ما باید جوری باشد که هرکس ما را و عقاید ما را نداند از این رفتار و گفتار تشخیص دهد که ما منسوب به اهل بیت عصمت و طهارت هستیم.

امام جمعه‌ی ایلام با بیان اینکه بهترین زمینه سازی برای ظهور این است که رفتار ما امام زمانی باشد و  رفتار در درون خانواده ، محیط کار و بازار تقید ما را به اسلام نشان دهد، ادامه داد: منتظر منجی بودن باید به خود بپردازد و قدردان امام معصوم باشد، چون غیب امام عصر به خاطر گناهان و خیانت‌هایی بوده که بوسیله انسان‌ها اتفاق افتاده است یعنی مصلح کل زمانی ظهور می‌کند که جامعه‌ی انسانی صلاحیت لازم را پیدا کند.

کریمی‌تبار با تاکید بر فضیلت شب نیمه شعبان، گفت: احیاء این شب ارزشمند است و امیدواریم همه بتوانیم از این فرصت بهره‌ی معنوی لازم را ببریم.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان ایلام،  با تبریک هفته‌ی سربازان امام زمان (عج)، گفت: ماموریت این عزیزان تامین امنیت پایدار در نظام و مبارزه با جاسوسی و براندازی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و اجتماعی است و تلاششان موثر و قابل تقدیر است چون به فرموده‌ی مقام معظم رهبری این سربازان زمینه پیشرفت در سایر بخش‌های جامعه را فراهم می‌کنند.

امام جمعه شهرکرد: شکل‌گیری دولت اسلامی، روح بیانیه مقام معظم رهبری است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، گفت: روح بیانیه رهبری، شکل‌گیری دولت اسلامی است که باید در کنار دولت، جامعه اسلامی تشکیل شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسمین محمدعلی نکونام 30 فروردین‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به در پیش بودن ایام  نیمه شعبان، اظهار کرد: باید به این روز از جهات مختلف نگاه شود که شب نیمه شعبان از پرفضیلت‌ترین شب‌ها بوده و از شب‌های احیا است که عبادت‌کنندگان این شب مشمول غفران خداوند واقع می‌شوند.

وی افزود: علاوه بر فضیلت نیمه شعبان، محتوای روز و شب نیمه شعبان مطرح است که در چنین شبی خداوند متعال مولودی را به امام حسن عسگری (ع) عطا می‌کند که بناست جهانی را پر از عدل و داد کند و این محتوایی از محتوای این شب است.

نکونام بیان کرد: شیعه‌ای در مسیر تکامل است که دارای روحیه انتظار باشد بنابراین، انتظار یک امر تحول‌آفرین بوده و مسئله راکد نیست.

وی گفت: وظایف منتظران را می‌توان در سخن رهبری که فرمودند وظایف منتظران شکل‌دهی انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه و تمدن اسلامی است، دید و باید در راستای این پنج مرحله حرکت کرد.

امام جمعه بندرعباس: با کوچکترین سونامی بازار ماهی‌فروشان بندرعباس نابود می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: با کوچکترین سونامی بازار ماهی فروشان و هر چیز دیگری که در حریم دریا ساخته شده نابود می‌شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس با تاکید بر این‌که حریم دریا در بندرعباس مورد تجاوز قرار گرفته است، بیان کرد: حریم دریا با حمایت، لجاجت و تقویت استانداری، شهرداری و بر خلاف قانون مورد تجاوز واقع شده است.

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر این‌که نگذارید بندرعباس چهره اش عوض شود، اظهار کرد: برای حمایت از حریم دریا شهردار، استاندار و نمایندگان مجلس هیچ گونه حمایتی نکردند و بنده به تنهایی فریاد زدم.

وی خطاب به کسانی که در بازار ماهی فروشان بندرعباس سرمایه گذاری کرده‌اند، خاطرنشان کرد: با کوچکترین طغیان، دریا مغازه‌های چند صد میلیونی را نابود می‌سازد و این قهر طبیعت نیست بلکه بی‌توجهی ما نسبت به طبیعت است.

امام جمعه قم: اقدامات آمریکا، تروریست بودنشان را نشان می‌دهد

امام جمعه قم گفت: اقدامات آمریکا، تروریستی بودن ارتش و دولتمردان آمریکا و صهیونیست ها را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس با گرامیداشت اعیاد شعبان عنوان کرد: کتاب‌ها و منابع زیادی در زمینه مهدویت توسط بزرگان شیعه و اهل سنت نوشته شده است برای نمونه کتاب معجم الاحادیث الامام المهدی که توسط برخی از عالمان نوشته شده و یا کتاب منتخب الاثر فی الامام الثانی عشر نوشته آیت الله صافی گلپاگیانی شامل 1861 روایت از 400 منبع شیعه و سنی از جمله آن است.

امام جمعه قم بیان کرد: اصل قصه مهدویت به طور قطع با 2000 روایت از پیامبر(ص) تا امام حسن عسگری کاملا روشن و قطعی می شود و این مسائل استحکام عقیره مهدویت را به خوبی نشان می دهد.

وی اظهار کرد:در نیمه شعبان،مسجد مقدس جمکران میزبان میلیون ها مشتاق و زائر است که در جهت میزبانی از زائران و فراهم کردن امکانات لازم از تولیت مسجد مقدس جمکران قدردانی می کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در ادامه با اشاره به روز ارتش عنوان کرد: ارتش نیرومند جلوه های بزرگی در دفاع از ملت در هشت سال جنگ تحمیلی نشان داد و امروز نیز در یاری سیل زدگان ارتش پیشگام است.

وی با تبریک روز سربازان گمنام ولی عصر(عج) بیان کرد:دستگاه اطلاعات و امنیت وظیفه مهمی در کشف توطئه‌های دشمنان دارد و در قم نیز توفیقات خوبی را به ثمر رسانده اند که برخی از گزارش های آن منتشر می شود.

وی در خصوص سیل اخیر در کشور گفت:حضور مسئولان، نیروهای مسلح، بسیجیان، طلاب و دانشجویان و دیگر اقشار در کمک رسانی به مردم آسیب دیده جای تقدیر دارد.

امام جمعه قم افزود:در این حادثه،جلوه‌های همبستگی ملی در یاری به سیل زدگان به تصویر کشیده شد و چنین حرکتی نزد خدای متعال با ارزش است.

وی تصریح کرد:از ایران و برخی از کشورها،جوانان و طلاب یاری سیل زدگان شتافتند و جبهه مقاومت در کنار مردم حضور پیدا کرد،در حالی که دشمنان حتی اجازه ورود کمک‌ها را به ایران را نمی دادند و حساب‌های بانکی،مسدود شده بود؛ در این مدت شاهد اقدامات جنون آمیز توسط یک عده احمق در دنیا بوده ایم که فجایع بزرگی را به بار آورده است.

وی بیان کرد: این اقدامات ننگین شامل انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان، استمرار مشارکت در کشتار یمن، بحرین، عراق، سوریه و فلسطین، مشارکت در شکل گیری داعش است.

امام جمعه قم افزود: هم‌چنین عهدشکنی در اسناد بین المللی، تحریم‌های یک جانبه، تحریم اخبار و اطلاعات بخشی از این اقدامات است؛ هزار سند وجود دارد که آمریکا، تروریسم را در شکل دولتی و شکل داعش به وجود آورده است و اخیرا نیز به  تحریم شبکه های اطلاعات و اخبار می‌پردازد.

امام جمعه قزوین: آمریکا شاخص‌های یک جامعه ماندگار را از دست‌ داده است

امام‌جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: امروز قدرت اقتصادی، نظامی و نیروی انسانی آمریکا در حال افول است و همه شاخص‌های یک جامعه ماندگار را از دست ‌داده است و این چیزی است که تحلیل‌گران داخلی این کشور بیان کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین، با تبریک میلاد منجی عالم بشریت (عج) اظهار کرد: نهج‌البلاغه کتاب آرمان‌های امام زمان (عج) است یک منتظر واقعی باید با نهج‌البلاغه و عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی و حمایت مستضعفان رابطه مستقیم داشته باشد در غیر این صورت نمی‌تواند خود را منتظر واقعی حضرت حجت (عج) که عصاره انبیاء (ع) و ائمه اطهار (ع) است، بداند.

وی بابیان اینکه روز میلاد امام زمان (عج) روز سربازان گمنام حضرت حجت نیز نامیده می‌شود، گفت: عزیزانی که زحمات زیادی متحمل می‌شوند و پشت‌صحنه امنیت نظام را پاسداری می‌کنند، بدون نام و نشان در حال خدمت به انقلاب هستند و زمینه امنیت کشور را علی‌رغم وجود همه دشمنان این مرزوبوم فراهم کرده‌اند.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: آن‌هایی که دلباخته فرهنگ و تمدن غرب هستند باید نگاهی هم به جنایت‌های آمریکایی‌ها داشته باشند؛ فرهنگ و تمدن غرب را باید در جنایات آن‌ها در لبنان، غزه، یمن، سوریه، افغانستان، عراق و پاکستان مشاهده و مطالعه کرد.

امام جمعه سنندج: نیروها و دستگاه های اطلاعاتی با رصد اوضاع امنیت کشور را تامین می‌کنند

امام جمعه سنندج  با اشاره به حیله و توطئه‌های دشمنان برعلیه کشورمان اعلام کرد: نیروها و دستگاه‌های اطلاعاتی کشورمان به خوبی اوضاع را رصد کرده و امنیت را در بخش ها و نقاط مختلف کشور تامین کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امروز، 30 فروردین ماه در آیین عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته به نامگذاری امسال به سال رونق تولید اشاره و اظهار کرد: تحقق این شعار نیازمند همت و تلاش مجاهدانه مسئولان و مردم است، چراکه در این صورت تحریم‌ها بی اثر و مشکلات نیز رفع می شود.

وی با اشاره به سیل اخیر در برخی استان های کشور افزود: مردم سیل‌زدگان را فراموش نکنند و کمک‌های نقدی و غیرنقدی را برای آنان بفرستند چراکه این امر کاری خداپسندانه و انسان دوستانه است.

امام جمعه سنندج در بخش دیگر ی از سخنانش بیان کرد: در دنیای پر از آشوب و جنگ امروز، ایران اسلامی از بالاترین میزان امنیت و آرامش برخوردار بوده و این امر بسیار ارزشمند و چشمگیر است.

وی با اشاره به حیله و توطئه‌های دشمنان برعلیه کشورمان اعلام کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) در کردستان توانستند سال گذشته 18 هسته عملیاتی وابسته به گروهک های تروریستی و تکفیری را منهدم، 100 تن از عناصر این گروه ها را دستگیر و 50 عنصر جذب شده را شناسایی کنند.

وی یادآور شد: سربازان گمنام امام زمان و دستگاه‌های اطلاعاتی همواره با درایت، کوشش و تمهیدات مدبرانه خود، توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و تلاش آنان برای ایجاد ناامنی در کشور را ناکام گذاشته اند.

امام جمعه موقت گرگان: دشمن به دنبال ایجاد اختلاف بین مردم و نیروهای نظامی است

امام جمعه موقت گرگان گفت: هدف دشمنان و استکبار جهانی این است که بین مردم و نیروهای نظامی اختلاف بیندازد؛ ما هیچ تفاوتی بین مردم و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی نمی‌بینیم و همه در کنار هم برای دفاع از این نظام و انقلاب قرار دارند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام قاسم لیوانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرگان اظهار کرد: آسیب‌های وارده در سیل به شهرستان‌های استان به حدی بوده که جبران خسارات از سوی مردم ممکن نیست. باید دولت و حکومت بر استمرار کمک‌رسانی به این مناطق متمرکز شوند.

وی افزود: امیدواریم وعده‌هایی که داده شده زودتر محقق شود و منازلی که نیاز به بازسازی و تعمیر دارند، هر چه زودتر این کار انجام گیرد و زندگی عادی مردم برقرار شود.

لیوانی با بیان این‌که سپاه و ارتش در برپایی امنیت در کشور و ایجاد وحدت و همدلی در جامعه نقش مهمی دارند، تصریح کرد: زحمات خالصانه و بی‌چشمداشت نیروهای سپاه و ارتش در این بحران جلوه جدیدی از خدمت را برای همگان متبلور کرد.

امام جمعه موقت گرگان به برخی گرانی‌های اخیر در حوزه صیفی‌جات در کشور اشاره کرد و گفت: این گرانی‌ها طبیعی نیست و دست‌های دشمنان نظام و بیگانگان در این امر آشکار شده است.

امام جمعه رشت: نرخ بالای بیکاری جوانان زیبنده جمهوری اسلامی نیست

امام جمعه رشت، نرخ بالای بیکاری جوانان را زیبنده جمهوری اسلامی ندانست و تاکید کرد: متاسفانه تاکنون اقدامات اساسی برای رفع مشکل بیکاری صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، ضمن گرامیداشت فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج)،  انتظار را به معنی سکون و یکجانشینی ندانست و افزود: منتظران واقعی امام زمان(عج) وظیفه دارند مقدمات ظهور حضرت را فراهم کنند، نه اینکه اجازه دهند تا ظلم و فساد دنیا را فرا بگیرد.

وی در ادامه از مسئولان خواست رسیدگی به وضعیت معیشت کارگران را جزو اولویت‌های خود بدانند و گفت: حقوق کارگران ناچیز است و شرایط سختی را تحمل می‌کنند، در حالی که کارگران نقش مهمی در توسعه کشور دارند و باید مورد توجه قرار گیرند.

فلاحتی به رهنمودهای مقام معظم رهبری درخصوص جبران خسارات ناشی از سیل اخیر از طریق بودجه عمومی دولت، تسهیلات بانکی و صندوق توسعه ملی اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه در حال حاضر مشکلات زیست‌محیطی همچون خشکی دریاچه ارومیه و ریزگردهای اهواز بر طرف شده و لذا دولت می‌تواند از اعتبارات این بخش برای حل مشکلات مناطق سیل‌زده استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان افزایش بی‌حساب قیمت کالاها را موجب نگرانی مردم دانست و اظهار کرد: به واسطه بی‌تدبیری و عدم نظارت مسئولان قیمت کالاهایی که مرتبط با ارز نیستند نیز افزایش یافته و این موضوع نابسامانی در بازار ایجاد کرده است.

فلاحتی با بیان اینکه واردات بی‌رویه برنج به کشاورزان خسارت وارد کرده است، متذکر شد: دولت باید به وضعیت کشاورزان رسیدگی کند، زیرا افزایش قیمت برنج به جیب کشاورزان نمی‌رود، بلکه به عده‌ای سود می‌رساند.

امام جمعه اراک: قراردادن سپاه در لیست تروریست ها، زیرسوال بردن قانون اساسی کشور است

امام جمعه اراک گفت: قراردادن سپاه پاسداران در لیست تروریست توسط آمریکا زیرسوال بردن قانون اساسی کشور است.

به گزارش ایسنا، آیت الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در نماز عبادی سیاسی جمعه بیان کرد: امروز قرآن ناطق کتاب هدایت است که بشر هزار برابر بیشتر از گذشته به آن نیاز دارد هرآنچه مشکلات، درگیری‌ها، اضطراب، استرس، جنگ‌ها و دشمنی و … بیشتر می‌شود نیاز بشر به مامنی امن همچون خداوند، قرآن، پیغمبر اکرم و ائمه اطهار و اسلام بیشتر می شود و قرآن همه بشر را به زیر یک پرچم دعوت می‌کند.

وی مسئله نبوت را شامل دو بحث نبوت عامه و نبوت خاصه دانست و گفت: همه پیامبران در قالب نبوت عامه قلمداد می‌شود و نبوت خاصه مربوط به پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) است که همه پیامبران به عنوان مقدمه حضور پیامبر اکرم(ص) آمدند در کنار نبوت خاصه و عامه امامت خاصه و عامه نیز مطرح است.

دری‌نجف‌آبادی بیان کرد: امامت عامه به معنای رهبری امت است تا اجازه ندهد که بشریت در چاله‌های زندگی غرق و به گناه وفساد آلوده شود و امامت خاصه نیز شامل 12 امام معصوم است و این شناسنامه و منظومه اعتقادی و فکری از نظر کسانی که چشم بصیرت به معارف اسلامی نظر دارد مثل روز روشن و بی نیاز از دلیل و استدلال است.

امام جمعه همدان: جوانان پیشگام حرکت‌های انقلابی در جامعه هستند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان جوانان را موتورمحرک جامعه دانست و گفت: جوانان پیشگام حرکت‌های انقلابی در جامعه هستند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه همدان ضمن گرامیداشت روز ارتش و تبریک هفته جوان با تاکید بر اینکه جوانان نقش اساسی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دارند، افزود: کسانی که اینگونه نقش موثری در جامعه دارند باید در مکتب الهی رشد و تربیت پیدا کنند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه برای فراهم کردن زمینه ظهور حضرت ولی عصر (عج)نیازمند جوانان شاداب، پویا و با انگیزه هستیم، تصریح کرد: هفته جوان فرصت مناسبی است تا مسئولان برای حل مشکلات بیکاری، ازدواج و مسکن جوانان جدی تر ورود پیدا کرده و تدابیرلازم اندیشیده شود تا شاهد گره گشایی مشکلات این قشر باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به روز ارتش و حماسه آفرینی‌های این قشر از 8سال دفاع مقدس تا کنون اشاره کرد و گفت: اقدام خودسرانه ترامپ علیه سپاه وحدت بین ارتش و سپاه و ملت اسلامی را بیش از پیش کرد.

وی ادامه داد: ارتش روحیه خدمتگزاری و مردمی بودن خود را در گرفتاری‌های سیل اخیر نیز دوباره ثابت کرد و نشان داد این نیروی مخلص برای نجات جان مردم در هر شرایطی آماده جانفشانی است.

شعبانی موثقی از مردم خواست که در سازندگی و بازسازی مناطق سیل زده کشور دولت را یاری کنند و افزود: دولت به تنهایی قادر به این کار نیست و مردم همچنان مسئولان را یاری کنند چراکه بودجه دولت برای بهسازی مناطق آسیب دیده محدود است بنابراین کمک‌های مردمی قطع نشود.

وی در پایان خواستار توجه ویژه مردم به برگزاری جشن‌های باشکوه ایام شعبانیه شد.

امام جمعه موقت اهواز: پساسیل، مرحله آبادانی و جبران خسارت های سیل است

امام جمعه موقت اهواز گفت: تاکنون بحث امداد و نجات سیل زدگان بود که مرحله اول سیل است و مهم تر از آن مرحله دوم سیل یا پساسیل است که مرحله آبادانی و عمران و جبران خسارت ها است.

به گزارش ایسنا، آیت الله محسن حیدری امروز ۳۰ فروردین در خطبه های نماز جمعه اهواز با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان با بیان این‌که سیلی که در فروردین ماه امسال اتفاق افتاد، ۲۵ استان کشور را درگیر کرد، گفت: دو برابر سیلی که در کشور اتفاق افتاد در خوزستان رخ داد. موقعیت جغرافیایی خوزستان چنین اقتضا می کند، چون محل ریزش آب کشور است. در این مدت ۱۳ میلیارد متر مکعب آب وارد خوزستان شد. اگر سدهایی که به برکت نظام جمهوری اسلامی ساخته شدند، نبود، خوزستان در خطر بزرگی قرار می گرفت.

وی با بیان این‌که سیل دارای دو چهره مثبت و منفی است، اظهار کرد: چهره منفی آن همان خسارت ها و تخریب ها است. در سیل اخیر صدها روستا و مناطق به زیر آب رفتند. شاید نزدیک ۲۰ هزار واحد مسکونی تخریب شد و یا در معرض تخریب قرار گرفت و تنها هزار هکتار زمین زراعتی مردم نابود شد. جاده ها، شبکه های برق، آب و… از بین رفت. برخی از این تخریب ها به واسطه سؤء عملکرد برخی از مدیران بود. اگر مسئولان وزارت نیرو طبق وظیفه ذاتی خود رودخانه ها را لایروبی کرده بودند، چنین تخریبی اتفاق نمی افتاد. همین طور ساخت و سازهایی که در حاشیه رودخانه انجام شد و قوه قضاییه از آن جلوگیری نکرد. چهره منفی سیل به دلیل چنین عواملی است.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: چهره مثبت سیل تجلی روحیه وفاق، همدلی و ایثار و جهاد است. همه ملت ایران به یاری مردم خوزستان آمدند. این از نعمت های بزرگ الهی است. تاکنون بحث امداد و نجات سیل زدگان بود که مرحله اول سیل است. مهم تر از آن مرحله دوم سیل یا پساسیل است که مرحله آبادانی و عمران و جبران خسارت ها است.

وی بیان اینکه دولت مسئول اصلی آباد کردن خانه ها و دادن خسارت های لازم به کشاورزان متضرر است، افزود:  ما از همه نیروهای جهادی تشکر می کنیم و ان شاﺀالله این روحیه همدلی جمعی برای مرحله دوم پساسیل ادامه پیدا کند. رئیس جمهور در هفته گذشته نامه ای درباره تامین خسارت های ناشی از سیلاب به مقام معظم رهبری نوشتند و پیشنهاد دادند دو میلیارد یورو از صندوق ذخیره ملی برداشت کنند که مقام معظم رهبری نیز موافقت کردند.

حیدری ادامه داد: ما پیشنهادهای دیگری می دهیم از قبیل اینکه دولت خرج های اضافی و تشریفات را حذف کند. بعضی از منابع برای کارهایی پیش بینی شده که الان منتفی شده است، مثل بحث احیای دریاچه ارومیه که صدوپنجاه میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است، الان دریاچه ارومیه بحمدلله احیا شد، باید بودجه آن را برای جبران خسارت سیل استفاده کنند یا مثلا پانصد میلیارد تومان بودجه ای که برای ریزگردها تعیین شده است، جابه جا کنند و مهم تر از این ستادهای مردمی معین از سراسر کشور با محوریت نمایندگان ولی فقیه و با کمک مساجد و خیرین به کمک سیل زدگان بیایند.

امام جمعه اهواز با تشکر از حضور رؤسای قوای سه گانه کشور برای حضور در خوزستان گفت: رییس قوه قضاییه با حضور در میان مردم مطلب مهمی را بیان کرد و آن اینکه در مرحله پساسیل، غیر از آبادانی، آسیب شناسی را باید در نظر بگیریم. یعنی محققان و کارشناسان باید علل و عوامل بروز سیل و راهکارهای پیشگیری از آن در آینده را بررسی کنند. ما نیز اضافه می کنیم که مسئولان وزارت نیرو به دلیل ترک وظایف اصلی خود در لایروبی رودخانه ها در سیل اخیر مقصر بودند.

امام جمعه کرج: دشمنان از جنگ آب در ایران گفتند ولی امروز همه کشور سبز است

امام جمعه کرج گفت: دشمنان سال گذشته اعلام کردند که تا دو سال آینده اقوام ایرانی بر سر یک لیوان آب به جنگ می‌افتند اما به لطف پروردگار امروز همه کشور ایران سبز است. اساساً خدای تعالی از ایران در مقابل دشمنان دفاع می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله  سید محمدمهدی حسینی همدانی، در خطبه‌های نماز جمعه 30 فروردین کرج، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با اشاره به دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن با رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار علت بسیاری از خیانت‌ها و تسلیم شدن در مقابل دشمنان را دور بودن از قرآن و احکام الهی خواندند. صفحه‌ای از قرآن نیست که دشمن‌شناسی و مقابله با دشمن را نیاموخته باشد پس باید روش و سبک زندگی ما در راستای تشدید حکومت جهانی حضرت موعود باشد تا شاهد گسترش خیزش عظیم علیه دشمنان اسلام باشیم.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه در قدم اول انقلاب اسلامی، دشمنان با تمام قدرت به مقابله با ایران به پا خاستند تا این نظام را نابود کنند، تصریح کرد: ملت ایران اسلامی ۴۰ سال با این دشمنان مقابله کردند و نفس‌های آخر دشمنان را بریدند. دشمنان باید بدانند که مردم ایران همواره با توان بیشتر و قدرتمندتر از گذشته در مقابل آن‌ها ایستاده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی زمینه‌های ظهور حضرت امام زمان(ع) است و کسی که خود را منتظر می‌نامد باید در مقابل فساد و ظلم و فتنه بایستد، گفت: نمی‌شود اهل مهدویت باشیم ولی در راستای تحقق آن تلاش نکنیم.

حسینی همدانی بابیان اینکه اسلامی که به تقوا و مبارزه با ظلم و ستم بی‌تفاوت باشد اسلام نیست، اضافه کرد: انقلاب ما به همین حرف‌ها انقلاب اسلامی است اما دشمنان تلاش می‌کنند تا به باورها و آرمان‌های نظام اسلامی نفوذ کنند تا مردم دست از مقابله با مستکبران بکشند لذا به فضل پروردگار و تا زمان ظهور حضرت حجت(عج) در مسیر انقلاب و اسلام خستگی‌ناپذیر خواهیم بود.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز