کد خبر : 153817
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۱

مردم دوباره مخاطب تلویزیون شده اند، حواسمان را جمع کنیم!

مردم دوباره مخاطب تلویزیون شده اند، حواسمان را جمع کنیم!

در حالی که تولید فصل اول و دوم از سریال «بیگانه ای با من است» با دشواری هایی مواجه و حتی در مقطعی ادامه ساخت مجموعه به کارگردان دیگر سپرده شد تا به اصطلاح کار زمین نخورد و سرپا بماند، حالا در نشست خبری این سریال، از ساخت فصل سوم این مجموعه صحبت به میان

مردم دوباره مخاطب تلویزیون شده اند، حواسمان را جمع کنیم!

در حالی که تولید فصل اول و دوم از سریال «بیگانه ای با من است» با دشواری هایی مواجه و حتی در مقطعی ادامه ساخت مجموعه به کارگردان دیگر سپرده شد تا به اصطلاح کار زمین نخورد و سرپا بماند، حالا در نشست خبری این سریال، از ساخت فصل سوم این مجموعه صحبت به میان آمده است.

به گزارش ایسنا، نشست خبری مجموعه «بیگانه ای با من است» با حضور بهروز مفید تهیه کننده، احمد امینی کارگردان، بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما و دو تن از بازیگران این مجموعه از جمله ایوب آقاخانی و سامرند معروفی، سه شنبه ـ ۱۲ اسفندماه ـ در ساختمان روابط عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این نشست بهروز مفید در مقام تهیه کننده مجموعه «بیگانه ای با من است» درباره ساخت این مجموعه و دشواری های آن در شرایط کرونا توضیحاتی را مطرح کرد.

او گفت: بحث نگارش این مجموعه در سال ۹۷ جدی شد و کار نگارش با زحمات خانم فروغ فروهید و کمک فکری آقای امینی به عنوان کارگردان پیش رفت و سال ۹۸ کار کلید خورد و ۱۵ ماه به طول انجامید. این مجموعه متعلق به دهه ۶۰ بود و تولید سریالی در تاریخ معاصر برای من اولین تجربه کاری محسوب می شد که تصور این دشواری را نداشتم؛ اما کار در دهه ۶۰ مشکلات خاص خود را دارد و البته از نظر بودجه کمتر حمایت می شویم.

این تهیه کننده ادامه داد: در اوج کرونا دو لوکیشن خارج از تهران هم داشتیم. یکی شیراز و دیگری بوشهر. در مجموع در این ۱۵ ماه با سعه صدری که از همکاران داشتیم کار به سرانجام رسید. و کار در دو فاز تولید شد. ۳۳ قسمت از کار را آقای امینی زحمت کشیدند. به پیشنهاد ایشان ادامه کار را آقای معیریان کارگردانی کردند و ۱۴ قسمت هم توسط ایشان به سرانجام رسید. به عقیده من کاری که در شرایط کرونا انجام می شود، جای تقدیر دارد. ریسک بالایی داشت و با همه دغدغه ها و مشکلات هیچ حساسیت و نگرانی برای ادامه کار وجود نداشت.

به یاد پرویز پورحسینی

مرحوم پرویز پورحسینی که در مجموعه «بیگانه ای با من است»، حضور داشت، در میانه راه به دلیل ابتلاء به کرونا درگذشت.

مفید با یادی از این بازیگر پیشکسوت، گفت: «بیگانه ای با من است» سومین همکاری ام با مرحوم پورحسینی بود. حرفه ای بودن و منظم بودن از ویژگی های این هنرمند بود. فضایی که به عنوان بازیگر پیشکسوت در پشت صحنه کار داشتند، قابل تقدیر بود. حضور امثال ایشان همیشه کمک به تیم تولید بوده است. یکی از ویژگی های شخصی ایشان حرمتی بود که برای مادرشان قائل بودند. بیشترین نگرانی را داشتند که در نگهداری از مادرشان کم نگذارند.

 

مردم دوباره مخاطب تلویزیون شده اند؛ حواسمان را جمع کنیم!

احمد امینی ـ کارگردان مجموعه «بیگانه ای با من است» ـ با یادآوری اینکه در مقطعی مخاطبان به سمت سریال های خارجی گرایش پیدا کردند، در عین حال مطرح کرد: مردم دیگر از یکنواختی کارهای خارجی خسته شده اند و دوباره به سمت سریال های خودمان بازگشتند. با توجه به اینکه سال ۹۵ هم برای تلویزیون سریالی ساختم، الان متوجه می شوم که میزان بیننده ها از سال ۹۵ بیشتر است و می بینم که مردم تلویزیون می بینند و کارمان را دنبال می کنند. این هشداری است برای ما و تلویزیون که حواسمان را بیشتر جمع کنیم. مردم دوباره مخاطب تلویزیون شده اند.

او در عین حال با اشاره به دشواری های تولید مجموعه «بیگانه ای با من است» اظهار کرد: سر ساخت و پخش مجموعه «ماه و پلنگ» خیلی اذیت شدیم اما در ارتباط با این سریال، شبکه پای کار بود و کمک زیادی به ما کرد؛ به نوعی که کار کامل و بدون ممیزی پخش شد و خاطرات تلخی که از «ماه پلنگ» داشتم در این کار فراموش شد.

امینی با اشاره به اینکه ابتدا تمایلی به ساخت مجموعه «بیگانه ای با من است» را نداشته است، گفت: زمانی که نام آقای بهروز مفید به میان آمد، تردید را کنار گذاشتم. کار قصه خوبی داشت. کل سال ۹۷ را با آقای مفید و خانوم فروهید به نگارش صرف کردیم؛ کاری که سخت و فرساینده بود. باری سنگین بر دوش خانم فروهیده بود. البته من اگر سخت گیری می کردم به این دلیل بود که به دنبالِ کار با کیفیت بودم. ۲۸ تیر ۹۸ کار را کلید زدیم. در ادامه راه تعطیلی اجباری به دلیل شرایط کرونا داشتیم و نمی دانستیم چگونه کار را ادامه بدهیم. در نهایت ۳۳ قسمت تصویربرداری تمام شد و من در ادامه درگیر مونتاژ و صدا و جلوه های تصویری شدم. و نزدیک به ۱۱۱۷ جلوه کامپیوتری به خاطر شرایط زمانی قصه داشتیم. در نتیجه برای ادامه کار عذر خواستم که نمی توانم به فاز بعدی برسم به همین دلیل آقای آرش معیریان لطف کردند و ادامه کار کارگردانی کردند. ایشان با خلق و خوی باز زحمت ساخت ۱۴ قسمت کار را بر دوش گرفتند و همه از کار راضی بودند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مخاطبان نسبت به شیوه پایان قصه واکنش خوبی نداشتند، گفت: مخاطبان از پایان قصه راضی نبودن به همین دلیل درخواست تولید فصل سوم را از ما داشتند.

امینی همچنین با اشاره به دشواری های تولید سریال در موقعیت بازسازی شده، گفت: کار، دشواری های زیادی داشت اما متاسفانه در مرحله برآورد به چشم یک سریال معاصر به آن نگاه می شود؛ در صورتی که ساخت چنین سریال هایی به مراتب از کارهای تاریخی سخت تر است. اما به دلیل استقبال خوب مخاطب این سختی ها فراموش شد. «بیگانه ای با من است» از لحاظ تکنیکی هم دشوارترین کار برایم بود. ۴۴ شخصیت اصلی در کار داشتیم که در این بخش نیز رضایت کامل داشتیم.

به ساخت فصل سوم فکر می کنیم

بهرنگ ملک محمدی ـ مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما ـ نیز در ادامه با اشاره به دشواری های ساخت سریال «بیگانه ای با من است» و بازسازی صحنه های دهه ۶۰ ، گفت: روایت همزمان سه دهه ۶۰ و ۷۰ و ۹۰ کار پیچیده ای بود؛ چراکه ما اصلا امکانات بازسازی صحنه ها را نداریم و لوکیشنی هم برای تولید فیلم در این دهه ها نداریم. اما پس از اینکه کار تمام شد و بازخوردهایی که از این مجموعه دیدم، تصمیم گرفتیم برای فصل سوم فکر کنیم. مخاطبان به جزئیات کار توجه می کنند و این نشان می دهد تلوزیون برای مردم اهمیت دارد.

توقع داشتم نقدم کنند

ایوب آقاخانی ـ بازیگر «بیگانه ای با من است» ـ در سخنانی با اشاره به اینکه توقع داشت مخاطبان بازی او را نقد کند، اظهار کرد: نزدیک به یک سال  و نیم در کنار عوامل زندگی کردیم و یک محصول نتیجه کار ما بود. اما در ارتباط با بازی توقع داشتم مخاطب به من که رسید دوتا ناسزا هم بگوید اما این اتفاق نیفتاد و اغلب از بازی رضایت داشتند و تمجید می کردند و کیفیت کار را متوجه می شدند. و همه این بازخوردها من را برای بازی در ۱۰ سریال دیگر سوق داد.

وی ادامه داد: آقای امینی کارگردان صاحب سبکی هستند. اطمینان داشتم با سختی هایی که ساخت سریال داشت، کار به انزوا و لکنت می افتد اما در نهایت کار زمین نخورد و سرِ پا ماند و این دشواری ساخت کار موجب شد تا کاستی هایمان به راحتی بخشیده شود.

برخی سازندگان برای انتخاب ظرف مناسب برای انتقال این معنا دچار اشتباه می شوند، در نتیجه مخاطب، سریال را شعاری تلقی می کند و از آن فاصله می گیرد و تاثیر نمی پذیرد. در سریال «بیگانه ای با من است» خوشبختانه ما یک هماهنگی و همگن بودن بین عناصر برای انتقال معنای ایدئولوژیک، اجتماعی، فرهنگی و زیرساختی، آنهم نه مستقیم بلکه در لایه های زیرین و کاملا غیرمستقیم داشتیم. از این نظر حسن سلیقه عوامل و شبکه را ستایش می کنم که بالاخره به یک ترازی رسیدیم که چگونه با مخاطب حرف های صاحب معنا بزنیم؛ نه اینکه نداشتیم اما حجم آثاری که هماهنگی بین این عناصر را نمی توانند درست انتقال دهند به لحاظ آماری بیشتر شده است. مجموعه «بیگانه ای با من است» در این زمینه توفیق داشت و طبیعتا این ما را خوشحال می کند.

فکر نمی کردم تلویزیون مخاطب جوان و نوجوان داشته باشد

در بخش دیگری از این نشست سامرند معروفی ـ بازیگر «بیگانه ای با من است» ـ درباره دشواری های ساخت این مجموعه گفت: اصولا همه کارها دشوارند اما زمانی ساده می شوند که در رأس آنها افرادی که حضور دارند کار را برای ما ساده کنند.

او درباره حضورش در این مجموعه توضیح داد: بعد از چندماه به پروژه پیوستم. سختی های دوران کرونا در کار مشهود بود اما در خلال سختی ها و مشکلاتی که وجود داشت محصول کار ما این می شود که ۸۰ ـ ۹۰ درصد مخاطبان دنبال این هستند که فصل سوم چه زمانی شروع می شود و نکته اینکه اغلب کسانی که تماس می گرفتند نوجوان و جوان بودند. در حالی که فکر می کردم نوجوانان و جوانان مخاطب سریال های تلویزیون نیستند اما برایم ثابت شد که مخاطبان جوان هم تلویزیون و سریال ها را می بینند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز