کد خبر : 201357
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۳

بخاری چتری یا قارچی فضای باز چیست و چه ویژگیهایی دارد؟

بخاری چتری یا قارچی فضای باز چیست و چه ویژگیهایی دارد؟

  بخاری چتری فضای باز یکی منحصر به فردترین بخاری فضای باز در کشور و جهان به حساب میرود. از این نوع بخاریها میتوانید در فضای باز بدون اینکه باران و یا برف روی بخاری بنشیند استفاده کنید. ما در این مقاله میخواهیم به ویژگی‌های بخاری چتری فضای باز بپردازیم. تا پایان این مقاله ما

 

بخاری چتری فضای باز یکی منحصر به فردترین بخاری فضای باز در کشور و جهان به حساب میرود. از این نوع بخاریها میتوانید در فضای باز بدون اینکه باران و یا برف روی بخاری بنشیند استفاده کنید. ما در این مقاله میخواهیم به ویژگی‌های بخاری چتری فضای باز بپردازیم. تا پایان این مقاله ما را دنبال کنید.

 

بخاری چتری فضای باز چیست؟

 

برای اطمینان از عملکرد بهینه بخاری چتری، باید نوع مناسب بخاری چتری را برای فضای بیرونی خود داشته باشید. سبک‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد، از جمله بخاری‌های گنبدی کلاسیک که دارای یک بازتابنده چتر مانند در بالا هستند، بخاری‌های هرمی شکل که حاوی شعله داخل یک لوله شیشه‌ای هستند یا حتی بخاری‌های رومیزی فشرده که برای اتاق‌های کوچک‌تر ایده‌آل هستند. 

هر سبکی از بخاری چتری در فضای باز دارای مزایا و معایب خود از نظر قابلیت حمل و دکور است. با این حال، عامل اولیهای که باید در مورد ایمنی در نظر گرفت، ظرفیت گرمایی و راندمان سوخت بخاری چتری شما است.

ویژگیهای ایمنی بخاری چتری فضای باز

 

بخاریهای چتری با در نظر گرفتن ایمنی مصرف کننده طراحی شدهاند و طیف وسیعی از ویژگیهای ایمنی را برای جلوگیری از خطرات آتش سوزی و صدمات تصادفی ارائه میدهند. قبل از خرید بخاری چتری ، ویژگیهای زیر را بررسی کنید.

 

بدون شعله‌های برهنه

 

در حالی که رستوران‌ها و بارها اغلب دارای بخاری‌های تماشایی با شعله‌های آتشین هستند، بیشتر بخاری‌های چتری برای مصارف خانگی شعله‌های آتش را به‌طور ایمن در داخل لوله‌های شیشه‌ای مقاوم یا یک قطره چکان برای محافظت قرار می‌دهند. این امر خطر آتش سوزی ناشی از استفاده از بخاری چتری را کاهش میدهد.

 

دستگاه ضد شیب

 

ویژگیهای طراحی ضد شیب، مانند پایه پهن یا وزن‌دار، خطر سرنگونی بخاری را به حداقل میرساند.  مدل‌های سطح بالاتر با ویژگی‌های پیشرفته‌تر سوئیچی را ارائه می‌کنند که به‌طور خودکار مشعل را می‌بندد، زیرا سقوط بخاری‌ها را حس می‌کند.

 

ترموکوپل

 

ترموکوپل یک دستگاه شکست شعله است که به تغییرات دما پاسخ میدهد و در صورت خاموش شدن شعله شیر گاز را میبندد. این یک ویژگی ضروری است زیرا در صورت خاموش شدن شعله به دلیل باد شدید از نشت گاز جلوگیری میکند.

 

رتبه بندی ایمنی  CSA  

 

رتبه ایمنی CSA مهر تأییدی برای بخاری چتری است. رتبه بندی ایمنی CSA به این معنی است که واحد توسط یک ارزیاب شخص ثالث آزمایش و تأییدشده است تا مجموعهای دقیق از استانداردها را برآورده کند.همچنین این بخاری برای استفاده در ایران ایمن تلقی شده است.

 

نحوه استفاده ایمن از بخاری چتری فضای باز

 

هنگامی که ویژگیهای ایمنی بخاری چتری خود را بررسی کردید و واحدی را انتخاب کردید، باید چند فاکتور را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که از بخاری چتری خود به طور ایمن استفاده میکنید.

 

قرار دادن ایمن

 

بخاریهای چتری برای تابش گرمای شدید در فواصل طولانی طراحی نشدهاند. در عوض، اشیاء و افراد مجاور را گرم میکنند. اگر بخاری شما خیلی نزدیک به مواد خاصی قرار گرفته باشد، میتواند به خطر آتش سوزی تبدیل شود.

بخاریهای چتری را از مواد قابل احتراق دور نگه دارید. این شامل گلدان‌ها و گیاهان گلدانی، منسوجات در فضای باز و چمن است. اما شامل موارد قابل اشتعال مانند مخازن پروپان است که برای کباب‌پزی یا مایع فندکی استفاده می‌شود.

فاصله توصیه شده از مواد قابل احتراق تقریباً ده سانتی‌متر است. این عامل باعث میشود که این اقلام و ترکیبات قابل اشتعال در معرض دمای بالا قرار نگیرند. با این حال، همیشه دستورالعمل‌های سازنده در دفترچه راهنمای مدل خاص خود را مطالعه کنید زیرا بخاری چتری شما ممکن است ویژگی‌ها یا ساختارهای دیگری داشته باشد که نیاز به قرار دادن جایگزین داشته باشد.

محیط امن

بخاریهای چتری فقط برای استفاده در محیطهای بیرونی مناسب هستند و باید مراقب باشید که بخاری شما دارای فضای خالی کافی و محیط ایمن برای جلوگیری از خطرات آتش سوزی باشد.

فضاهای بیرونی به عنوان فضاهای باز یا نیمه باز تعریف میشوند. همچنین باید دارای تهویه مناسب و گردش هوا باشند تا از تجمع مونوکسید کربن که محصول جانبی احتراق است جلوگیری شود. قبل از قرار دادن بخاری چتری خود، بررسی کنید که آیا محوطه بیرونی شما به هیچ وجه توسط ساختمانها یا سازههایی مانند مخازن آب که سطح جریان هوا را کاهش میدهند مسدود شده است.

همچنین هرگز بخاری چتری خود را مستقیماً روی چمن قرار ندهید، زیرا این امر میتواند دستگاه را ناپایدار کند. اگر قصد دارید بخاری را روی چمن خود قرار دهید، همیشه آن را روی یک سطح محکم و ثابت قرار دهید.

 

ایمنی سوخت

 

بخاریهای چتری انواع مختلفی از سوخت دارند که همه آنها در مورد ایمنی عملیاتی مزایا و معایبی دارند. بخاریهای چتری عمودی معمولاً در دو نوع سوخت مختلف تولید میشوند:

  • پروپان
  • گاز طبیعی

 با توجه به ماهیت قابل احتراق گاز، هنگام کار با مخازن و شیرها باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا نشت و آسیب به حداقل برسد. بخاریهای چتری که با پروپان کار میکنند به دلیل قابل حمل بودن عالی هستند. برای ایمن نگه داشتن مخزن پروپان و عملکرد بهینه، همیشه دریچه مخزن گاز را هنگامی که بخاری چتری استفاده نمیشود، خاموش کنید.

اگر مخزن یدکی دارید، آن را دور از شعلههای باز و مناطق گرم نگه دارید. پس از تعویض مخازن گاز، شیرها و شیلنگها را برای نشتی با استفاده از آب صابون روی قطعات و بررسی حبابهای هوا بررسی کنید. بخاری‌های چتری که از گاز طبیعی استفاده می‌کنند، جایگزین مقرون ‌به‌صرفه‌تری برای بخاری‌هایی هستند که از مخازن پروپان استفاده می‌کنند.

همچنین بسیاری از مدل‌ها نیز می‌توانند فضای بزرگ‌تری را گرم کنند. با این حال، ضروری است که بخاری را توسط یک متخصص به خط گاز طبیعی متصل کنید و همیشه با استفاده از پایههای زمینی موجود، دستگاه را به طور ایمن روی زمین محکم کنید.

 

کاهش شیب

بخاریهای چتری به گونهای ساخته شدهاند که بلند باشند تا گرما را بهتر پخش کنند. با این حال، این همچنین میتواند آنها را سنگین کند و آنها را در معرض خطر کج شدن و واژگونی قرار دهد. حتی زمانی که بخاری خاموش است، گرمای باقیمانده از بازتابندهها یا لولهها در صورت قرار گرفتن در معرض مواد قابل اشتعال میتواند به خطر آتش سوزی تبدیل شود.

در حالی که برخی از مدل‌های بخاری چتری دارای دستگاه‌های ضد شیب هستند که میزان حرکت را به حداقل می‌رسانند. شما همچنین باید اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از ضربه زدن به بخاری چتری فضای باز خود انجام دهید و سعی کنید تا حد امکان بخاری را محکم و ثابت کنید.

نتیجه

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدوار هستیم که شما عزیزان با خواندن این مقاله، شناخت خوبی از بخاری چتری فضای باز به دست آورده باشید.

 

منبع: https://villasaze.ir

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دی ان اس گیمینگ

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز