کد خبر : 208841
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸

آیا می شود تمام دندان ها را ایمپلنت کرد ؟

آیا می شود تمام دندان ها را ایمپلنت کرد ؟

اگر همه ی دندانهای خود را از دست داده اید و به دنبال درمانی برای آن می گردید و می خواهید بدانید که آیا همه دندانها را می توان ایمپلنت کرد؟ ایمپلنت همه دندانها چگونه است ؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید. همه ما می دانیم که زیبایی دهان و دندان از جمله مواردی است

اگر همه ی دندانهای خود را از دست داده اید و به دنبال درمانی برای آن می گردید و می خواهید بدانید که آیا همه دندانها را می توان ایمپلنت کرد؟ ایمپلنت همه دندانها چگونه است ؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

همه ما می دانیم که زیبایی دهان و دندان از جمله مواردی است که به افراد اعتماد به نفس بسیار بالایی می‌ دهد و نبود آن می ‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس و حس خوب زندگی بشود. از این رو وقتی اتفاق ناگواری برای دهان و بخصوص دندان ها بیافتد می تواند عوارض بسیار زیادی را با خود همراه داشته باشد. ایمپلنت دندان بهترین و موثرترین روش برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است که افراد زیادی در همه جای ایران و دنیا از این تکنیک برای پر کردن جای خالی دندان های خود استفاده می کنند. در این مواقع سوالات مختلفی و بسیار زیادی در ذهن افراد ایجاد می شود، یکی از آنها هزینه و قیمت ایمپلنت دندان است. با توجه به خدمات گوناگونی که در این زمینه استفاده می شود قیمت ایمپلنت دندان متغیر و متفاوت است و طبیعتا هزینه های متفاوتی را هم برای شما دارد.

اگر جزء آن دسته از کسانی هستید که دندان هایتان ازبین رفته است و دنبال راه حلی با هزینه مناسب هستید و یا علاقه دارید تا از عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان آگاه شوید، این مطالب مخصوص شما است. در این مطلب سعی کردیم تمامی عواملی که می‌ تواند هزینه های ایمپلنت را تحت تاثیر قرار بدهد را برای شما بازگو کنیم و هزینه های ایمپلنت دندان در سال 1402 را در اختیار شما قرار بدهیم توصیه می کنیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان یک روش جایگزین مناسب برای دندان های خراب و نابود شده است که با استفاده از یک پیچ و یا مهره فلزی درون استخوان فک نصب می‌ شود. این پیچ یا مهره ها به عنوان پایه یا بستر برای نصب دندان مصنوعی نیز مورد استفاده هستند. ایمپلنت دندان می ‌تواند به صورت دائمی و موقت مورد استفاده قرار بگیرد. ایمپلنت دندان‌ معمولاً از فلزاتی مانند تیتانیوم ساخته می‌ شوند و اغلب توسط دندان پزشکان متخصص ایمپلنت دندان در کلینیک های دندانپزشکی کاشت می‌ شوند.

بیشتر بخوانید » ایمپلنت چیست؟

در بعضی از مواقع ایمپلنت دندان به علت پیچیدگی، نیاز به چندین جلسه درمانی دارد. با گذشت زمان، بیماران به دلایل مختلفی مثل پوسیدگی غیر قابل درمان، درمان ناموفق کانال ریشه یا مشکلات متعدد دیگر، مجبور به کشیدن دندان ‌های خود می شوند. اما دندان پزشکان به خصوص متخصصین ایمپلنت این توانایی را دارند که دندان از بین رفته را بدون درگیر کردن سایر دندان های موجود در دهان جایگزین کنند. اولین سوالی که در این مواقع ذهن افراد را به خود درگیر می کند این است که قیمت ایمپلنت کامل فک چقدر است؟ برای رسیدن به جواب کامل این سوال همراه ما باشید.

آیا می شود تمام دندانها را ایمپلنت کرد؟

ایمپلنت دندان یک درمان برای جایگزین دندانهای از دست رفته است که می تواند بی دندانی در تمامی نواحی و در همه تعداد دندان از دست رفته را به بهترین شکل درمان کند. به همین دلیل در پاسخ به سوال آیا می شود تمام دندانها را ایمپلنت کرد، باید گفت بله و این درمان بهترین انتخاب از نظر کیفیت، طول عمر، قدرت جویدن و تکلم و استحکام می باشد و همچنین از تحلیل استخوان و لثه جلوگیری می کند.

ایمپلنت کامل چیست ؟

از دست دادن دندان به صورت کامل در یک فک میتواند معایب زیادی در برداشته باشد و درمانهای متفاوتی برای آن وجود دارد اما در بین تمام گزینه ها، بهترین آنها ایمپلنت کامل می باشد که دارای بیشترین استحکام، طول عمر و زیبایی می باشد که برای افرادی که قصد دارند، تمام دندانهای خود را ایمپلنت کنند، مناسب می باشد.

قیمت ایمپلنت کل فک و دهان

به دلیل آن که روش‌های مختلفی برای جایگزینی دندان به صورت کامل وجود دارد، محدوده قیمت‌ گذاری گسترده‌ ای هم وجود دارد. گران‌ ترین یا پر هزینه ترین انتخاب مربوط به تعویض دندان‌ ها به صورت مجزا است. این روش راحت ‌ترین روش است و به دندان پزشک اجازه می ‌دهد تا بعضی از دندان‌ های موجود که به اندازه کافی سلامت دارند، را نگه داری کند.

بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت کامل

یک گزینه کم خرج تر مربوط به پروتزهای ایمپلنتی وجود دارد که در آن دو قوس کامل از دندان مصنوعی (پس از برداشتن دندان ‌های باقی مانده) جایگزین دندان‌های طبیعی بالا و پایین می ‌شوند، درست مثل پروتزهای بدون ایمپلنت هستند. قوس به چهار الی شش ایمپلنت هر کدام در فک بالا و پایین وصل می‌ شود

ایمپلنت کامل دندان مناسب برای چه کسانی است ؟

  • افرادی که کل دندان های خود را از دسته داده اند.
  • افرادی که دچار بی دندانی در کل یک فک هستند.
  • افرادی که به میزان کافی استخوان و لثه مورد نیاز برای ایمپلنت را داشته باشند.
  • افرادی که کاملا نظافت و بهداشت دهان و دندان های خود را رعایت می کنند .
  • افرادی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت برای سلامتی خود دارند.

قیمت ایمپلنت دندان کره ای

ایمپلنت دندان کره‌ ای یکی از مدل های ایمپلنت دندان است که در کره جنوبی تولید می‌ شود. این مدل ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم ساخته شده و جزو بهترین گزینه ها برای استفاده است. این نوع ایمپلنت دندان به علت کیفیت بالا و قیمت مناسبش، در سرتاسر جهان شناخته شده است. قیمت ایمپلنت دندان 1402 کره ای امسال حدودا برای هر واحد 11 میلیون تومان است. مگاژن، دیو، بایوتم، دنتیوم و سی ام آی برند هایی هستند که شما می توانید از آنها استفاده کنید.

قیمت ایمپلنت دندان فرانسوی

ایمپلنت دندان فرانسوی مثل ایمپلنت دندان کره‌ ای، یکی از انواع ایمپلنت دندان است که در فرانسه تولید می ‌شود. این نوع ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم ساخته شده است. ایمپلنت دندان فرانسوی نیز به دلیل کیفیت بالا، ماندگاری و قابلیت پذیرش بالا در بدن بیمار شناخته شده است که بهترین برند برای هر واحد حدودا 13 میلون تومان است

قیمت ایمپلنت دندان آلمانی

قیمت ایمپلنت دندان آلمانی با برندی که شما از آن استفاده می کنید، رابطه مستقیم دارد. شما می توانید از 3 برند معروف آلمانی که هزینه آی سی ایکس و سی آی سی حدودا 13 میلیون تومان و هزینه مدنتیکا حدودا 16 میلیون تومان است استفاده کنید.

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی با برندی که شما از آن استفاده می کنید، دقیقا رابطه مستقیم دارد . سه برند معروف و توصیه شده ما به شما می تواند برند های اشترومن تیتانیوم و اشترومن رکسالید و اشترومن اس ال آ اکتیو می باشد که دو مورد آخر معمولا دارای ضمانت مادام العمر هستند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

اهمیت مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان ها

بهتر است بدانید که رعایت نکات مراقبتی بعد از این درمان به اندازه ای دارای اهمیت می باشد که دندان پزشکان آن را یکی از عوامل مهم موفقیت این درمان به حساب می آورند. اگر شما توجهی به این نکات نداشته باشید، با مواردی برای مثال عفونت های لثه، استخوان فک و دندان های دیگر خود مواجه می شوید. این موارد علاوه بر اینکه هزینه های اضافی برایتان به همراه دارند، می توانند مشکلات متعددی را ایجاد کرده و پروسه درمانی شما را با اختلال مواجه کنند. به همین علت لازم است تا از دندان پزشک خود بخواهید تا تمام توصیه های مهم و ضروری را برایتان بازگو کند. در ادامه این مقاله بیشتر با این موارد آشنا خواهید شد.

  • مراقبت های لازم در 48 ساعت اول بعد از کاشت ایمپلنت

بعد از جراحی لازم است تا بعضی نکات مراقبتی رعایت شود تا ایمپلنت کارایی صحیحی داشته باشد و دوام و پایداری آن افزایش یابد. 48 ساعات اولیه اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی توصیه های دندان پزشک خود را رعایت کنید. به طور کلی اکثر حساسیت ها و علائم در این مدت زمان اتفاق می افتد.

در ساعت های اولیه گاز پانسمان در دهان شما قرار می گیرد که نباید آن را جا به جا کنید. شما باید این گاز را بسیار آرام روی دندان خود فشار بدهید و تا تقریبا یک ساعت بعد از جراحی به هیچ وجه آن را از دهانتان خارج نکنید. این کار موجب تشدید خونریزی می شود. بعد از برداشت گاز استریل، اگر خونریزی شما کم نشد، دوباره گاز استریل را به مدت 30 دقیقه روی دندان خود بگذارید و هر 30 تا 45 دقیقه آن را عوض کنید. قسمت جراحی شده را به هیچ وجه عنوان با دست و یا زبان خود تحریک نکنید. ممکن است شما در روز های اولیه جراحی با علامت هایی مانند ورم لثه، خونریزی مستمر، خروج مایع از لثه و درد رو به رو شوید. البته این علامت ها نشان دهنده جوش خوردن استخوان فک با پایه ایمپلنت و بهبودی زخم ها هستند و بعد از حدود دو هفته کاملا از بین می روند. بهتر است که از شستن دهان خود تا 8 ساعت اولیه دوری کنید. بطور کامل استراحت کنید، دراز بکشید و سعی کنید مدت طولانی حرف نزنید. حتما سر خود را کمی بالاتر از سطح بدنتان قرار دهید. از انجام فعالیت های ورزشی و سنگین در مدت زمان بهبودی جدا دوری کنید. برای اینکه احساس سرگیجه در خود را کنترل کنید، حالت خود را به آرامی از سمتی به سمت دیگر تغییر بدهید. به عنوان مثال اگر قصد دارید تا از حالت خوابیده بلند شوید، ابتدا اندکی بنشینید و سپس از سر جایتان بلند شوید.

یک کیسه یخ را داخل پارچه ای تمیز بپیچید و برای کاهش درد و تورم روی صورت خود بگذارید. این حرکت را در بازه های زمانی 10 دقیقه انجام دهید. استفاده از کمپرس یخ در 48 ساعت بعد از جراحی تا حد خیلی زیادی به کاهش درد و تورم کمک می کند. البته به این توجه کنید که کمپرس یخ تنها تا 48 ساعت اول تاثیر دارد.

اینکه بعد از ایمپلنت دندان احساس درد و ناراحتی کنید، کاملا طبیعی است که به مرور زمان و با ایجاد بهبودی این درد و تورم از بین می رود. دندان پزشک برای شما دارو های مسکن و آنتی بیوتیک تجویز می کند که باید آن ها را در ساعات معین شده مصرف کنید. توجه کنید که مصرف داروی ایبوپروفن برای بزرگسالان نباید بیش از 800 میلی گرم 3 بار در روز باشد. در حالی که درد شما با دارو های مسکن کاهش پیدا نکرد، حتما باید به پزشک خود زنگ بزنید دقت کنید که شما باید به آرامی با بریدگی لثه و زخم خود رفتار کنید تا جریان بهبودی راحت تر و سریع تر انجام بشود. بعد از گذشت 24 ساعت، روزی 3 الی 4 بار آب نمک غرغره کنید. این کار به کاهش درد و تورم کمک می کند و جلوی ایجاد عفونت را می گیرد.

بعد از گذشت 24 ساعت از کاشت ایمپلنت دندان شما باید به تغذیه خود توجه کامل داشته باشید. عصب دندان در این زمان ها بسیار ضعیف است، بنابر این نباید مایعات داغ بنوشید. از مصرف نوشیدنی های گازدار و نوشابه جدا دوری کنید. بعد از هر وعده غذایی لازم است دهان خود را بشویید. به هیچ وجه از سیگار و الکل استفاده نکنید ، چون می توانند موجب بروز خونریزی مجدد شوند و با ایجاد عفونت در روال بهبودی اختلال ایجاد نمایند. برای رفع بوی بد دهان خود با مشورت دندان پزشک خود از دهانشویه های بهداشتی استفاده کنید. زیرا دهانشویه به کاهش عفونت نیز کمک بسیار زیادی می کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بهترین کلینیک ترک الکل

بهترین کلینیک ترک هروئین

کمربند پلاتینر

شارژ کپسول آتش نشانی

تولید فیلم استرچ

دستگاه تولید سبد میوه

خرید ظروف یکبارمصرف

خرید سیلوسایبین

خرید رپورتاژ آگهی

نمایندگی اپل

Harmony Carpet

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز