کد خبر : 70861
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱:۴۵

امام جمعه کرج: مستندات زیادی از پول‌پاشی و خرید رأی در انتخابات وجود دارد

امام جمعه کرج: مستندات زیادی از پول‌پاشی و خرید رأی در انتخابات وجود دارد

ایسنا/البرز امام جمعه کرج گفت: شکایات فراوانی همراه با مستندات از مناطق مختلف استان به خاطر تخلفات انتخاباتی کاندیداها و اطرافیانشان اعم از پول پاشی و خریدوفروش رأی و امثال این‌ها به بنده و شورای نظارت رسیده است. آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه چهارم تیرماه گفت: جا دارد بار دیگر از شما مردم

امام جمعه کرج: مستندات زیادی از پول‌پاشی و خرید رأی در انتخابات وجود دارد

ایسنا/البرز امام جمعه کرج گفت: شکایات فراوانی همراه با مستندات از مناطق مختلف استان به خاطر تخلفات انتخاباتی کاندیداها و اطرافیانشان اعم از پول پاشی و خریدوفروش رأی و امثال این‌ها به بنده و شورای نظارت رسیده است.

آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه چهارم تیرماه گفت: جا دارد بار دیگر از شما مردم فهیم و بصیر که در زمان خود به‌موقع عمل می‌کنید به خاطر خلق حماسه ۲۸ خرداد تشکر و قدردانی کنم؛ و برای منتخب ملت آرزوی موفقیت داشته باشم و از همه بخواهم که تلاش کنیم مسیر منحرف‌شده از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب را به راه اصلی برگردانیم؛ و توسعه‌ای در معیشت و اشتغال و تولید ایجاد شود ان‌شاءالله.

به گزارش ایسنا، وی بابیان اینکه با صدور بیانیه و سند راهبردی ۴۰ ساله «گام دوم» انقلاب، افق آینده کشور روشن شد، اظهار کرد: هدف تحقق تمدن بزرگ اسلامی است و لذا وقتی هدف روشن است مردم به‌خوبی می‌توانند افرادی را که برای رسیدن به این افق برنامه دارند را انتخاب کنند و از طرف مسئولان هم این امکان فراهم می‌شود که امکانات مادی و معنوی خود را متناسب با تحقق اهداف بیانیه بسیج کنند.

یکی از الزامات تحقق تمدن نوین انتصاب کارگزاران شایسته است

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه یکی از الزامات تحقق تمدن نوین، انتصاب کارگزاران شایسته است که نصاب لازم برای تحقق انتظارات بیانیه «گام دوم» را داشته باشند، عنوان کرد: ان‌شاءالله دولت جدید در انتخاب وزراء و مدیران به این مهم توجه داشته باشد و مسئولان دستگاه قضاء هم که به‌زودی مسئول عالی او نصب می‌شود قطعاً باید توجه به این نکته داشته باشد.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: حضرت آقا در بیانی که درباره شاخص دولت اسلامی می‌فرمودند به هردو مطلب اجرائی و قضائی اشاره فرمودند: «شاخص دولت اسلامی سلامت اقتصادی و مبارزه با فساد است.» که دولت اعم از سه قوه؛ دستگاهی که حاکمیتی است و دارد جامعه را اداره می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دولت را هم به معنای خاص اگر بگیریم که دستگاه اجرایی کشور باشد متأسفانه تا امروز موفق نبود هم در اقتصاد، هم در مبارزه با فساد که کار قابل‌توجهی انجام دهد و امیدواریم با حضور رئیس‌جمهور منتخب که سالیان متمادی با مفسدان مبارزه کرده -که در آنجا با مفسد مبارزه می‌کرده اینجا با خود فساد مبارزه کند، فساد که آمد مفسد درست می‌شود، جلوی فساد را که بگیرند مفسد از بین می‌رود- در مسئولیت جدید ریشه‌های فساد مالی و اقتصادی را با عمل قاطع خود و حمایت‌های مردم بخشکاند.

قوه قضائیه ملجأ و پناه مردم است

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری با اشاره به هفته قوه قضاییه و عرض تبریک و خدا قوت به خانواده بزرگ دستگاه قضا و به‌خصوص دستگاه قضای استان، بیان کرد: قوه قضائیه اگر بااقتدار و نصاب لازم عمل کند ملجأ و پناه مردم است لذا می‌بینید مدتی که اقدام به مبارزه با مفسدان کرد امید مردم به برقراری عدالت بیشتر شد.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه در همین استان خود ما در طول مدتی که برنامه‌های ویژه‌ای را دستگاه قضایی استان با مدیریت جدیدی که این سال‌ها مستقرشده بود انجام دادند و شما تحول مسیر را به‌خوبی ملاحظه کردید، عنوان کرد: در بحث زمین‌خواری، کوه خورای و چاه خواری در این زمینه‌ها مبارزه و حرکات خیلی خوبی شد. این کارها که می‌شود امید مردم زنده می‌شود و کارآمدی نظام جلوه می‌کند. لذا نقش قوه قضاییه در حفظ امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، استقلال و قانون‏مداری، پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق عدالت، برخورد با جرائم سازمان‌یافته، نظارت بر عملکرد داخلی و خارجی خود دستگاه قضا و مبارزه با مفاسد اقتصادی، تعیین‏کننده است.

وی بابیان اینکه اهم وظائف قوه قضائیه در فصل یازدهم قانون اساسی در ضمن اصول ۱۵۶ تا ۱۷۴ بیان‌شده، اظهار کرد: اگر به مردم مراجعه کنیم، مهم‏ترین انتظار مردم از قوه قضاییه، تأمین سلامت اجتماعی، برقراری امنیت و عدالت در جامعه است لذا دستگاه قضایی باید آن‏قدر قدرتمند، کارآمد و مستقل باشد که هر مظلومی، اگرچه ضعیف و فقیر، بدون ترس بتواند حق خود را از ظالم، هرچند قوی و ثروتمند، پس بگیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه باید مجرمان و مفسدان از نام قوه قضائیه بر خود بترسند و جرئت اقدام نداشته باشند، گفت: اگر ما عالی‌ترین و بهترین قوانین را داشته باشیم اما اجرا نشود و یا خراب اجرا شود و یا نظارتی بر اجرا نباشد و یا با متخلف برخورد نشود، ثمره‌ای به آن معنا ندارد.

باید تعامل مردم با دستگاه و مسئولان قضائی بیشتر از قبل باشد

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه وظیفه مهم نظارت و برخورد با متخلف ازجمله وظایف مهم قوه قضائیه است، یادآور شد: رهبری در این مورد فرمودند: دلگرم بودن ملت به رعایت عدالت در کلیه مراکز قضایی و در سرتاسر کشور، بسیار مهم است. بنابراین، حتی از یک تخّلف قضایی نیز نباید چشم‏پوشی کرد که این‌ها در دستورات دینی ماست.

وی در ادامه افزود: در انتخاب افراد که می‌خواهند در آن مسند بنشینند ببینید امیرالمؤمنین دراین‌باره در فرمانی که به مالک اشتر دادند فرمودند: داوران قضا را باید از نخبگان دانشمندان اسلام که به‏زینت علم و فضیلت اخلاق تا حد نهایی آراسته باشند، انتخاب کنی. در ملت مصر بنگر، آن‏که از همه پرهیزکارتر و داناتر است، به ‏نام قاضی برگزین. قاضی باید دانشمند و باتقوا باشد، آن‌چنان عالم که تمام مسائل فقه و آیات قرآن را با اندک توجه به خاطر آورد و آن‌چنان پرهیزکار که زر را با خاکستر برابر داند. (کأن این کلام برای این روزهای ماست) اکنون‌که دولت ما دست دورباش بر سینه اراذل و نانجیبان زد و از عظمت و غرورشان به حضیض تیره‌بختی فرو کشانید، نکند که بار دیگر چنگ توسل به دامن عدالت زنند و قضات را به‏ وعده یا وعید، از احقاق حق منحرف سازند.

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه ان‌شاءالله سند تحول قضائی که مدتی است ابلاغ‌شده بتواند این مهم را سامان دهد که در این مسیر هم دارند قدم برمی‌دارند زیرا استقرار عدالت و گسترش آن به عهده همین قوه است، گفت: همان‌طور که در زمینه‌های دیگر مثل تحقق شعار سال می‌تواند تأثیرگذار جدی باشد. باید فضائی فراهم شود تا تعامل مردم با دستگاه و مسئولان قضائی بیشتر از قبل باشد. توجه دقیق و عمل به تذکرات و راهنمایی‌های حضرت آقا راهگشا است.

مطالبات بین‌المللی باید توسط دستگاه قضائی با جدیت و اقتدار بیشتری دنبال شود

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه مطالبات بین‌المللی مثل ترور دانشمندان هسته‌ای و ترور شهید قاسم سلیمانی باید توسط دستگاه قضائی با جدیت و اقتدار بیشتری دنبال شود، گفت: این مسأله در شورای حقوق بشر از سوی ایران مطرح شد، اما شورای حقوق بشر درواقع یک رکن فرعی مجمع عمومی سازمان ملل است و تصمیماتش لازم‏الاجرا نیست و باید توجه بیشتری به این امر شود.

وی در بخش دیگری بابیان اینکه نمایشگاه‌هایی که از عملکرد دستگاه قضائی گذاشته می‌شود نشان‌دهنده قسمتی از سختی کار و طاقت‌فرسایی عملکرد عزیزان است، گفت: تازه آن قسمت‌هایی است که می‌شود به نمایش گذاشت. بنده مطلع هستم. بعضی قسمت‌ها را نه می‌شود گفت نه می‌شود به نمایش گذاشت؛ اما آن قسمتی که می‌شود به نمایش گذاشت را نمایشگاهی است که عملکرد عزیزان را نشان می‌دهد. به نظرم مراجعه کنید و ببینید.

مرحوم شهید بهشتی بدون برنامه اقدام به کاری نمی‌کرد

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه با اشاره به هفتم تیرماه سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر بهشتی، بیان داشت: راجع به شخصیت مرحوم شهید بهشتی که ایام به نام اوست باید عرض کنم که انسانی خدامحور و قانون‌مدار بود و از نظم مثال‌زدنی برخوردار بود. زمان را به‌خوبی می‌شناخت و باسیاست‌های جهانی کاملاً آشنایی داشت، اهل تفکر بود و برای مسائل پیش‌آمده تدبیر و راه‌حل داشت. چون آینده‌نگر بود بدون برنامه اقدام به کاری نمی‌کرد و به کادر سازی و تربیت نیرو اعتقاد جدی و اقدام داشت.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: از طرف امام که تا آن روز به هیچ روحانی مسئولیتی حکومتی نداده بود به‌عنوان اولین شخصیت روحانی که بعد از انقلاب پست حکومتی گرفت امام او را به ریاست شورای عالی قضائی منصوب کرد و لذا او را معمار قوه قضائیه می‌شود نام برد.

بررسی و تحلیل تهدید و دشمنی‌هایی نظام سلطه و استکبار جهانی نسبت به ایران

وی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی، اظهار داشت: تراکم دشمنی‌های مستقیم و غیرمستقیم آمریکا نسبت به ملت ایران در تیرماه باعث شد که هفته‌ای به نام حقوق بشر آمریکائی از ششم تا دوازدهم نام‌گذاری و مردم شرارت‌های آمریکا را یادآوری و فراموش نکنند که دشمنی عنود و لجوج و خبیث به نام آمریکا دارند. ولو در داخل کشور خط نفوذ با کمک عده‌ای واداده تلاش‌ها می‌کنند تا بر تن گرگ، لباس میش بپوشانند و چهره کریه و پلید جنایتکار را بزک‌ و تطهیر کنند و با القاء اینکه می‌شود به جنایتکار اعتماد کرد، پای بیگانگان را به کشور باز کنند؛ اما غافل‌اند از اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی و هدایت‌های امامین انقلاب، نه‌فقط ملت ایران بلکه تمام مردان وزنان آزاده جهان به شناختی از استکبار و آمریکا رسیده‌اند که هرچه فریاد دارند بر سر آمریکا می‌کشند.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز بابیان اینکه خوب است خیلی کوتاه و مختصر به تهدید و دشمنی‌هایی که نظام سلطه و استکبار جهانی به‌خصوص آمریکای جنایتکار نسبت به ایران در چند دوره داشته تا به امروز رسیدیم را مرور و تحلیلی داشته باشیم، گفت: اولین مرحله تهدیدات را، نسبت به‌نظام تازه تأسیس ایران، خیلی خشن، با جنگ و ترور و انفجار و تجزیه‌طلبی در بعضی مناطق ایران و امثال این‌ها شروع کرد که همان ابتدا کار را تمام کند؛ که بیشتر این کارها هم در تیرماه انجام شد اما نظام اسلامی توانست تهدید را به فرصت تبدیل کند و قدرت بازدارندگی خود را بالا ببرد و هم خود را حفظ کند و هم در منطقه حرف برای گفتن داشته باشد و از جنگ و خونریزی جلوگیری کند.

آیت‌الله حسینی همدانی ادامه داد: دور دوم بعد از دوران جنگ شروع شد و تا پایان ریاست جمهوری دوره اصلاحات ادامه داشت. آمریکا قصد داشت تا با روش مهار دوجانبه ایران را ازنظر سیاسی منزوی کند. هم‌ فشار بین‌المللی می‌آوردند و هم در باغ سبز نشان می‌دادند و بیشتر تلاش داشتند تا مهره‌های طرفدار خودشان را سرکار بیاورند. در این مدت به خاطر وادادگی‌هایی که بود تهدیدات این دوره به فرصت تبدیل نشد.

وی بابیان اینکه دوره سوم شروع تحریم‌های سنگین اقتصادی و فلج‌کننده بود، تصریح کرد: البته مردم مقاومت کردند ولی مسئولان نتوانستند تهدیدات اقتصادی را به فرصت و جهش اقتصادی تبدیل کنند بااینکه توانائی و زمینه‌های آن فراهم بود؛ اما به خاطر سوء مدیریت و خیلی از مسائل دیگر نشد. اینجا بود که رهبر معظم انقلاب دستورالعمل اقتصاد مقاومتی را به جهت تحول اقتصادی ابلاغ کردند.

امام‌جمعه کرج در ادامه افزود: دوره چهارم تهدیدات، موضوعات مقداری پیچیده‌تر شد، برجام و پسابرجام و توطئه‌های آمریکا و بعضی کشورهای منطقه و ائتلاف‌هایی که در منطقه برعلیه ایران شد مثل بیانیه پایانی سران کنفرانس اسلامی در نشست استانبول که برعلیه ایران چهاربند تصویب کردند.

آیت‌الله حسینی همدانی عنوان کرد: آمریکا هم در کشورهای منطقه و هم در داخل ایران با بعضی افراد و هنرپیشه‌ها و رسانه‌ها و روسای دانشگاه‌ها امثال این‌ها اقداماتی داشت. در این ائتلافی که داشتند دو مطلب را به‌اتفاق دنبال می‌کردند. هم کشورهای منطقه، هم آمریکا و هم آن‌کسانی که آمدند در داخل و جریاناتی را تشکیل دادند که هرکدام بحث‌های مفصل خود را دارد، این دو مطلبی را که اتفاق داشتند یکی این بود که باید آن‌قدر برعلیه رهبر ایران فشار آورد تا از عقایدش دست بردارد. دوم اگر نشد باید تلاش کرد که نظرات او در درون نظام محقق نشود و صحبت‌هایش عملیاتی نشود که در این دوره دارند این کار را می‌کنند که اگر در این دو مرحله موفق شوند که هرگز نخواهند شد به مرحله سوم که تغییر قانون اساسی و از کار انداختن جایگاه ولایت‌فقیه و تضعیف سپاه و امثال این‌ها را انجام دهند.

عزت و اقتدار نظام را مردم تثبیت کردند

وی با طرح این پرسش که در این مرحله چگونه می‌توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد؟ گفت: این کار وقتی صورت می‌گیرد که رابطه مردم با نظام محکم باشد. دشمنان می‌خواهند این نباشد. رابطه بین مردم و نظام برقرار نباشد. شما دیدید که در جریان انتخابات و قبل از آن و همین‌الان شما بعضی از رسانه‌های دشمن و بعضی از این داخلی‌ها را بررسی کنید؛ هم با استفاده از تمام رسانه‌ها و ماهواره‌ها و تحریم‌ها و حملات خواستند بین مردم و نظام فاصله بیاندازند؛ اما مردم نقشه دشمن را خواندند و مقاومت کردند و تا امروز تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده‌اند که باید شکرگزار بود و عزت و اقتدار نظام را مردم تثبیت کردند که باید شکرگزار بود؛ که انتخابات امسال اوج این تثبیت و اقتدار بود. این مسیر باید در این دولت تازه ادامه پیدا کند و همه باهم با اتکا به درون و گوش دادن به فرامین رهبری با سرعت و سبقت، کمک کنیم تا دولت اسلامی که مقدمه جامعه اسلامی است که بعد تمدن اسلامی تحقق پیدا می‌کند ان‌شاءالله برقرار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش پایانی بیانات خود با اشاره به نکته استانی، عنوان کرد: تشکر می‌کنم از مردم خوب استان به خاطر دقتی که در رأی دادن به خرج دادند اگرچه طبق معمول عده‌ای اقدامات سخیفی داشتند، شکایات فراوانی همراه با مستندات از مناطق مختلف استان به خاطر تخلفات انتخاباتی کاندیداها و اطرافیانشان اعم از پول پاشی و خریدوفروش رأی و امثال این‌ها به بنده و شورای نظارت رسیده که عزیزان قطعاً با قاطعیت تمام و بدون اغماض رسیدگی و از آراء مردم که حق‌الناس است حفاظت خواهند کرد و نمی‌گذارند زحمتی که مردم کشیدند و دستان جریان زر و زور را قطع کردند دوباره جان بگیرد.

آیت‌الله حسینی همدانی در پایان خطاب به منتخبین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، تصریح کرد: منتخبین هم مواظب افراد خوش‌خط‌وخالی که رنگ عوض کرده و دور آنان را می‌گیرند و حرف‌های قشنگ می‌زنند باشند. فقط گوش کنند و قولی به کسی ندهند تا فرصت دارید روی نظام مسائل منطقه کاری خود و برنامه‌هایتان کارکنید. ان‌شاءالله بعد از تائید نهائی مطالبی را خدمت اعضایی که پذیرفته شدند در استان بیان خواهم کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز