کد خبر : 90441
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵

دبیر: برای المپیک تیم‌های خوبی داریم اما ایده‌آل من نیستند

دبیر: برای المپیک تیم‌های خوبی داریم اما ایده‌آل من نیستند

رییس فدراسیون کشتی گفت: تیم های خوبی برای حضور در المپیک داریم اما این تیم‌ها ایده آل من نیستند.  به گزارش ایسنا، علیرضا دبیر درباره مقایسه امکانات دوران قهرمانی اش و امکانات حال حاضر کشتی ایران، گفت: همه اینها کار خداست و این واقعیتی است که من به آن باور دارم ولی در هیچ دوره ای حداقل من از

دبیر: برای المپیک تیم‌های خوبی داریم اما ایده‌آل من نیستند

رییس فدراسیون کشتی گفت: تیم های خوبی برای حضور در المپیک داریم اما این تیم‌ها ایده آل من نیستند.

 به گزارش ایسنا، علیرضا دبیر درباره مقایسه امکانات دوران قهرمانی اش و امکانات حال حاضر کشتی ایران، گفت: همه اینها کار خداست و این واقعیتی است که من به آن باور دارم ولی در هیچ دوره ای حداقل من از سال ۶۷ را به یاد دارم، چنین شرایطی نبوده و ان شاءالله که بچه ها توانسته باشند استفاده کنند. ما درختی کاشته ایم و نسل های بعد هم از سایه اش استفاده می کنند. کشتی در دنیا جزو چند کشور برتر است، به همین دلیل حق کشتی و شأن کشتی گیران همین است. این وضع باعث می شود در بعد اخلاقی و معنوی هم بالا باشیم. امیدواریم این شرایط در عملکرد بچه ها هم تاثیر داشته باشد.

وی ادامه داد: دیدم بچه های فرنگی در حال بازی های کامپیوتری در خانه کشتی هستند، البته ما قبلا کتاب می خواندیم اما با توجه به شرایط قرنطینه که تیم نمی تواند از اردو خارج شود، بچه ها باید یک جوری سرگرم شوند که الحمدالله شرایطش اینجا فراهم شده است.

وی در پاسخ به این سوال که کرونا برای کشتی فرصت بود یا تهدید؟ خاطرنشان کرد: قطعا اول تهدید بود. ۴-۵ ماه همه چیز تعطیل شد و نمی دانستیم باید چه کار کنیم. وقتی تصمیم گرفتیم لیگ را راه اندازی کنیم نزدیکانم به من می گفتند یکی می میرد و گردن تو می افتد، واقعا کرونا در آن زمان هیولایی بود اما حالا ترس مردم ریخته، حدودا ۷۰۰- ۸۰۰ نفر در لیگ آمدند و رفتند، چند نفر هم کرونا گرفتند اما نه در لیگ، مربیان ما هم گرفتند. استارت کشتی را از آنجا زدند، بعد از ۱۶-۱۷ اردو که برگزار کردیم نمی گویم از رقبایمان عقبیم یا جلو اما در مقایسه با این موضوع که آنها زودتر از ما به واکسن دسترسی پیدا کردند، ما زود شروع کردیم. خوشحالم که هیچ کسی نمی تواند بگوید حق من را ندادند و یا در چرخه نبودم، یکی از بی حاشیه ترین انتخابی های ۶۰-۷۰ سال اخیر در المپیک ها را داشتیم، در حالی که همیشه در مورد انتخاب ها صحبت بوده است.

دبیر افزود: کارمان سخت است. المپیک حداقل ۴ تا ۸ سال وقت می خواهد. من چند روز پیش سر تمرین رفتم، یکی از جوان ها را دیدم و گفتم باید در چه وزنی انتخابی بدهد. بر اساس نوع برنامه ریزی این حرف را زدم. مشخص است که ما برنامه داریم. تیم عالی است ولی تیم ایده آل من نیست، تیم ایده آل من این است که ۶ کشتی گیر مثل روسیه داشته باشیم. تیمش را نگاه کنید. تیمی که من دوست دارم، تیم ۹۶ آتلانتاست یا تیم سیدنی که از ۷ وزنش، ۶ نفر شانس مدال هستند. می شود با زحمت و تلاش به این مهم رسید. باید در کشور دور بزنیم که تیم ملی ما قوی باشد.

وی با اشاره به هزینه های بالای برپایی اردوهای تیم ملی، گفت: تا همین دیروز که تیم آزاد نوجوانان مان هم در اردو بود، ما نزدیک به ۱۸۰-۱۹۰ نفر را هر وعده غذا می دادیم. تیم های نوجوانان آزاد و فرنگی، جوانان آزاد و فرنگی، تیم ترکیه، تیم های بزرگسالان آزاد و فرنگی المپیکی و جهانی. اینها هزینه زیادی دارد.

قهرمان المپیک ۲۰۰۰ سیدنی با بیان اینکه کسب نتیجه تیم های ملی نوجوانان در اولویت فدراسیون نیست، خاطرنشان کرد: دیروز سر تمرین نوجوانان هم گفتم که برای من نتیجه در این رده سنی مهم نیست. چون باور دارم رده نونهالان و نوجوانان یک شو است و باید آنها را برای بزرگسالان آماده کنیم. اگر به این قهرمانانمان در رده سنی بزرگسالان، در نوجوانان فشار آورده می شد، مدال نمی گرفتند. یکسری مربی نامرد و ناکاربلد در رده های سنی نوجوانان و جوانان فشار می آورند که خودشان را مطرح کنند. به این شکل بچه ها را از بین می برند و به بزرگسالان نمی رسند. یکی از باشگاه های تهران که در این رده ها ادعا دارد، بیشترین وزن کم کردن مال آنجاست. بچه نباید ۴-۵ کیلو کم می کند، آینده آن بچه را از بین می برند و دیگر در ۱۷-۱۸ سالگی انگیزه ندارد. ما در نونهالان و نوجوانان باید راه را نشان داده و فن به بچه یاد دهیم. دست من بود تیم را به نوجوانان جهان نمی فرستادم.

رئیس فدراسیون کشتی اضافه کرد: در مورد اینکه چه چیزی باعث عقب افتادن کشتی ما می شود، چند بار گفتم، اینقدر می گویم تا همه متوجه آن شوند. یکی هیات های وقت نگذار استان ها و دیگری مربیان بی سواد از نظر فنی، اینها باعث عقب ماندن کشتی هستند. من توقعم از انستیتو خیلی بیشتر از این است.

دبیر با اشاره مجدد به اینکه کشتی دارای دو بخش مجزای آزاد و فرنگی است، تصریح کرد: با لالوویچ صحبت می کردیم، تشکر کرد که اینقدر آزاد و فرنگی را کنار هم خوب جلو می بریم. کشتی، کشتی است، ما یکی هستیم ولی واقعیت این است که بسکتبال یا والیبال آزاد و فرنگی ندارند، یک تیم در رده های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان دارند اما کشتی تیم های نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان در هر دو بخش آزاد و فرنگی داریم. دیروز تیم نوجوانان ما به مجارستان رفته، خیلی دست پایین گرفتیم، ۴۲ نفر اعزام می شوند. ۶۰ هزار یورو غیر از هزینه بلیت، پول ثبت نام آنها شده است. تا الان وزارت و کمیته المپیک هم کمک کردند اما کافی نیست.

دبیر گفت: با طالقانی جلسه هیات رئیسه داشتیم گزارشی از کارت ملی کشتی گیران ارائه دادم. قبلا من گفتم جمعیت کشتی ۵۰ هزار نفر شده اما حالا بعد از ثبت نامه در سامانه کارت ملی کشتی، مجموع کشتی گیر، داور و مربی ۳۰ هزار نفر شده اند. یعنی همان عددی که من قبلا گفتم هم نیستند و این خیلی خطرناک است. اگر می خواهیم کشتی را توسعه بدهیم بودجه مهم است. امسال به ۱۱ هیات ورزشی فعال تر ۶۵۰ میلیون کمک کردیم تا آخر سال هم تا همین سقف به هیات های فعال می دهیم.آنها هم که خوب کار نکردند جور دیگر در خدمت شان هستیم!

رئیس فدراسیون کشتی که ششم مرداد راهی توکیو می شود، در پاسخ به این سوالی در مورد چرخه جهانی و اینکه آیا همین کادرفنی تا جهانی نروژ ادامه می دهند، تاکید کرد: در مورد جهانی نروژ، جام تختی را برگزار کردیم تمام موجودیت کشتی ایران وسط آمد و بلافاصله مسابقات وهبی امره و یاشاردوغوی ترکیه را داشتیم. تیم به جام علی یف رفت. خود المپیک یک دور دیگر از چرخه است. جوانان جهان هم یکی از رویداد های ماست. یک انتخابی هم ۱۲ یا ۱۴ شهریور در تهران است که مشخص می شود چه کسانی به جهانی می روند. برای اولین بار همه تکلیف شان را می دانند، طبق وعده ام هیچ کسی غیر از حضور در انتخابی به مسابقه نمی رود و به این مسئله پایبند بودم. در شرایط کرونا این چرخه را دنبال کردیم، همان موجودیتی که در لیگ داشتیم، وارد چرخه شد، جز سه نفر همه باختند ولی این شانس به آنها داده شد که دوباره بیایند. بنا گفت ۴-۵ روز بعد از المپیک اردوی نروژ شروع می شود و منتظر اعلام غلام محمدی هم هستیم. یک طرف ما هستیم و یک طرف هم دوستان. قطعا بعد از المپیک برنامه داریم، برنامه حداقل سه ساله تا المپیک ۲۰۲۴ هست.

دبیر نگاه غیرالمپیکی ورزش ایران را مشکل اصلی دانست و گفت: دید ما باید المپیکی محور باشد. خیلی آدم ها در ورزش ما با گول زدن مردم یک موفقیت کوچک را بزرگ جلو داده اند، در حالی که در کشتی آسیایی و جام جهانی برای ما آورده ندارد، رسانه و همه کارشناسان هم باید با این مساله کنار بیایند که تیم درجه چندم به آسیایی و جام جهانی بفرستیم چون نگاه المپیکی است.

وی در پایان حضور در برنامه دایره طلایی، گفت: کشتی ما ظرفیت ۴-۵ مدال طلا در برنامه ۷-۸ ساله را دارد، این ظرفیت را در آزاد و فرنگی داریم. از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ممنونم انصافا هر چه در توان شان بود، کمک کردند. از جامعه کشتی و کارشناسان هم که روحیه دادند، ممنونم. منتقد با بدنظر فرق دارد، امیدوارم خدا کمک کند. ما مامور به وظیفه ایم، آدمی که خوب وظیفه اش را انجام دهد خدا در نتیجه کمکش می کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز