کد خبر : 99781
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲:۴۹

این ایام تلخ می گذرد

این ایام تلخ می گذرد

رییس جمهور ساعت 9 صبح جمعه پس از تحویل سال نو با حضور در دفتر کار خود، در ارتباط ویدئوکنفرانسی ضمن گفت و گو با سه استاندار کشور ، با مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راهور ناجا، سه بیمارستان و مرکز درمانی در استان‌های خراسان رضوی، گلستان و سمنان و همچنین یک واحد

این ایام تلخ می گذرد

رییس جمهور ساعت 9 صبح جمعه پس از تحویل سال نو با حضور در دفتر کار خود، در ارتباط ویدئوکنفرانسی ضمن گفت و گو با سه استاندار کشور ، با مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راهور ناجا، سه بیمارستان و مرکز درمانی در استان‌های خراسان رضوی، گلستان و سمنان و همچنین یک واحد تولیدی پارچه‌های بیمارستانی یکبار مصرف و ماسک، در جریان اقدامات انجام شده برای درمان بیماران کرونایی و همچنین اجرای پروتکل‌های بهداشتی و کنترل ترددها و وضعیت راههای کشور در ایام تعطیلات قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین  حسن روحانی در اولین ارتباط ویدئوکنفرانسی خود با بیمارستان ثامن‌الائمه ، نیروی زمینی سپاه پاسداران گرگان با تبریک سال نو به کادر درمانی این بیمارستان تاکید کرد: امروز کار شما در درمان بیماران کرونایی بسیار ارزشمند است و همه مردم و ما قدردان زحمات شما هستیم و آرزوی موفقیت داریم.

در این تماس تصویری، رئیس بیمارستان از اقدامات انجام شده طی روزهای گذشته برای درمان بیماران کرونایی در این بیمارستان گزارش داد و نیازمندی های ضروری برای سرعت بخشیدن روند درمان بیماران را مطرح کرد.

روحانی در گفت ‌و گو با یکی از بیماران بستری در این بیمارستان، در جریان روند خدمت رسانی و چگونگی درمان وی قرار گرفت و برای همه بیماران آرزوی سلامتی کامل کرد.

رئیس جمهور در پاسخ به اظهارات استاندار گلستان مبنی بر کمک 12  میلیارد و 500 میلیون تومانی خیرین استان برای تجهیز بیمارستان‌های گلستان در راه درمان بیماران کرونایی گفت: در شرایط امروز کشور مهم‌ترین عمل خیر، نجات بیماران و درمان سریع آنان است و کار خیرین نیز در تجهیز و کمک به بیمارستان‌ها بسیار ارزشمند است.

روحانی همچنین در دومین ارتباط ویدئوکنفرانسی خود با پزشکان و کادر درمانی مرکز جامع سلامت مهر سمنان گفت‌وگو کرد. در این گفت‌وگو ابتدا رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گزارشی از وضعیت درمان بیماران کرونایی در این مرکز و همچنین اجرای طرح غربالگری کرونا در استان سمنان ارائه کرد.

دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در این مرکز درمانی رو به کاهش است، گفت: در حال حاضر 156 بیمار با مشکلات تنفسی در این مرکز بستری هستند.

آقای آشناگر استاندار سمنان نیز در این ارتباط ویدئوکنفرانسی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای کنترل شیوع ویروس کرونا در استان ، از تجهیز هزار تخت بیمارستانی، فعال شدن تشکل‌های مردمی و خیرین استان برای کمک به مراکز درمانی و همچنین همکاری اتاق بازرگانی و بخش خصوصی برای تهیه اقلام مصرفی بیمارستان‌ها خبر داد.

رئیس جمهور در این ارتباط با یکی از پرستاران مرکز جامع سلامت مهر سمنان که در ا جرای طرح غربالگری کرونا در استان فعالیت می‌کند گفت‌وگو کرد و از چگونگی همکاری مردم با اجرای این طرح جویا شد.

روحانی با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی این پرستار که تحت عنوان مراقبین سلامت طرح غربالگری کرونا را اجرا می‌کند مبنی بر موفقیت این طرح در شناسایی بیماران و تفکیک افراد سالم از بیمار، گفت: از اینکه کار شما موفق بوده بسیار خوشحالم.

رئیس جمهور تاکید کرد: این ایام تلخ می‌گذرد اما خاطره این فداکاری‌ها در تاریخ و ذهن ما می‌ماند.

روحانی افزود: لحظاتی هست که ظاهر شیرین ندارد مانند میدان جنگ که بعد از پایان به خاطره‌ای شیرین ، دلنواز و روحیه‌بخش تبدیل می‌شود و تا پایان عمر باقی می‌ماند.

رئیس جمهور افزود: ممکن است کار امروز شما سخت و دشوار باشد اما این کار سخت به عنوان یک خاطره شیرین در ذهن شما باقی خواهد ماند. برای شما و همه کسانی که برای شفای بیماران تلاش می‌کنند آرزوی موفقیت دارم.

واحد تولید بافت‌سان ملایر سومین مرکزی بود که رئیس‌جمهور به صورت ویدئوکنفرانس با کارکنان آن گفت‌وگو کرده و ضمن تبریک سال نو در جریان روند فعالیت آنان قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت بافت سان که فعالیت این ماه خود را به صورت کامل به تولید پارچه‌های یکبار مصرف بیمارستانی و ماسک اختصاص داده گزارشی از روند فعالیت کارخانه ارائه کرد و گفت: از یک ماه قبل کل خط تولید خود را به تولید پارچه‌های یکبار مصرف و ماسک مورد نیاز بیمارستان‌ها اختصاص داده‌ایم و با افزایش تولید از روزانه 60 تن به 75 تن همه تلاش خود را برای تامین نیاز بیمارستان‌های کشور انجام می‌دهیم.

مدیر کارخانه در پاسخ به سوال رئیس جمهور که آیا در مسیر تولید و تامین مواد اولیه با مشکل خاصی مواجه نیستید، گفت: مواد اولیه تولیدات ما از شرکتهای پتروشیمی داخلی تامین می‌شود و مشکلی نداریم. در ایام تعطیلات همه کارکنان به صورت سه شیفت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی کار می‌کنند تا بتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم.

روحانی با بیان اینکه کار شما بسیار مهم است، گفت: این روزها که نیاز بیمارستان‌ها به این تولیدات شما بیشتر است اهمیت کار شما بیشتر خود را نشان می‌دهد.

رئیس جمهور تاکید کرد: تلاش برای عبور از بحران کرونا امروز یک مسابقه خیر و مطلوب است و اینجا جایی است که باید سبقت‌جویی کنیم.

روحانی افزود: امیدوارم بعد از پایان این روزهای سخت بتوانیم استانی را که به عنوان استان اول اعلام می‌کند از کرونا پاک شده، به عنوان استان پرتلاش و برتر معرفی کنیم.

در این گفت‌وگوی ویدئوکنفرانسی شاهرخی استاندار همدان نیز گزارشی از اقدامات انجام شده برای کنترل ویروس کرونا و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در استان ارائه و از همکاری خوب مردم قدردانی کرد.

استاندار همدان تاکید کرد: خوشبختانه اقدامات پیشگیرانه و رعایت اصول بهداشتی از طرف مردم اثربخش بوده و با انجام اقدامات لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان در شرایط خوبی هستیم.

استاندار همدان در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص وضعیت مسافران نوروزی به این استان گفت: خوشبختانه مردم با پاسخ مثبت به پویش در خانه می‌مانیم از مسافرت به استان خودداری کرده و امسال 50 درصد کاهش مسافر داشته‌ایم.

رئیس جمهور در این خصوص خاطرنشان کرد: معنی کاهش مسافر این است که مردم با دولت همکاری می‌کنند و با در خانه ماندن سعی در کنترل ویروس کرونا دارند. امیدواریم بعد از کرونا امکان استفاده از تعطیلی و مسافرت برای مردم فراهم شود.

روحانی همچنین با تعدادی از کارگران این واحد تولیدی گفت‌وگو کرد و از وضعیت کاری آنان مطلع شد.

رئیس جمهور در پاسخ به سخنان یکی از کارگران این کارخانه که گفت از اینکه در تعطیلات نوروز برای کمک به حل مشکلات مردم و درمان بیماران کار می‌کنیم بسیار خوشحالیم، گفت: کار شما بسیار ارزشمند است تولید شما امروز مورد نیاز جامعه است و کیفیت و کمیت این تولید برای ما بسیار مهم است.

روحانی همچنین برای همه مردم استان و کارکنان این واحد تولیدی و همه تلاش‌گران عرصه درمان استان آرزوی موفقیت کرد.

رئیس جمهور در چهارمین ارتباط ویدئوکنفرانسی خود در نخستین ساعات از اولین روز سال 1399 با فرمانده پلیس راهور ناجا مستقر در مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راهور ناجا گفت‌وگو و ضمن تبریک سال نو به همه پلیس‌های راهور در سراسر کشور از فرمانده پلیس راهور خواست گزارشی از وضعیت راههای کشور ارائه کند.

سردار سید تیمور حسینی در گزارش خود به رئیس جمهور گفت: امسال به واسطه شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کرونا خوشبختانه با کاهش چشمگیر مسافران در جاده‌ها مواجه هستیم و مردم با در خانه ماندن، به جلوگیری از انتقال ویروس کرونا کمک می‌کنند.

فرمانده پلیس راهور ناجا با بیان اینکه از 29 اسفند تا امروز شاهد کاهش چشمگیر ترددها هستیم، گفت: در مجموع بیش از 40درصد کاهش سفر در حوزه سواری‌های شخصی و 60درصد کاهش جابجایی مسافر از طریق اتوبوس‌های عمومی بوده‌ایم.

سردار حسینی افزود: تا امروز 67درصد کاهش تعداد تصادفات جاده‌ای را شاهد بوده‌ایم که امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

روحانی در ادامه این ارتباط ویدئوکنفرانسی از فرمانده پلیس راهور ناجا خواست تا تعدادی از جاده‌های اصلی کشور اعم از شمال و جنوب کشور و همچنین راههای استان خراسان رضوی را در نمایشگرها نشان دهند.

رئیس جمهور با مشاهده وضعیت جاده‌های کشور اعم از محور کرج- قزوین محور هراز، جاده چالوس و جاده مشهد که حکایت از کاهش چشمگیر تردد داشت، گفت: امروز به نقطه بسیار افتخارآمیزی رسیدیم کشورهایی که همه ارتش و پلیس خود را به کار گرفتند، نتوانستند این طور جاده‌های خود را خلوت کنند.

روحانی افزود: ما از قوه قهریه استفاده نکردیم فقط از مردم تقاضا کردیم به سفر نروند و امروز می‌بینیم که مردم به خوبی رعایت کردند و با مشاهده وضعیت امروز جاده‌ها خستگی من تمام شد.

رئیس جمهور ادامه داد: این وضعیت نشان می‌دهد که مردم فهیم و آگاه با کمک و همکاری خود با ویروس کرونا مبارزه می‌کنند و امیدواریم امسال تلفات جاده‌ای هم بسیار پایین باشد.

روحانی با مشاهده تصاویر محور کرج- قزوین در محدوده پلیس راه مهرشهر که به خاطر اجرای طرح غربالگری مقداری تراکم خودروها را نشان می‌داد، گفت: در جاهایی که خروجی‌ها را کنترل می‌کنید همه باید تلاش کنید با افزایش تیم‌ها و سرعت کار مانع از ایجاد تراکم و ترافیک شوید.

رئیس جمهور در پایان با بیان اینکه از مشاهده امروز جاده‌ها خوشحال شدم، گفت: از همه ملت به خاطر همکاری و از نیروی پلیس که همیشه در جاده ها حضور دارند تشکر می‌کنم شما باعث افتخار همه ما هستید و مردم قدردان تلاش شما هستند.

روحانی در پنجمین ارتباط ویدئوکنفرانسی خود، با کادر درمانی بیمارستان شمس‌الشموس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در خراسان رضوی گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور در این ارتباط ویدئوکنفرانسی با تبریک سال نو و قدردانی از تلاش‌های کادر درمانی بیمارستان در درمان بیماران کرونایی گزارش رئیس بیمارستان را از اقدامات انجام شده و وضعیت بیمارستان دریافت کرد.

رئیس بیمارستان شمس‌الشموس با بیان اینکه دوسوم تخت‌های خود را به بیماران کرونایی اختصاص داده‌ایم، اظهار داشت: از سوم اسفند ماه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این بیمارستان بستری و نسبت به درمان آنها اقدام شده است و در حال حاضر 9 نفر در بخش و 6 بیمار در آی سی یو بستری هستند.

رئیس بیمارستان شمس‌الشموس در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص امکانات و تجهیزات بیمارستان و نیازهای احتمالی گفت که این بیمارستان فاقد دستگاه سی تی اسکن است که رئیس‌جمهور تاکید کرد حتما در این شرایط حساس که بیماران کرونایی به این دستگاه نیاز مبرم دارد ، تامین خواهد شد.

روحانی بعد از پایان گزارش رئیس بیمارستان شمس‌الشموس تاکید کرد: از این که نیروهای مسلح ما در مرزها سلامت هستند و تعداد کمی بیمار شده‌اند بسیار خوشحالیم. از اولویت‌های ماست که نیروهایی که حفاظت مرزها را به عهده دارند مشکلی نداشته باشند، سالم باشند و وظیفه خود را انجام دهند.

رئیس جمهور با آرزوی موفقیت برای کادر درمانی بیمارستان شمس‌الشموس و همه نیروهای مسلح کشور و همچنین همه ملت ایران گفت: امیدوارم خداوند مشکلات سال 98 را با لطف و عنایت خود برای همه مردم کشور جبران کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین کره ای و خارجی

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز