کد خبر : 78283
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱:۴۸

بهبودشرایط نگهداری سگ های بدون صاحب تهران/ضرورت مناسب سازی وافزایش ایمنی میادین میوه وتره بار

بهبودشرایط نگهداری سگ های بدون صاحب تهران/ضرورت مناسب سازی وافزایش ایمنی میادین میوه وتره بار

رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه وضعیت و شرایط نگهداری سگ های بدون صاحب بهبود یافته است، گفت: در برهه ای در مورد سگ های بدون صاحب، مدیریت شهری با بحران روبه رو شد و عدم شفافیتی که در این حوزه وجود داشت، بر نگرانی ها می

بهبودشرایط نگهداری سگ های بدون صاحب تهران/ضرورت مناسب سازی وافزایش ایمنی میادین میوه وتره بار

رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه وضعیت و شرایط نگهداری سگ های بدون صاحب بهبود یافته است، گفت: در برهه ای در مورد سگ های بدون صاحب، مدیریت شهری با بحران روبه رو شد و عدم شفافیتی که در این حوزه وجود داشت، بر نگرانی ها می افزود.

به گزارش ایسنا، سید آرش حسینی میلانی در یکصد و ششمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران که به منظور بررسی پروژه‌های در دست اقدام سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار و شرکت ساماندهی و مشاغل شهر تهران اختصاص داشت، گفت: در هفته های پایانی فعالیت شورای پنجم قرار داریم و کمیته محیط زیست و  کمسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری درصدد ارائه گزارشی از وضعیت موجود در حوزه خدمات شهری و محیط زیست هستند.

وی با بیان اینکه در گزارش تحویل و تحول اقدامات و دستاوردهای شورای پنجم در حوزه خدمات شهری و محیط زیست در چهار سال گذشته تبیین می‌شود، اظهار داشت: شورا در این گزارش درصدد گزارش دهی نسبت به آخرین وضعیت پروژه ها و طرح های مربوط به حوزه خدمات شهری است تا اینکه خللی در روند خدمات رسانی به مردم و گسستی در روند تحویل و تحول و انجام پروژه ها ایجاد نشود.

در ادامه این جلسه، سید سعید راد، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار گزارشی درباره آخرین وضعیت میادین میوه و تره بار در سطح محلات شهر تهران، میزان عرضه محصولات کشاورزی، آبزیان و پروتئینی و تفاوت قیمت این محصولات با دیگر مراکز فروش در سطح شهر ارائه کرد.
وی در این جلسه، توضیحاتی را در مورد پروژه ها و طرح های این سازمان در طول یک سال گذشته از نظر ساخت و آغاز به کار میادین جدید میوه و تره بار و همچنین تعداد میادین میوه و تره بار در حال ساخت، نوسازی شده و مناسب شده برای اقشار مختلف به ویژه معلولان، ناتوانان جسمی و جانبازان داد.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار همچنین از تلاش این سازمان برای هوشمندسازی خرید و فروش محصولات کشاورزی و همچنین توزیع محصولات در سطح میادین میوه و تره بار شهر تهران خبر داد.
آخرین وضعیت میدان مرکزی میوه و تره بار شهر تهران، تعداد محلات و نواحی که برخوردار از میدان میوه و تره بار نیستند، وضعیت کارخانه تولید خوارک دام، وضعیت پسماند تولیدی میادین میوه و تره بار، وضعیت بهره برداری از تصفیه خانه موجود در میدان مرکزی میوه و تره بار، ایمن سازی میادین میوه و تره بار، نحوه قیمت گذاری محصولات عرضه شده کشاورزی، وضعیت رفاهی و پرسنلی کارگران میادین میوه و تره بار و بررسی کیفیت محصولات ارائه شده در میادین میوه و تره بار از جمله موضوعاتی بودند که در این جلسه، از سوی رییس و مشاوران کمیته محیط زیست و خدمات شهری مورد بحث و پرسش قرار گرفت.
حسینی میلانی پس از توضیحات سعید راد به مسائل و سوالات مطرح شده، تصریح کرد: سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهر تهران نقش مهمی را در تامین نیازهای روزانه و معیشتی شهروندان تهرانی با توجه به شرایط اقتصادی کشور دارد و توانسته رضایت نسبی شهروندان را هم در این رابطه کسب کند.
وی ادامه داد: خوشبختانه طی چند سال گذشته، اقدامات خوبی از نظر توسعه و گسترش میادین میوه و تره بار، ارتقای کیفیت محصولات و افزایش نظارت بر خدمات، انجام شده است.
رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری با بیان اینکه بسیاری از طرح های نیمه تمام و متوقف شده در حوزه میادین میوه و تره بار در این مدت اجرایی شد، خاطرنشان کرد: آغاز به کار مجدد کارخانه تولید خوراک دام اقدام ارزشمند و مهمی به ویژه از نظر محیط زیستی است که هم موجب کاهش شیرابه و ورودی پسماند به آراد کوه و هم درآمدزایی می شود.

حسینی میلانی هوشمندسازی کامل خدمات در سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار را ضروری دانست و بر مناسب سازی و افزایش ایمنی تمامی میادین میوه و تره بار در سطح شهر تهران تاکید کرد.

در ادامه جلسه، سید علی مفاخریان به تشریح آخرین اقدامات و پروژه های در دست اقدام شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران پرداخت.

وی به ورود شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در حوزه هوشمندسازی اشاره کرد و از آغاز به کار سامانه سامان بازار و ثبت نام آنلاین متقاضیان فعالیت در روزبازارها و شب بازارها، سامانه کیوسک، سامانه بند ۲۰ و سامانه زنده گیری سگ های بدون صاحب خبر داد.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، شهرک صنفی و صنعتی ثامن الحجج (ع)، راسته بازار هنر و صنایع دستی، راه اندازی دوره پودمانی کارشناسی خودرو و اعطای گواهی، انتقال انبار شیمیایی فروشان، سامانگاه سیار حیوانات، نقاهتگاه منطقه ۱۳، کلینیک و توسعه نقاهتگاه سگ های بدون صاحب آراد کوه را از جمله پروژه های آماده افتتاح برشمرد.
مفاخریان ساماندهی مشاغل سیار موتوری (ون کافه ها)، انتقال مشاغل مزاحم، مطالعه طراحی کیوسک های نوین شهری، نقاهتگاه سگ های بدون صاحب در منطقه ۴، برگزاری دوره های آموزش قوانین و مقررات شهری ویژه اصناف، راه اندازی مرکز خرید و فروش موتورسیکلت، هوشمندسازی مراکز خرید و فروش خودرو، سینما کار، ایجاد مرکز خرید و فروش تاکسی و اگذاری سگ های عقیم شده به حامیان و شهروندان واجد شرایط را از جمله پروژه های در حال انجام شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران دانست.

نظارت بر فعالیت کیوسک ها در سطح شهر، وضعیت نگهداری سگ های بدون صاحب و نحوه واگذاری به حامیان و افراد واجد شرایط، ساماندهی بازار فروش پرندگان، وضعیت خلازیر و ساماندهی دستفروشان از جمله موضوعاتی بود که در این بخش از جلسه، از سوی رییس و مشاوران کمیته محیط زیست و خدمات شهری مورد بحث و پرسش قرار گرفت.

در پایان این جلسه، حسینی میلانی ورود شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران به حوزه هوشمندسازی را ارزشمند و اساسی دانست و خواستار اطلاع رسانی و آشناسازی بیشتر و شفاف نسبت به اقدامات مدیریت شهری در این حوزه به ویژه در موضوع اقدامات کمیسیون بند ۲۰ به شهروندان شد و ابراز داشت که خروجی سامانه بند ۲۰ باید برای شهروندان و به ویژه مراجعه کنندگان به آن قابل رصد و مشاهده باشد.
وی با بیان اینکه در برهه در مورد سگ های بدون صاحب، مدیریت شهری با بحران روبه رو شد و عدم شفافیتی که در این حوزه وجود داشت، بر نگرانی ها می افزود، عنوان کرد: خوشبختانه با همکاری و مشارکتی که با سازمان نظام دامپزشکی انجام شد، اکنون به نقطه ای رسیده ایم که آن مسئله مدیریت شده و وضعیت و شرایط نگهداری سگ های بدون صاحب بهبود یافته است.

این عضو هیات رییسه شورای شهر بر ادامه همکاری میان شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و سازمان نظام پزشکی و گروه های حامیان تاکید کرد و یادآور شد: جابه جای انبار شیمیایی فروشان از مرکز شهر تهران که در مجاورت بازار تهران قرار داشتند، اقدام بسیار مهمی بود که موجب ارتقای ایمنی شهر شد و خوشبختانه صنف شیمیایی فروش به محل ایمنی منتقل شده اند.

حسینی میلانی افزود: باید در مورد جابه جایی و انتقال سایر اصناف و مشاغل مزاحم به ویژه انبارداران در منطقه ۱۲ باید چاره اندیشی شود که در بازنگری طرح تفصیلی منطقه ۱۲ در این چارچوب قرار می گیرد.
وی در مورد ساماندهی دستفروشان بیان کرد: همه کلانشهرها بخشی از فضای عمومی خود را در اختیار دستفروشان قرار می دهند و این کار می تواند موجب افزایش شادابی شهر از یکسو، حفظ هویت شهری و همچنین کمک به دستفروشان شود. نکته مهمی که در این چارچوب وجود دارد، حفظ کرامت شهروندان و دستفروشان است.
بر اساس گزارش روابط عمومی این عضو شورای شهر تهران، سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری اضافه کرد: ساماندهی دستفروشان باید شفاف و بدون اعمال سلایق شخصی و در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهر باشد که در این صورت، یک تهدید به یک فرصت تبدیل می شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید دی ان اس گیمینگ

لیست تجهیزات آتش نشانی

طراحی لوگو حرفه ای

خرید و فروش شرکت پیمانکاری

دیزل ژنراتور

مهاجرت به کانادا

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

خرید حساب پراپ

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز