کد خبر : 132598
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱:۳۲

لحظه به لحظه اخبار مربوط به ثبت نام در انتخابات شورای اسلامی شهر

لحظه به لحظه اخبار مربوط به ثبت نام در انتخابات شورای اسلامی شهر

آخرین روز ثبت نام داوطلبان ششمین دوره شورای شهر تهران، امروز سه شنبه ۲۶ اسفند در مصلی تهران از ساعت ۸ صبح آغاز شده و با توجه به افزایش حضور ثبت نام کنندگان در روز پایانی، محل فرمانداری تهران بسیار شلوغ شده و عملا رعایت پروتکل‌های بهداشتی سخت است. تازه‌ترین به روزرسانی ساعت ۲۱:۳۰ سه‌شنبه

لحظه به لحظه اخبار مربوط به ثبت نام در انتخابات شورای اسلامی شهر

آخرین روز ثبت نام داوطلبان ششمین دوره شورای شهر تهران، امروز سه شنبه ۲۶ اسفند در مصلی تهران از ساعت ۸ صبح آغاز شده و با توجه به افزایش حضور ثبت نام کنندگان در روز پایانی، محل فرمانداری تهران بسیار شلوغ شده و عملا رعایت پروتکل‌های بهداشتی سخت است.

تازه‌ترین به روزرسانی ساعت ۲۱:۳۰ سه‌شنبه

به گزارش ایسنا، ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر از ساعت ۸ صبح چهارشنبه (۲۰ اسفند) در سراسر کشور آغاز شده و تنها تا ساعت ۱۸ امروز ۲۶ اسفند، به مدت هفت روز ادامه دارد.

فراهم شدن امکان ثبت نام غیرحضوری به علت شرایط کرونا ، ستاد انتخابات شورای شهر تهران را امسال نسبت به دوره گذشته خلوت کرده است و خبری از ازدحام داوطلبان مدرک به دست نیست، البته روز گذشته در ششمین روز ثبت نام نسبت به روزهای گذشته افراد بیشتری برای ثبت نام به فرمانداری تهران مراجعه کردند و پیش بینی می شود امروز در آخرین روز ثبت نام داوطلبان، مراجعات بیشتری به فرمانداری تهران وجود داشته باشد.

در روزهای گذشته مواردی همچون توصیه به داوطلبان این انتخابات برای ثبت نام غیرحضوری و همراه داشتن خودکار هنگام مراجعه برای ثبت نام حضوری با توجه به وجود شرایط کرونایی در کشور بارها مورد تاکید مسئولان انتخابات قرار گرفته است.

شکراله حسن بیگی، رییس ستاد انتخابات استان تهران روز گذشته در تشریح ثبت نامی‌های ششمین دوره شوراهای شهر استان تهران گفت: در روز گذشته ٩٨۴ نفر موفق به نهایی کردن ثبت نام خود در استان تهران شدند. به این ترتیب تا ساعت ١٨ و ۱۵ دقیقه دوشنبه ثبت نام ٣٠١٠ نفر نهایی شده است. ٧٧۶ پرونده در فرمانداری ها در حال بررسی است که به فرمانداران توصیه می‌کنیم حتما تا فردا تا ساعت ٢۴ در فرمانداری ها همراه عوامل باشند تا کار بررسی این پرونده ها را به سرانجام برسانند.

وی افزود: در حوزه ترکیب جنسیتی ٨۵ درصد ثبت نامی ها آقایان و ١۵ درصد خانم‌ها هستند. ازجهت نحوه ثبت نام در استان تهران نیز ۵۵ درصد حضوری با مراجعه به فرمانداری ها، ١٠ درصد در دفاتر پیشخوان دولت، ١٨ درصد به وسیله موبایل و ١٨ درصد به وسیله رایانه ثبت نام کرده اند.

بنابر این گزارش همچنین طبق گزارش تجمیعی ثبت‌نام انتخابات شوراهای سراسر کشور از آغاز ثبت‌نام چهارشنبه ۲۰ اسفند تا ساعت ۱۸ روز دوشنبه، ۲۵ اسفند ثبت نام ۲۵۵۸۵ نفر برای انتخابات شوراهای شهر، نهایی شد.

موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور افزود: ۲۷ درصد افرادی که از آغاز تا ساعت ۱۸ ششمین روز از مهلت قانونی، ثبت‌نام کردند، از روش‌های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه ( ۱۳ درصد)  و رایانه شخصی( ۱۴ درصد) برای ثبت‌نام استفاده کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: ۱۹ درصد داوطلبان شورا در سراسر کشور تا پایان روز ششم ثبت‌نام انتخابات شوراها، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، ثبت‌نام کردند ک ۵۴ درصد ثبت‌نام‌ها تا پایان روز ششم مهلت قانونی ثبت‌نام نیز متعلق به افرادی است که مراجعه حضوری به فرمانداری ها داشته اند.

 

به گزارش ایسنا، ثبت نام حضوری انتخابات شورا از ابتدای صبح پایانی آغاز شده و محمد سالاری عضو شورای فعلی شهر تهران در دوره پنجم در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حاضر شد.

در روز پایانی ثبت نام برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر حضور داوطلبان در محل فرمانداری تهران افزایش یافته است.

عیسی فرهادی فرماندار تهران مجدد به داوطلبان توصیه کرد که در مرحله اول از ثبت نام الکترونیک با هدف جلوگیری از تجمع و صرفه جویی در وقت استفاده کنید و ثبت نام را به ساعات پایانی موکول نکنند.

 

به گزارش ایسنا، متاسفانه با افزایش مراجعه حضوری داوطلبان به فرمانداری تهران برای ثبت نام ششمین دوره شورای شهر تهران عملا رعایت پروتکل های بهداشتی غیرممکن شده و با پیش بینی مراجعات بیشتر نیاز به اتخاذ تصمیمی برای رعایت پروتکل ها است.

در تماس تلفنی خبرنگاران با مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران و قائم مقام شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اعلام کرد که دقایقی پیش به صورت غیرحضوری در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرده است.

حسن بیگی: تعداد ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها در استان تهران به ۳۶۹۱ نفر رسید

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: تا ظهر امروز ۵۵۳ داوطلب در انتخابات شوراهای شهر استان تهران ثبت نام کرده اند و آمار کل داوطلبان تاکنون به ۳۶۹۱ نفر رسیده است.

به گزارش ایسنا، شکراله حسن بیگی با اشاره به آمار ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر اظهار داشت: تا ظهر امروز ۵۵۳ داوطلب در انتخابات شوراهای شهر استان تهران ثبت نام کرده اند و آمار کل داوطلبان تاکنون به ۳۶۹۱ نفر رسیده است.

وی افزود: تا ظهر امروز، شهر تهران با  ۱۳۰۷ نفر ثبت نام دارای بیشترین تعداد داوطلب انتخابات شوراها و فیروزکوه  با ۳۶ نفر ثبت نام دارای کمترین تعداد داوطلب است.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: از مجموع داوطلبان انتخابات شوراهای استان تهران؛ ۱۵ درصد بانوان و ۸۵ درصد آقایان را تشکیل می دهد و ۵۲ درصد ثبت نام ها نیز به روش حضوری در فرمانداری ها انجام شده است. داوطلبان انتخابات شوراهای شهر تا ساعت ۱۸ امروز( سه شنبه) فرصت دارند تا ثبت نام خود را نهایی کنند و این زمان تمدید نخواهد شد.
به گزارش ایسنا، زهرا صدراعظم نوری،عضو فعلی شورای شهر تهران در ششمین دوره انتخابات شوراها ثبت‌نام کرد.

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر به صورت الکترونیکی ثبت نام کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین ناصحی عضو شورای شهر تهران در دوره چهارم نیر بعدازظهر امروز در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت.

همچنین علیرضا احمدی رییس شورای عالی استانها در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران به صورت غیرحضوری ثبت نام کرد.

 

بعدازظهر امروز محمود میرلوحی عضو فعلی شورای شهر تهران نیز با حضور در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران در ششمین دوره شورای شهر تهران ثبت نام کرد.

به گزارش ایسنا،  لحظه به لحظه  بر جمعیت ثبت نام کنندگان در فرمانداری تهران افزوده شده و محل ثبت نام شلوغ تر می شود.
تعدادی از افراد حاضر در ستاد که برای ثبت نام مراجعه کرده اند به خبر نگار ایسنا گفتند که نتوانسته اند غیر حضوری ثبت نام کنند و سیستم با مشکل مواجه شده و ارور می دهد.

در ساعت ۱۷ افشین حبیب زاده عضو فعلی شورای شهر تهران و رییس فراکسیون کارگری شورا هم  به صورت غیر حضوری در ششمین دوره انتخابات شوراها ثبت نام کرد.

عصر امروز پروانه مافی نیز در ساختمان شماره٢ فرمانداری تهران برای ثبت در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت.
وی نماینده سابق مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و فرماندار اسبق شمیرانات در دولت اصلاحات بوده است.

 

محمدرضا رشیدی، عضو هیات مدیره و مدیرعامل سابق فروشگاه رفاه هم دقایقی قبل در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت.

هم‌چنین دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۴۱ هزار داوطلب در انتخابات شوراها گفت: انتخابات در ۸ کلانشهر به‌صورت الکترونیک برگزار می‌شود.

سید اسماعیل موسوی در یک گفت‌وگوی خبری ضمن اشاره به اینکه از چهارشنبه هفته گذشته ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره شورای شهرها در ۱۳۹۱ شهر آغاز شد، اظهار کرد: ما در کشور ۱۳۹۲ شهر داریم اما شهرهای تهران، ری و تجریش یک شورای شهر دارند. از این‌رو فرآیند ثبت‌نام داوطلبان در ۱۳۹۱ شهر با استفاده از چهار روش آغاز شد.

وی ادامه داد: در روش اول یک اپلیکیشن موبایلی برای ثبت‌نام طراحی شد و در اختیار مردم قرار گرفت. با استفاده از این اپلیکیشن داوطلبان می‌توانستند بدون مراجعه حضوری به فرمانداری‌ها در ششمین دوره شورای اسلامی شهر ثبت‌نام کنند. از سویی دیگر نسخه دسکتاپ این برنامه نیز طراحی شد و داوطلبان می‌توانستند با استفاده از رایانه‌های شخصی فرآیند ثبت‌نام را پیش ببرند.

به گفته موسوی مراجعه به دفاتر پیشخوان در شهرها و مراجعه به فرمانداری‌ها ازجمله دیگر روش‌هایی بود که داوطلبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر می‌توانستند از طریق آن نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه امروز (۲۶ اسفند) آخرین روز ثبت‌نام‌ها است، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۴۱ هزار نفر در سراسر کشور ثبت‌نام کردند و انتظار داریم تا پایان شب این رقم بیشتر شود.

وی در ادامه درباره نسبت جنسیتی داوطلبان گفت: تاکنون بیش از ۳۶ هزار نفر مرد – معادل ۸۸ درصد ثبت‌نام‌کنندگان – و بیش از ۴۰۰۰ زن – برابر با ۱۲ درصد ثبت‌نام‌کنندگان – در این دوره نام‌نویسی کرده‌اند. البته این نسبت در دوره قبلی هم برقرار بود.

موسوی با اشاره به اینکه حدود ۵۴ درصد داوطلبان با مراجعه به فرمانداری‌ها حضوری ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: ۱۴ نیز درصد از طریق اپلیکیشن موبایلی، ۱۴ درصد دیگر نیز از طریق رایانه‌های شخصی و ۱۸ درصد با مراجعه به دفاتر پیشخوان نسبت به ثبت‌نام در ششمین دوره شورای اسلامی شهر اقدام کردند.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: ۱۳ درصد ثبت‌نام کنندگان سابقه ایثارگری و ۱۵ درصد سابقه عضویت در حداقل یک دوره از شورا را دارند. از سویی دیگر سه درصد از داوطلبان مدرک دیپلم، هفت درصد مدرک فوق‌دیپلم یا کاردانی، ۵۵ درصد مدرک کارشناسی، ۳۰ درصد مدرک کارشناسی ارشد، سه درصد مدرک دکتری و دو درصد نیز تحصیلات حوزوی دارند. البته کسانی که یک دوره کامل چهارساله عضور شورا بودند از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

وی با بیان اینکه ۸ درصد داوطلبان زیر ۳۰ سال و ۴۱ درصد بین ۳۱ تا ۴۰ سال سن دارند، گفت: سن ۳۲ درصد ثبت‌نام‌کنندگان نیز تا ۵۰ سال و سن ۱۶ درصد آن‌ها تا ۶۰ سال است همچنین چهار درصد از داوطلبان تا ۷۰ سال و کمتر از نیم درصد بیش از ۷۰ سال سن دارند. از سویی دیگر حداقل سن داوطلبان باید ۲۵ سال باشد اما سقف حداکثری ندارد.

موسوی درباره مرحله بعدی که استعلام از مراجع چهارگانه است، توضیح داد: این مراجع چهارگانه وزارت اطلاعات، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و سازمان ثبت احوال هستند. این دستگاه‌ها ۱۰ روز فرصت دارند که پاسخ استعلام ما را بدهند و ما نیز باید این پاسخ را در اختیار فرمانداران قرار دهیم و در نهایت تصمیم‌گیری می‌شود که صلاحیت فرد تایید شود یا خیر.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما این است که تا پایان شب بین ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر داوطلب ثبت‌نام کند، اظهار کرد: در این دوره تا ساعت ۱۲ شب امکان ثبت‌نام داوطلبان به‌صورت غیرحضوری وجود دارد همچنین چنانچه نقصی در مدارک داوطلبان وجود داشته باشد، بلافاصله پیامکی از سوی ستاد انتخابات برای ثبت‌نام کننده ارسال و نوع نقص مدرک یادآوری می‌شود که برای رفع نقص مدرک اقدام کند

وی در ادامه درباره زمان آغاز ثبت‌نام انتخابات روستاها گفت: از ۱۶ فرودین سال آینده به مدت یک هفته، در روستاها کار ثبت‌نام داوطلبان آغاز می‌شود.

موسوی درباره نظارت بر تبلیغات نامزدها توضیح داد: ما یک تبلیغات رسمی داریم که به مدت یک هفته فرصت‌ها در اختیار نامزدها برای تبلیغات است. البته به‌دلیل شرایط کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تدابیری اندیشیده شده که از نامزدها از تجمعات پرهیز کنند و بیشتر از فضای مجازی و سایر فرصت‌های قانونی استفاده کنند. اگر داوطلبان در فاصله ثبت‌نام تا روز تبلیغات رسمی فعالیت‌های خارج از قوانینی داشته باشد هیات‌های اجرایی و بازرسی ورود خواهند کرد.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان گفت: ما پیش از این نیز تجربه برگزاری انتخابات در زمان کرونا را داشتیم. به‌دلیل شرایط کرونا اخذ اثر انگشت برای رای‌گیری حذف شده است همچنین یک دستورالعمل بهداشتی ویژه انتخابات با همکاری وزارت بهداشت تدوین شده است. از سوی دیگر انتخابات در هشت کلانشهر مشهد، تبریز، کرج، کرمانشاه، اصفهان، شیراز و اهواز به‌صورت الکترونیک برگزار می‌شود اما این به‌معنای عدم مراجعه مردم به شعبه نیست بلکه به‌جای صندوق‌های رای، دستگاه رای الکترونیک خواهیم داشت همچنین اگر امکانات ما کفاف دهد در برخی مراکز استان‌ها نیز انتخابات را الکترونیکی برگزار می‌کنیم.

رییس ستاد انتخابات استان تهران از نهایی شدن ثبت نام ۴٩٢٨ داوطلب شوراها در استان تهران خبر داد.

شکراله حسن بیگی در تشریح ثبت نامی‌های ششمین دوره شوراهای شهر استان تهران گفت: دقایقی پیش کار ثبت نام حضوری ششمین دوره شوراها به اتمام رسید اما ثبت نام غیر حضوری تا ساعت ٢۴ امشب ادامه دارد.

وی افزود: امروز ١٧٨۴ نفر تا ساعت ٢٠ و ١٠ دقیقه موفق به نهایی کردن ثبت نام خود در استان تهران شدند، به این ترتیب ثبت نام ۴٩٢٨ نفر در استان نهایی شده است که در این میان تهران با ١٧٩١ داوطلب بیشترین تعداد داوطلب و فیروزکوه با ۵۵ داوطلب کمترین تعداد در سطح استان داشته است.

وی ادامه داد: در حوزه ترکیب جنسیتی ٨۴ درصد ثبت نامی‌ها آقایان و ١۶ درصد خانمها هستند. از جهت نحوه ثبت نام ۵٧ درصد حضوری با مراجعه به فرمانداری‌ها، ١٠ درصد در دفاتر پیشخوان دولت، ١٧ درصد به وسیله موبایل و ١۶ درصد به وسیله رایانه ثبت نام کرده‌اند.

اعلام آمار کلی ثبت نام تا ساعت ۲۰ آخرین روز ثبت نام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفتگو با این پایگاه گزارش ثبت نام داوطلبین انتخابات شوراها را تا ساعت ۲۰ امروز آخرین روز ثبت نام به شرح زیر اعلام کرد: تا ساعت ۲۰ امروز سه شنبه ۲۶ اسفندماه ماه و هفتمین روز از مهلت یک هفته‌ای ثبت نام داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر در سراسر کشور
۴۵۸۵۰ نفر ثبت نام کردند.

دبیر ستاد انتخابات افزود از این تعداد، ۸۸ درصد به مردان و ۱۲ درصد به زنان اختصاص دارد.

موسوی خاطرنشان کرد، ثبت نام به روش‌های الکترونیک تا ساعت ۲۴ امشب پایان می‌پذیرد.

آمار کلی ثبت نام تا ساعت ۲۱ آخرین روز ثبت نام

در تازه‌ترین خبر دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در طول یک هفته‌ای که ثبت نام شوراهای اسلامی شهر انجام شد، ۵۱۴۱۳ نفر اقدام به ثبت نام کرده‌اند که تا این لحظه ثبت نام ۴۶۷۵۳ نهایی شده است.

سید اسماعیل موسوی، با بیان اینکه ثبت نام افرادی که نهایی نشده است به علت ثبت نام در ساعات اخیر مستلزم بررسی در فرمانداری‌ها است، اظهار کرد: مردان ۸۸ درصد از داوطلبان را با ۴۱۳۰۶ نفر تشکیل می‌دهند و زنان ۱۲ درصد از داوطلبان با ۵۵۱۶ نفر تشکیل می‌دهند.

وی که در خبر ۲۱ شبکه اول سیما سخن می‌گفت، ادامه داد: برای هر یک از مراحل ثبت نام پیامک‌هایی از سوی ستاد انتخابات کشور به افراد ارسال می‌شود و اینگونه از نهایی شدن ثبت نام باخبر می‌شوند.

موسوی افزود: ۵۸ درصد از داوطلبان با مراجعه حضوری به فرمانداری‌ها، ۱۹ درصد با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، ۱۲ درصد از طریق رایانه‌های شخصی و ۱۱ درصد از طریق تلفن همراه اقدام به ثبت نام کرده‌اند.

دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه احراز هویت داوطلبان از روشهای مختلف ثبت احوال، بانک مرکز و تلفن همراه به صورت آنلاین انجام و احراز سایر مدارک در هیئت‌های اجرایی و فرمانداری‌ها بررسی می‌شود، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد داوطلبان مدرک لیسانس و فوق لیسانس، درصدی دکتری و درصد کمتری تحصیلات حوزوی داشته‌اند.

همچنین وی این را هم گفت که حداقل مدرک برای شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر فوق دیپلم و برای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر لیسانس بوده است.

موسوی در پایان گفت: مهلت ثبت نام حضوری هشت شب به پایان رسید البته کسانی که در ستاد ثبت نام حضور دارند و در نوبت ثبت نام هستند ثبت نام می‌شوند اما مهلت ثبت نام غیر حضوری تا ۱۲ امشب است. روستاها نیز از ۱۶ فروردین به مدت یک هفته ثبت نام می‌شوند.
انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ولت متر عقربه ای

دانلود زيرنويس فارسي سريال

رپورتاژ آگهی یا ریپورتاژ آگهی

سایت فروش لوازم بنز

خرید حساب پراپ

دوره فتوشاپ در تبریز

خرید ممبر واقعی تلگرام

سازمان امور مالیاتی

معرفی برنامه صندوقچه وام خانگی

تولید فیلم استرچ

دستگاه تولید سبد میوه

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز